Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Czujniki ciśnienia i zmiana kół (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92129)

Michal220446 22-11-2022 09:12

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Nie kupuj Jaga i landrowera. Tylko ford mondeo/s mag Galaxy albo Volvo końcówki nr vdo 2050literka albo 2020literka

orion512 22-11-2022 10:04

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Tak, te zdecydowanie nie będą działać. Tez testowałem u siebie :)
Ze sprawdzonych i trochę tańszych od oryginałów mogę jeszcze polecić AUTEL MX.
Uruchamiałem już ich trochę i jak dotąd nie było problemów.

Uziu 18-04-2023 17:59

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał orion512 (Post 3433396)
Tak, te zdecydowanie nie będą działać. Tez testowałem u siebie :)
Ze sprawdzonych i trochę tańszych od oryginałów mogę jeszcze polecić AUTEL MX.
Uruchamiałem już ich trochę i jak dotąd nie było problemów.

Kolego a wiesz może czym różnią się czujniki przedstawione na zdjęciu ? Mam te z numerem gx 630 i pokazują ciśnienie na Converse , szukam do drugiego kompletu felg i czy jak włożę te z drugiego zdjęcia to będą działać ?

benio 18-04-2024 08:28

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
2 załącznik(i)
Zakupiłem i zamontowałem czujniki takie jak na zdjęciu - niestety nie komunikują się z moim MK4.
I tutaj prośba o sprawdzenie jaką opcję w programie FORScan muszę wybrać dla Mondeo MK4 Lift - z antenami w nadkolach, aby w liczniku były widoczne parametry ciśnienia ?

Parch 18-04-2024 09:26

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Te czujniki albo zadziałają, albo nie.


Jak porządnie (konkretnie) opiszesz co było/jest w aucie przed zakupem owych czujników, to może uzyskasz jakąś konkretniejszą odpowiedź.

benio 18-04-2024 17:02

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Pojazd zakupiłem z kołami bez czujników, więc nie wiem jakie były. Na portalu aukcyjnym zakupiłem nowe czujniki, zwracając uwagę jedynie na parametr częstotliwości, tj. 433MHz.
Dlatego pytam o opcję, jaka powinna być ustawiona w programie FORScan - moje Mondeo MK4 to lift z antenami w nadkolach.
Na desce nie było informacji o problemie z ciśnieniem kół, co może oznaczać, że poprzedni właściciel tą opcję wyłączył w BCMii.

franciszekmg 18-04-2024 20:17

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
1 załącznik(i)
Takie powinny być z kodem S180052020K

Parch 19-04-2024 07:17

Odp: Czujniki ciśnienia i zmiana kół
 
Cytat:

Napisał benio (Post 3490891)
pytam o opcję, jaka powinna być ustawiona w programie FORScan - moje Mondeo MK4 to lift z antenami w nadkolach

Nie umiem precyzyjnie wskazać, które ustawienie w ForScan zadziała na pewno. Ja włączałem u siebie TPMS w leciwym programie ElmConfig, bo tam jest ustawienie właściwie zero-jedynkowe. Jeśli chodzi o ForScan IMHO najbardziej pasujące jest ustawienie: "05 - TPMS with tire sensors 4 wheels".
Nastawy TPMS nie są jakieś krytyczne dla funkcjonowania auta, więc możesz sobie przetestować różne ustawienia. Jak nie trafisz, to co najwyżej ForScan zgłosi błąd niekompatybilności, albo jakiś błąd związany z brakiem odpowiednich podzespołów.
Cytat:

Napisał franciszekmg (Post 3490905)
Takie powinny być z kodem S180052020K

Spokojnie. Oryginalne czujniki zawsze jeszcze można kupić za kwotę 3x tyle, co działający zamiennik. A te czujniki, które zakupił @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest szansa spora, że będą działać. Jako nowe może tylko nie będą chciały tak od razu się uruchomić i trzeba będzie im pomóc. Takie coś zrealizuje każdy kumaty wulkanizator, byle tylko nie próbował przypisać czujnika na stałe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.