Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Przesiadka z VW Touran na Grand C-max (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=306491)

kompadros 21-02-2020 07:07

Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
Zamierzam zmienić auto gdyż Tourana mam ponad ponad 5 lat no i nie ma potrzeby już wożenia wózków itd. Przymierzam się do zakupu auta rodzinnego Ford Grand C-max zrobił na mnie pozytywne wrażenie gdy go obejrzałem w auto komisie. Zastanawiam się jednak nad wyborem silnika! Moim zdaniem ten 2.0 Tdci 140 KM jest najlepszym wyborem ale większość jazdy to po mieście: do przedszkola, do pracy. Nie wiem jak w tych samochodach jest z filtrem DPF, czy nie będę miał problemu z wypalaniem. Jak benzyna to jaki silnik polecacie i czy ze skrzynią automatyczną ?

kopson 22-02-2020 22:14

Odp: Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
Najmniej problematyczne rozwiązanie to skrzynia manual. Z dieslem łączony był PowerShift, który po latach może generować niemałe koszty, o czym jest sporo wątków na naszym forum. No chyba, że kupisz pewny egzemplarz, który był regularnie serwisowany i zmieniany olej w skrzyni. Wtedy jazda powershiftem może dawać przyjemność.

Diesel 2.0 to dobry i trwały motor i chyba najbardziej pasuje do samochodów wielkości Kugi czy C-Maxa, ale jazda głównie po mieście i na krótkich odcinkach może na dłuższą metę zamęczyć DPF. Kiedyś jeździłem takim, to coś o tym wiem. Może inni koledzy z forum napiszą ci, jak u nich wygląda eksploatacja z tym motorem jeśli jeżdżą po mieście.

D.A.N.I. 24-02-2020 09:48

Odp: Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
Kolego ja rownież niedlugo bede szukal grand c-maxa po 2010r..
Mialem s maxa dw10c niby nic sie nie dzialo,ale dla mnie to zawsze diesel.
Faktem jest ze byl bardzo wygodny,a jezdzilem naprawde roznymi autami :) ,ale
DPF,wtryski,pompa,turbo...naprawa tych ustrojstw generuje niemale koszty.
U mnie padl wybor na benzynke 1.6 125KM wolnossacy,zadne ecoboosty itp.
Wiem ze to nie bedzie demon predkosci,ale silniczek jest bezawaryjny i autko ma sluzyc do spokojnej rodzinnej jazdy:)
Polecam wlasnie takiego szukac :)

kompadros 24-02-2020 11:19

Odp: Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
Dziękuję kolegom za odpowiedzi w moim temacie. :)
Znalazłem jednak w mojej okolicy takiego Grand C-maxa:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy jest warty aby go wziąć pod uwagę ewentualnego zakupu ?
Diesel 1.6 - 115 KM to trochę za mało może być dla takiego auta.

zbigniew312 24-02-2020 11:36

Odp: Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
1,6 disel..nie za mało .To zależy jakie są Twoje oczekiwania
Jak disel to 2,00 150 km, albo ecobust ,benzyna 1,5 , 150 km ( na hamoniach zawsze ma nieco więcej nż 170 km)

piotrek305 24-02-2020 11:40

Odp: Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
pamietaj ze diesel to wysoki moment obrotowy a tym się jeździ :)

kassel 24-02-2020 13:11

Odp: Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
Diesel oczywiście że ma wysoki moment obrotowy, na pewno do dużego samochodu się nadaje, ale jak w poście wcześniej pisał kolega - potrafi generować duże koszty, wtryskiwacze, PDF, turbosprężarka, duża podatność na zanieczyszczone paliwo, wysoki moment obrotowy który jest istotny dla kola dwumasowego, egr, itp. Pytanie co kto lubi, jeśli zależy nam na dobrej dynamice, niskim zużyciu paliwa, to dwulitrowka w dieslu. Jak się coś wysypie będzie bolało.
Można wziąć pod uwagę 1.6 EB , dynamika dobra, koszty naprawy gdyby były to niższe , ale zużycie paliwa większe. Zostaje tez 1.6 TI-VCT 125 , silnik prosty, w miarę możliwości tani w naprawach , niestety dynamiki zero, podrostu jedzie. Przy probie kręcenia go na wyższych obrotach pochlania paliwo w dużych ilościach. Nie ma idealnego rozwiązania, trzeba dopasować do swoich upodobań.

Deryll 24-02-2020 15:56

Odp: Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
Cytat:

Napisał kassel (Post 3227676)
1.6 EB , dynamika dobra, koszty naprawy gdyby były to niższe

No tutaj bym polemizował. Diesel to udana konstrukcja, funkcjonuje długie lata. Dla mnie osobiście EB to duża niespodzianka szczególnie przy większym przebiegu.

zbigniew312 24-02-2020 16:42

Odp: Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
Przejechałem Mondeo 1,5 ecoboost 150 km ( wdług producnta) 150 000 km i zero problemówj z motorem
Teraz CMAX 150 Km miara na ( hamownia 173 km 263 Nm)- podobnie jak 150 Km disel

Deryll 24-02-2020 16:44

Odp: Przesiadka z VW Touran na Grand C-max
 
No ale co Ty porównujesz. Auto po chipie do auta w serii?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.