Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2014-2019] Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=290989)

tomaszjan31 17-01-2019 19:28

Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
Kiedyś zwróciłem uwagę przy wymianie wkłady filtra, że pokrywa górna nie zachodzi na dolną lecz wchodzi do środka, więc woda lejąca po obudowie trafia do środka. Jutro w ciągu dnia zrobię foto

piotrekbb 17-01-2019 19:38

Odp: Poważna wada fabryczna Transit, uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
Cytat:

Napisał tomaszjan31 (Post 3081724)
Kiedyś zwróciłem uwagę przy wymianie wkłady filtra, że pokrywa górna nie zachodzi na dolną lecz wchodzi do środka, więc woda lejąca po obudowie trafia do środka. Jutro w ciągu dnia zrobię foto

No nie zachodzi, masz zdjęcie dwa posty wyżej.

dario6273 22-01-2019 22:33

Odp: Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
U mnie było to samo jak go kupiłem :lol:nie chciał jechać 155km a taki mół :) okazało się że filtr był tak mokry że aż pojawiła się pleśń:mrgreen: więc olewając ASO bo auto po gwarancji musiałem to sam naprawić .Wystarczyło ściągnąć wycieraczki i podszybie plastikowe dobrze wyczyścić i złożyć tylko przy składanu trzeba dodatkowo uszczelnić czarnym silikonem.Podszybie wciskane jest w szczelinę która jest na dole szyby . Najciekawsze w tym wszystkim było poranne odpalanie autka przy mrozie -10 jak filtr zamarzł:570: Powiem szczerze że nie kumam tych inżynierów którzy projektują auta :one: Ciekawe jak długo ktoś tak jeździł bo jak go kupiłem to wyczaiłem to na drugi dzień bo silnik pracował jak w starym ursusie ��nie miał mocy i dziwne wibracje ale to nic dziwnego bo jak można oddychać przez mokra kartkę papieru�� Na wiosnę będe robił dodatkowa osłonę do odprowadzenia wódy.Ciekawe ile ludków jeździ z mokrym filtrem narzekając na wibracje i brak mocy ��

piotrekbb 26-01-2019 09:07

Odp: Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
Można by temat przykleić, może jest wiele osób w niewiedzy i zmusimy Forda do akcji serwisowej.

jvc 26-01-2019 09:47

Odp: Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
Cytat:

Napisał piotrekbb (Post 3086136)
Można by temat przykleić

Zrobione.

tomaszjan31 26-01-2019 18:48

Odp: Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
2 załącznik(i)
Dziś sprawdziłem filtr powietrza i był suchutki, jednak na obudowie w rowkach była zamarznięta woda, a jak już wyżej było wspominane woda z górnej obudowy leje bezpośrednio do środka bo góra wchodzi a nie nachodzi na dolną.
Zabezpieczyłem więc obudowę wkładu dodatkową gumą i mam nadzieje ze woda będzie spływać po niej.

piotrekbb 28-01-2019 14:56

Odp: Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
1 załącznik(i)
U mnie znów woda, jakoś nie mam przekonania do wieszania gumy, bo jak spadnie to poleci na turbine albo w paski. Podobno jest jakiś delfektor ale Ford daje go tylko pewnych modeli, więc mieli wiedzę o cieknącym podszybiu ale zignorowali to aby nie robić akcji serwisowej. Ktoś jest zainteresowany aby wspolnie napisać w tej sprawie do Ford Polska?

tomaszjan31 28-01-2019 15:06

Odp: Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
2 załącznik(i)
Coś tam ta guma pewnie pomaga...
Jedna guma zasłania sterownik, druga obudowę filtra. Bo wszyscy mamy te dwa gumowe odpływy z podszybia ?

piotrekbb 28-01-2019 15:26

Odp: Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
Ja mam odpływy drożne, woda leci w innych miejscach.
Jest ktoś z innym silnikiem kto był na akcji i zamontowano mu deflektor? Jak to wygląda? W serwisie chcą ok 350zl za deflektor podszybia.

BSN 28-01-2019 19:54

Odp: Poważna wada fabryczna , uwaga grozi uszkodzeniem silnika.
 
Samej akcji jako takiej chyba nie było. Poprawieniu tego przeciekania podlegają samochody z określonym numerem VIN bez względu na silnik. Tyle się dowiedziałem.
Jak wygląda deflektor nie wiem. U nas nie cieknie, wszystko spływa na boki.
Niech ktoś wstawi zdjęcie jak wygląda rynna w podszybiu u tych gdzie przecieka.
Może to jest jakaś wada tej rynny?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.