Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dymienie na biało spadek mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285842)

ricelme 07-09-2018 08:49

Dymienie na biało spadek mocy
 
Witam

Pacjet - Focus 1.6 tdci 109 KM

Objawy
Od jakiegoś czasu zaobserwowałem spadek mocy i dymienie na biało, szczególnie mocne przy dodawaniu gazu na niższych biegach plus spory ubytek oleju. dodatkowo po podpięciu pod komputer wywalał błąd EGR.
Pierwsza diagnoza uszkodzona turbina (uszkodzone łopatki wirnika).
Turbina została zregenerowana, cały układ powietrza dokładnie wyczyszczony a egr zaślepiony.
Problem dymienia na jakiś czas całkowicie ustąpił a moc wróciła choć i tak była mniejsza niż przed usterką (turbina włącza się przy około 1900 obr wcześniej było to ok 1500 obr).
Po przejechaniu około 2 tysięcy auto znów dymi ale z mocą nic się nie zmieniło nie zaobserwowałem też ubytków oleju.
Czy macie pomysły co może być przyczyną ? Dodam tylko że dpf został już dawno usunięty.

dzi0bas 07-09-2018 09:22

Odp: Dymienie na biało spadek mocy
 
Wtryski sprawdzane?

ricelme 07-09-2018 09:27

Odp: Dymienie na biało spadek mocy
 
Tak, wtryski były całkiem niedawno regenerowane.

Anton G. 07-09-2018 15:02

Odp: Dymienie na biało spadek mocy
 
Dymienie na biało raczej nie będzie pochodziło z wtrysków lub EGR.
Białe dymy to może być coś związane ze spalaniem oleju lub nieszczelnościami układu chłodzenia, sprawdzałeś poziom oleju czy płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Jak wygląda ich stan, może się mieszają?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

MarcinNS 07-09-2018 19:37

Odp: Dymienie na biało spadek mocy
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ricelme 07-09-2018 20:20

Odp: Dymienie na biało spadek mocy
 
Tak jak pisałem wyżej przed regeneracją turbiny żarł olej jak głupi, przy regeneracji oczywiście wymieniłem olej od tamtej pory przejechałem 2 tysiące i nic nie ubyło. W zbiorniczku wyrównawczym też nie ma oleju.

kirhoff 07-09-2018 20:32

Odp: Dymienie na biało spadek mocy
 
Cytat:

Napisał ricelme (Post 3027729)
Tak jak pisałem wyżej przed regeneracją turbiny żarł olej jak głupi, przy regeneracji oczywiście wymieniłem olej od tamtej pory przejechałem 2 tysiące i nic nie ubyło. W zbiorniczku wyrównawczym też nie ma oleju.

To do sprawdzenia wtyskiwacze. bo jak dymi na biało nie spala prawidłowo, zła dawka paliwa. Jaki zapach z rury wydechowej ? to będzie czuć czy bierze olej czy nie dopala paliwa. Filtr powietrza,paliwa do sprawdzenie i przepływka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.