Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Dołożenie świateł do jazdy dziennej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=119136)

ReS182 06-01-2011 20:00

Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Witam!!

Otóż posiadam Maksia z 2008 roku.Chciał bym do niego dołożyć jakieś fajne światła do jazdy dziennej (najlepiej LED).Nie mam pojęcia jak się za to zabrać :(.
Może jakieś wskazówki?

Pozdrawiam Maciek. :)

NIUTEK74 06-01-2011 20:17

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Ja tez mam zamiar założyć ledy, ale czekam do wiosny auto stoi pod chmurką, mam komplet zdemontowany z poprzedniego auta.

estor12 18-01-2011 17:30

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Ciekawi mnie czy ktoś z was to zrobił z jakim skutkiem. Może zdjęcia i koszt ?

eclipse 19-01-2011 22:38

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał ReS182 (Post 1571780)
Witam!!

Otóż posiadam Maksia z 2008 roku.Chciał bym do niego dołożyć jakieś fajne światła do jazdy dziennej (najlepiej LED).Nie mam pojęcia jak się za to zabrać :(.
Może jakieś wskazówki?

Pozdrawiam Maciek. :)

Jest trochę tego na allegro ale najlepsze były by takie same jak są w zderzaku w nowym modelu , ( trochę wycinki i gotowe ) ciekawe ile stoją i czy oprucz serwisu są gdzieś dostępne i w jakiej cenie ? czy ktoś słyszał?...

roger 20-01-2011 14:44

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
w zeszłym tygodniu widziałem na All... oryginalny komplet - 450 zł sztuka z 14-to dniową gwarancją.

Dinar 20-01-2011 15:48

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Tu są takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pxl 21-01-2011 22:43

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał Dinar (Post 1581473)
Tu są takie
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przymierzałem się do takich (lub bardzo podobnych z homologacją).
Chcąc się zastosowac do zaleceń dot. miejsca zamontowania:
* symetrycznie rozmieszczone
* nie niżej niż 25cm od nawierzchni drogi i nie wyżej niż 150 cm
* nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi auta
* minimalny odstęp między światłami to 60 cm
Nasuneły mi się nast. spostrzeżenia:
- owe zalecane miejsca w S/Max'ie przed FL wypadają na znacznym skosie zderzaka -co wymusza specyficzną budowę takich LED'ów - strumień światła powinien byc skierowany pod kątem (ok. 35-40 st. odchylenia od linii prostopadłej do tylnej ścianki LED'a).
Przyglądałem się również oryginalnym LED'om (na szrocie) do modelu 2010/FL - mają właśnie taką budowę że świecą pod kątem. (a ceny powalają na kolana...)
Jeśli ktoś z Was -forumowiczów natrafił w swoich poszukiwaniach na nieoryginalne LED'y o takiej właśnie budowie - proszę o info:)
Pozdrawiam
XPrzemo

Rafek_ 22-01-2011 08:56

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
No i pxl temat pozamiatal :)

Jaka jest cena oryginalnych?

eclipse 22-01-2011 09:58

Cytat:

Napisał pxl (Post 1582357)
Przymierzałem się do takich (lub bardzo podobnych z homologacją).
Chcąc się zastosowac do zaleceń dot. miejsca zamontowania:
* symetrycznie rozmieszczone
* nie niżej niż 25cm od nawierzchni drogi i nie wyżej niż 150 cm
* nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi auta
* minimalny odstęp między światłami to 60 cm
Nasuneły mi się nast. spostrzeżenia:
- owe zalecane miejsca w S/Max'ie przed FL wypadają na znacznym skosie zderzaka -co wymusza specyficzną budowę takich LED'ów - strumień światła powinien byc skierowany pod kątem (ok. 35-40 st. odchylenia od linii prostopadłej do tylnej ścianki LED'a).
Przyglądałem się również oryginalnym LED'om (na szrocie) do modelu 2010/FL - mają właśnie taką budowę że świecą pod kątem. (a ceny powalają na kolana...)
Jeśli ktoś z Was -forumowiczów natrafił w swoich poszukiwaniach na nieoryginalne LED'y o takiej właśnie budowie - proszę o info:)
Pozdrawiam
XPrzemo

O to....to właśnie znalazłem coś takiego i niedrogiego sprzedawca zapewnia że ( można regulować kąt świecenia ) czy ktoś ma takie załozone? .......[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

chyba że ktoś chce używane orginały .

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tylko czy nie za drogo ?.

kalachan 22-01-2011 19:30

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
4 załącznik(i)
Witam
Alternator w s-maxie ma sporo pracy, więc tej jesieni zakupiłem ledy do jazdy dziennej. Najpierw miały one profil prosty, lecz po przymiarkach okazało się że ich montaż w kratce wlotu powietrza chłodnicy (dolne skrajne pola kratki) to po pierwsze będzie za mały rozstęp od wew. krawędzi LED-ów, po drugie wygląda trochę tandetnie i już z daleka wiadomo że to samoróbka.
W miejscu, które wybrałem gdyż na mój gust wydawało się najlepsze, lampy o prostym profilu nie pasowały. Były za długie w stosunku do wytłoczenia, a co ważniejsze montaż w miejscu krzywizny i zgodnie z nią powoduje że świecą poza osią samochodu. :shock: :027: UF, ale mi się napisało dobra teraz prościej: ledy mają mocno skupione światło, a to powoduje że lampy LED o prostym profilu musimy montować w miejscach prostopadłych do osi samochodu bo inaczej kierowca jadący z przeciwka nie zobaczy naszych świateł. :wink: Wybaczcie , ale miałem cholernie ciężki tydzień i dlatego wena do pisania jest tragiczna.
Mi udało się wymienić na takie z profilem zaokrąglonym i mogłem zamontować tam gdzie wydawało się to najlepsze

Kolejna sprawa to podłączenie takich LED-ów. Ten typ, który posiadam przynajmniej nie sieje zakłóceniami w pasmach radiowych, i można dalej używać radia w naszym samochodzie. Przestrzegam przed kupnem jakiejś tanizny z allegro.
Lampy, które kupiłem mają własny przekaźnik dzięki czemu " rach ciach" powinniśmy je podłączyć i sie cieszyć ......................
G...... prawda
Może i tak jest w Małym Fiacie :619: ale nie w fordzie z szyna CAN podłączenie żółtego przewodu do świateł pozycyjnych powoduje:

- wyłączone światła pozycyjne i mijania (krótkie ) Nie pełne świecenie Lamp LED + komunikat o błędach podawany przez komp.
- Włączenie pozycyjnych lub mijania ( dzienne LED-y winny zgasnąć, po to jest żółty przewód) ledy migają niczym radiowóz policji.

Oczywiście sposobem na to wszystko okazała się metoda znana z czasów 126P czyli:osobny przekaźnik za około 6zł ( numeru nie pamiętam)
Maska i zderzak w moim s-maxie są mocno poobijane od kamieni taki już kupiłem. Lakiernik na wiosnę umówiony,dlatego wycinałem otwory w zderzaku pod ledy i ryzykowałem bo w razie jakby efekt był "Fo-pa" to można to naprawić
O założeniu lamp LED decydowały względy wyłącznie praktyczne.

Jesli uda sie włożyć zdjęcia to efekt jest taki:

arczi_75 22-01-2011 19:59

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał kalachan (Post 1582888)
Witam
Alternator w s-maxie ma sporo pracy, więc tej jesieni zakupiłem ledy do jazdy dziennej. Najpierw miały one profil prosty, lecz po przymiarkach okazało się że montaż ich w kratce wlotu powietrza chłodnicy(dolne skrajne pola kratki) to po pierwsze będzie za mały rozstęp od wew. krawędzi LED-ów, po drugie wygląda trochę tandetnie i już z daleka wiadomo że to samoróbka.
W miejscu, które wybrałem gdyż na mój gust wydawało się najlepsze, lampy o prostym profilu nie pasowały. Były za długie w stosunku do wytłoczenia, a co ważniejsze montaż w miejscu krzywizny i zgodnie z nią powoduje że świecą poza osią samochodu. :shock: :027: UF, ale mi się napisało dobra teraz prościej: ledy mają mocno skupione światło, a to powoduje że lampy LED o prostym profilu musimy montować w miejscach prostopadłych do osi samochodu bo inaczej kierowca jadący z przeciwka nie zobaczy naszych świateł. :wink: Wybaczcie , ale miałem cholernie ciężki tydzień i dlatego wena do pisania jest tragiczna.
Mi udało się wymienić na takie z profilem zaokrąglonym i mogłem zamontować tam gdzie wydawało się to najlepsze

Kolejna sprawa to podłączenie takich LED-ów. Ten typ, który posiadam przynajmniej nie sieje zakłóceniami w pasmach radiowych, i można dalej używać radia w naszym samochodzie. Przestrzegam przed kupnem jakiejś tanizny z allegro.
Lampy, które kupiłem mają własny przekaźnik dzięki czemu " rach ciach" powinniśmy je podłączyć i sie cieszyć ......................
G...... prawda
Może i tak jest w Małym Fiacie :619: ale nie w fordzie z szyna CAN podłączenie żółtego przewodu do świateł pozycyjnych powoduje:

- wyłączone światła pozycyjne i mijania (krótkie ) Nie pełne świecenie Lamp LED + komunikat o błędach podawany przez komp.
- Włączenie pozycyjnych lub mijania ( dzienne LED-y winny zgasnąć, po to jest żółty przewód) ledy migają niczym radiowóz policji.

Oczywiście sposobem na to wszystko okazała się metoda znana z czasów 126P czyli:osobny przekaźnik za około 6zł ( numeru nie pamiętam)
Maska i zderzak w moim s-maxie są mocno poobijane od kamieni taki już kupiłem. Lakiernik na wiosnę umówiony,dlatego wycinałem otwory w zderzaku pod ledy i ryzykowałem bo w razie jakby efekt był "Fo-pa" to można to naprawić
O założeniu lamp LED decydowały względy wyłącznie praktyczne.

Jesli uda sie włożyć zdjęcia to efekt jest taki:

No i podkładasz się Krajanie naszej Policji pod nóż, łamiąc wszystkie zalecenia dot. położenia LED-ów :-) Mandacik prawie gotowy:-)

kalachan 22-01-2011 20:27

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał arczi_75 (Post 1582907)
No i podkładasz się Krajanie naszej Policji pod nóż, łamiąc wszystkie zalecenia dot. położenia LED-ów :-) Mandacik prawie gotowy:-)




???
Nie rozumiem o czym piszesz
- wszystkie wymiary, odległości od obrysu, podłoża itp.itd. są zgodne z normą
- odpalenie silnika powoduje załączenie świateł dziennych LED
- włączenie świateł pozycyjnych, mijania i drogowych powoduje wyłączenie dziennych LED-ów
- światła posiadają odpowiednią chomologację

Od czasu kiedy je posiadam mam włączony automat zmierzchowy i po sprawie.

Więc ????

GregB 22-01-2011 20:53

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Czy ktoś próbował podłączyć światła pod automat do świateł (włączający światła po zmroku)?
tak że jak jest widno i światła mijania są wyłączone to zapalają się światła dzienne.
Czy jest możliwe takie ustawienie ( podłączenie ) świateł?

arczi_75 23-01-2011 11:36

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał kalachan (Post 1582929)
???
Nie rozumiem o czym piszesz
- wszystkie wymiary, odległości od obrysu, podłoża itp.itd. są zgodne z normą
- odpalenie silnika powoduje załączenie świateł dziennych LED
- włączenie świateł pozycyjnych, mijania i drogowych powoduje wyłączenie dziennych LED-ów
- światła posiadają odpowiednią chomologację

Od czasu kiedy je posiadam mam włączony automat zmierzchowy i po sprawie.

Więc ????

Sorki, ale już doczytałem odpowiednią ustawę co do rozmieszczenia świateł do jazdy dziennej - położenie nie dalej (gdzieś wcześniej wyczytałem, że nie bliżej) niż 400 mm od bocznego obrysu samochodu. No i wyszło, że masz rację :-)

eclipse 24-01-2011 10:14

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał GregB (Post 1582946)
Czy ktoś próbował podłączyć światła pod automat do świateł (włączający światła po zmroku)?
tak że jak jest widno i światła mijania są wyłączone to zapalają się światła dzienne.
Czy jest możliwe takie ustawienie ( podłączenie ) świateł?

To jest najlepsze rozwiazanie tylko dodatkowo powinny gasnąć po otwarciu dżwi.W przypadku napraw , regulacji na uruchomionym silniku wystarczyło by tylko uchylić dżwi i światła by przygasły .
Co do rzeżby w zderzaku to na fotce kalachana wydają się być te światła trochę małe wg. mnie powinny być większe . ja zamontował bym je wyżej na zderzaku na tej wypukłej listwie . były by bardziej podobne do ori.

pxl 24-01-2011 18:47

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał kalachan (Post 1582888)
...Mi udało się wymienić na takie z profilem zaokrąglonym i mogłem zamontować tam gdzie wydawało się to najlepsze...

Czy mógłbyś podac typ, producenta oraz 'źródło' tak cennej zdobyczy;) ??

Pozdrawiam XPrzemo

Slartibartfast 16-02-2011 01:01

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał GregB (Post 1582946)
Czy ktoś próbował podłączyć światła pod automat do świateł (włączający światła po zmroku)? tak że jak jest widno i światła mijania są wyłączone to zapalają się światła dzienne. Czy jest możliwe takie ustawienie ( podłączenie ) świateł?

Tak jest po lifcie. W pozycji Auto jak jest jasno świecą się LEDy, jak się ściemnia włącza mijania
Na "0" tylko LEDy

mayak 24-02-2011 08:28

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
kalachan
gdzie kupiłeś te lampy?
napisz szczegółowo jak je podłączyłeś

dzięki!

Dmu 25-03-2011 12:03

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Witam,

od pewnego czasu denerwowało mnie ciągłe zapalanie świateł mijania bo i prąd pobiera cała masa żarówek i jeszcze się przepalają co oczywiście napędza koszty no i trzeba pamiętać aby zapalić światła. Rozglądałem się za LEDami , ale kształt S-MAXa nie sprzyja montowaniu czegokolwiek. Przez przypadek więc odkryłem inną możliwość. Po co dokładać lampy jak można wykorzystać już istniejące. Na allegro znalazłem osobę która sprzedaje automat do włączania świateł drogowych na 30% ich mocy. Po włączeniu pozycyjnych długie są wyłączane. Wszystko działa poprawnie, ja się nie martwię o włączanie świateł, nie palą się żarówki oświetlenia tablicy, tyłu i przodu pozycyjnych, oświetlania wskaźników wewnętrznych, nie oślepiam bo światło słabo świeci a jednak jest widoczne. Mam założone od 3 dni i mam na razie święty spokój.
Poniżej użytkownik który sprzedaje regulator, może się komuś przyda. W razie pytań mogę pomóc.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Darek

mayak 25-03-2011 12:54

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz na myśli to?
urządzenie wygląda na całkiem fajne i dzięki niemu oszczędzałbym palniki xenonów, ale mam wątpliwości co do legalnosci świateł długich robiących na 30% mocy za dzienne - nie mają homologacji! :(

Dmu 25-03-2011 13:28

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Właśnie to miałem na myśli tylko, że ja widziałem to w innym samochodzie. W przypadku S-MAXa zdjąłem tylko reflektor lewy ( strona akumulatora) i to wszystko. Wszystkie połączenia ograniczały się do wiązki reflektorów, pozycyjnych, masy i plusa ze skrzynki bezpieczników ( wykorzystałem zasilanie sondy lambda które jest niewykorzystane a podaje + po przekręceniu kluczyka w stacyjce). Zamiast podłączenia przewodu sterującego do mijania podłączyłem do pozycyjnych aby "światła dzienne" wyłączały się zgodnie z przepisami czyli po włączeniu pozycyjnych. Co do legalności to prędzej dostaniesz mandat jak nie włączysz świateł niż za to że są zapalone. Może tylk na przeglądzie trzeba odłączyć plus modułu aby się sprawa nie rypła.
Darek

szmelcmax 26-03-2011 14:49

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Podobne ustrojstwo jest fabrycznie montowane w Fieście, ale oczywiście na światłach mijania. Widocznie przepisy na to pozwalają. Ale na drogowych może być różnie. Chociaż wątpię aby się czepiali jeżeli świeci lampa główna, a tak to by wyglądało.

mayak 28-03-2011 09:59

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Dmu,
masz xenony, czy zwykłe reflektory?
masz czujnik deszczu i działa Ci w trybie AUTO (automatycznie: dzienne by SD-2 w dzień i zwykłe mijania gdy robi się ciemno)???

MAG 31-03-2011 18:34

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Fajny patent, ale ja osobiscie jestem zainteresowany podłączeniem tego do halogenów.

Mam xenony i szkoda mi ich ciągle włączać, więc jeżdżę na pozycyjnych plus halo (u mnie w Szwecji jest to dozwolone przepisami) i tak sobie wykombinowałem, że może to właśnie je wykorzystać jako źródło świateł dziennych .... :027:

mayak 31-03-2011 20:22

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
tez mam xenony i na razie jeżdżę z nimi włączonymi, ale chciałbym mieć światła dzienne, na przykład w postaci długich na 'pół gwizdka'

woj.kus 08-04-2011 13:23

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
A ja wykoncypowałem sobie, że włożę do przeciwmgłowych ledowe H11 (H8 ). Kupiłem na allegro - 68LED. Mogłyby świecić mocniej - wtedy byłoby super.

pbobek 08-04-2011 13:53

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Zapodaj foto jak to wygląda.

robmus 15-04-2011 18:37

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
bylem w serwise forda w koninie i oni tam stwierdzili że nie da sie tego zrobic bo to jest niezgodne z przepisami

lenio 25-04-2011 19:21

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Witam
Ja też zalożyłem do halogenów H8 LED SMD 27 po 48zł za sztukę. Wstawilem dodatkowy przekaznik (zasilanie przekaznika z świateł pozycyjnych a plus 12V z z bezpiecznika F41 - zasilanie tablicy rozdzielczej , poprzez zwarte styki przekaznika na ledy. Minus zostawiłem bez zmian. Mówię wam rewelacja i kłopot z głowy.

Tytusek2 25-04-2011 19:58

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Witajcie wszyscy forumowicze.
U siebie zamontowałem (a właściwie to zamontował elektryk) regulator PS2. Jest podlączony do świateł długich. Zapalają się na okolo 30-40% mocy okolo 10 sekund po włączeniu silnika. Mogę w końcu nie uzywać ksenonow w dzień. Dodam jeszcze, że mam czujnik zmierzchu i jak wjeżdżam do garażu światla same przełąnczają się z "dziennych" na ksenony.

jpiotr77 25-04-2011 21:35

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał lenio (Post 1644341)
Witam
Ja też zalożyłem do halogenów H8 LED SMD 27 po 48zł za sztukę. Wstawilem dodatkowy przekaznik (zasilanie przekaznika z świateł pozycyjnych a plus 12V z z bezpiecznika F41 - zasilanie tablicy rozdzielczej , poprzez zwarte styki przekaznika na ledy. Minus zostawiłem bez zmian. Mówię wam rewelacja i kłopot z głowy.

Witam, możesz dać jakąś fotkę jak to wygląda, oraz opisać jak działa tzn. czy pozycje świecą cały czas i czy współpracuje to z czujnikiem zmierzchu.

lenio 28-04-2011 11:39

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
wszystkie światła działają jak pierwotnie , automat zmierzchowy też.Możesz jezdzić na automacie i automatycznie gdy zapalą się światła mijania zgasną dzienne (bo jak pisałem dodatkowy przekaznik ma zasilanie z żarówki pozycyjnej - sprawdz u siebie w każdej pozycji oprócz zera zapalają się światła pozycyjne)

eclipse 30-04-2011 14:19

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Lenio- a jak z tymi swiatłami dziennymi , czy świecą się( na automacie) tylko dzienne i pozycja z przodu ?... i więcej nic ./czy tylko ( na automacie )gaśnie światło pozycyjne a zapala w halogenie dzienne? .....i wi z przodu szystkie inne z tyłu .?.......:) opisz szczegółowo które gasną w jakiej pozycji przełącznika .

lenio 30-04-2011 17:52

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
w pozycji zero przełacznika i po włączeniu stacyjki palą sie tylko światła dzienne w chalogenach. W następnych pozycjach przełącznika oswietlenie fabryczne samochodu.
pozdrawiam

mayak 04-05-2011 14:06

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał Tytusek2 (Post 1644373)
Witajcie wszyscy forumowicze.
U siebie zamontowałem (a właściwie to zamontował elektryk) regulator PS2. Jest podlączony do świateł długich. Zapalają się na okolo 30-40% mocy okolo 10 sekund po włączeniu silnika. Mogę w końcu nie uzywać ksenonow w dzień. Dodam jeszcze, że mam czujnik zmierzchu i jak wjeżdżam do garażu światla same przełąnczają się z "dziennych" na ksenony.

masz na mysli SD-2 ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
gdzie masz go zainstalowany - pod maską czy w kabinie? ja chciałbym zamontować go w kabinie obok gemu, ale nie mam schematów instalacji elektrycznej :(

Tytusek2 04-05-2011 22:12

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Regulator mam zamontowany pomiędzy obudową akumulatora a filtra powietrza. Kupiłem regulatr od KOGIEL z Lubania ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]). W golfie IV dało się go zamontować w kabinie, ale tam są bezpieczniki po lewej stronie pod kierownicą i pewnie było łatwiej się do nich dostać.

mayak 05-05-2011 08:09

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał Tytusek2 (Post 1649314)
Regulator mam zamontowany pomiędzy obudową akumulatora a filtra powietrza. Kupiłem regulatr od KOGIEL z Lubania ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]). W golfie IV dało się go zamontować w kabinie, ale tam są bezpieczniki po lewej stronie pod kierownicą i pewnie było łatwiej się do nich dostać.

poproszę jakieś fotki
skąd wytrzasnąć tam (pomiędzy obudową akumulatora a filtra powietrza) zasilanie +12V po stacyjce?

tygrysex 05-05-2011 11:45

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Mam dla Was zagadke:
Pare dni temu wrocilem z UK (bylismy na swietach u rodzinki zony) i jako, ze mam zboczenie na punkcie Forda, to glowka mi zawsze sie odwroci na widok eSia i Focusa ST (a oba w UK wystepuja bardzo czesto). W pewnym momencie na spacerze z naprzeciwka nadjechal eSiu (szkoda, ze wlasnie jechal, a nie wypatrzylem go gdzies na parkingu)... zobaczylem fabrycznie zamontowane diody do jazdy dziennej, wiec pierwsza mysl na szybko - Siu po lifcie, ale jakos tak morda mu sie nie smiala jak temu po lifcie, wiec jak przejechal oblukalem tyl... okazalo sie, ze to Siek przed liftem. Calosc trwala kilka sekund, ale diody mial zamontowane dokladnie jak po lifcie z piekna ramka i wogole (chociaz pieknie, to diody wygladaja wmontowane w reflektor, no ale...) Co myslicie, mnie to spokoju nie daje caly czas... ?!
Odnosze takze wrazenie (teraz jak o tym mysle), ze jego przedni zdezak - to ani przed liftem, ani po lifcie... ale to moze dlatego, ze bardziej zwrocilem uwage na diody i potem zajazylem, ze reszta jakos nie pasuje, do eSia po lifcie...

A co sie stalo z tematem fabrycznych swiatel diodowych do eSia przed liftem, ktos kiedys wspominal, ze widzial cos takiego (jesli dobrze pamietam), moze to jest to co widzialem?

Slartibartfast 05-05-2011 12:55

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Może cały przedni zderzak wymienił na poliftowy. Tylko czy grill spasuje wtedy?

slavco 05-05-2011 20:01

Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej
 
Cytat:

Napisał Slartibartfast (Post 1649521)
Może cały przedni zderzak wymienił na poliftowy. Tylko czy grill spasuje wtedy?

Sam grill może i by pasował.Całość jednak nie będzie pasować, bo maska ma też inny kształt tuż przy zderzaku. Więc lypa...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.