Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250177)

anubiseq 18-10-2019 07:25

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie 110 tys. przebiegu i jest to samo.

indygox 18-10-2019 11:33

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie niecałe 90 tys przebiegu i tez dzwoni po dłuższym postoju - ustaje po kilkunastu sekundach. Oczywiście słychać jaku uchylę szybę bo z wnętrza samochodu przy zamkniętych szybach cisza.

BiPi 24-08-2020 21:11

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Czy wyjasnilo sie co jest przyczyna tego brzeczenia?
Bo po odpaleniu auta z rana az wstyd ze auto z przebiegiem 69tys tak rzepoli.

Lukkapekka 26-02-2021 19:20

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
w 2.0 EB takie objawy daje poluzowany / wytarty waste gate w turbinie.
Remedium to wymiana turbiny.

BiPi 27-02-2021 21:57

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
A turbo od 2.0 podejdzie do 1.5?

klocolus 01-03-2021 14:17

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał kot_damian (Post 3005003)
Słyszy ktoś u siebie czasami dzwięk jakby ktos dmuchał we flet. Rzekomo że to niby turbo upuszcza cisnienie....tak mi powiedzieli w serwisie

Z ciekawości rozwiazales ten problem? W 1.6eb mam to samo pewnie , tak jakby ktoś lekko w flet dmuchał, szum i gwizd w kabinie slabo slychać ale po otwarciu okien już tak. Z ciekawości zaraz odepnę oba zawory od turbiny na probe. Najgorsze,ze dzieje się to tylko podczas ruszania i jazdy, na postoju nigdy.

Bump:
Cytat:

Napisał BiPi (Post 3323332)
A turbo od 2.0 podejdzie do 1.5?

Plug and play raczej nie ale byc może po drobnych modyfikacjach już tak. Możesz mieć wieksza turbo dziure i gorsze spalanie, już chyba lepiej założyć hybrydowe turbo

BiPi 01-03-2021 16:19

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał klocolus (Post 3323742)
Z ciekawości rozwiazales ten problem? W 1.6eb mam to samo pewnie , tak jakby ktoś lekko w flet dmuchał, szum i gwizd w kabinie slabo slychać ale po otwarciu okien już tak. Z ciekawości zaraz odepnę oba zawory od turbiny na probe. Najgorsze,ze dzieje się to tylko podczas ruszania i jazdy, na postoju nigdy.

Bump:

Plug and play raczej nie ale byc może po drobnych modyfikacjach już tak. Możesz mieć wieksza turbo dziure i gorsze spalanie, już chyba lepiej założyć hybrydowe turbo

Większą turbo dziurę??? O nie odpada;) tera nie jest źle ale jak ostro ruszam to cały czas koła boksują nie wiem czemu......

Hybrydowe turbo muszę poczytać.

BiPi 21-03-2021 21:14

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Witam.
Koledzy czy ktoś usunął objaw brzęczenie?

klocolus 22-03-2021 13:53

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał BiPi (Post 3329201)
Koledzy czy ktoś usunął objaw brzęczenie?

Wprawdzie u mnie to nie 1.5 eb tylko 1.6eb ale u mnie po zdjęciu osłony turbo okazało się że: jedna szpilka kolektora jest totalnie wykręcona za chwile by wypadła a kolejne 2-3 szpilki można wykręcić ręką bez narzedzi. Pozostałe też siedziały bardzo lekko. Kolektor ewidentnie odstawał od głowicy choc wygląda na to, ze uszczelka wzglednie uszczelniała. Mogła uszczelka wpadac w wibracje i gwizdać. Jak poskładam całość to sprawdze czy to było to. Poza tym turbo widać u mnie ma już pokaźny luz (po 306tys.km spodziewałem się tego choć olejem jeszcze nie pluje przesadnie) chyba wyczuwam zapach nowego hybrydowego turbo :diabel2:

Może w 1.5eb też warto sprawdzić czy turbo prawidłowo jest połączone z głowica.

BiPi 22-03-2021 14:45

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Mi mechanik mówił że te mondeo już tak ma... Ale jakąś masakra tak brzęczy po odpaleniu. A obok stara c3 odpala idealnie i cichutko.....
Takie turbo to chyba dużo wydatek co?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.