Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Dymi na czarno (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=68391)

patryyk 27-04-2009 16:38

Dymi na czarno
 
Witam
Jestem posiadaczem fokusa od kilku dni, ostatni a zarazem pierwszy raz jezdzilem nim w czwartek wieczorem, w piatek wyprowadzilem go tylko z garazu na podworko poogladalem i wprowadzilem spowrotem w sobote natomiast wyprowadzilem go umylem i wpowadzilem spowrotem czyli praktycznie wogole nim nie jezdzilem. W niedziele przed wieczorem poszedlem do garazu i go odpalilem a gdy dodawalem gazu to dosc mocno dymil na czarno i chcialem sie zapytac czy wedlug was jest to normalne?dodam jeszcze ze pali bez problemu. Moze sie dziwicie ze mam samochod i nim nie jezdze ale to dlatego ze jeszcze go nie zarejestrowalem i w dodatku ubezpieczenie sie skonczylo.

Nurek 76 27-04-2009 16:43

Odp: Dymi na czarno
 
W sumie nie ma tragedii. Pewnie wtryski Ci leją, szczególnie jak jest zimny to tym bardziej kopci.

patryyk 27-04-2009 16:48

Odp: Dymi na czarno
 
dodam jeszcze ze tlumik nie jest okopcony a przebieg to 120 tys.

pit76 27-04-2009 19:53

Odp: Dymi na czarno
 
ciekawe czy wszystkie z 2000r majapo 120tys,m.oj tez sobie przydymi od czasu do czasu,dzis troche wymusiłem pierszeństwo i gaz do dechy,koleś jechał kabrio,co za dymaka,pewnie się troche podtruł

Versusowski44 27-04-2009 20:28

Odp: Dymi na czarno
 
ja jeszcze nie widziałem nie kopcącego tddi'ka ;) Mój też zdrowo kopci

Nurek 76 27-04-2009 21:18

Odp: Dymi na czarno
 
Cytat:

Napisał Versusowski44 (Post 1149780)
ja jeszcze nie widziałem nie kopcącego tddi'ka Mój też zdrowo kopci

Oj, TDDi to jeszcze jeszcze, ale widzę jakie to czarne bąki puszcza jakiś TDCi, to to dopiero.

smoczek 27-04-2009 22:30

Odp: Dymi na czarno
 
bąki czarne były i będą.

W tdci jak u mnie zakopci ale tylko w momencie dodawania gazu- gwałtownie. Szczególnie jak ruszam z jedynki. Napewno nie powinien samochód kopcić na luzie....chyba że zalałeś kiepskie paliwo, albo coś poważniejszego. Mi kopci też więcej jak dużo jeżdżę po mieście pewnie zabrudza się filtr cząsteczek stałych który podczas trasy- wyższych obrotów sam sie oczyszcza.

nakiel

ravis 28-04-2009 21:27

Odp: Dymi na czarno
 
Nurek 76 z całym szacunkiem, ale czy uważasz, że "lejące wtryski" (czytaj zużyte rozpylacze) nie są problemem. Pozdrawiam

Nurek 76 28-04-2009 22:39

Odp: Dymi na czarno
 
Cytat:

Napisał ravis (Post 1150878)
czy uważasz, że "lejące wtryski" (czytaj zużyte rozpylacze) nie są problemem

Owszem, nie jest to tragedia. Ta usterka nie powoduje trwałych zniszczeń bądź większych awarii. Owszem, spadek mocy i kopcenie to nic przyjemnego, ale jakiś czas można jeszcze to przeboleć.

maciej_b 30-04-2009 08:33

Odp: Dymi na czarno
 
Cytat:

Napisał patryyk (Post 1149552)
pierwszy raz jezdzilem nim w czwartek wieczorem, w piatek wyprowadzilem go tylko z garazu na podworko poogladalem i wprowadzilem spowrotem w sobote natomiast wyprowadzilem go umylem i wpowadzilem spowrotem czyli praktycznie wogole nim nie jezdzilem.

kolego nie żal Ci baterii i w ogóle silniczka, szkoda go odpalać tylko po to by umyć autko...
Cytat:

Napisał patryyk (Post 1149552)
W niedziele przed wieczorem poszedlem do garazu i go odpalilem a gdy dodawalem gazu to dosc mocno dymil na czarno

na zimnym silniku każdy diesel ma prawo zakopcić. Na rozgrzanym silniku też ale przy odpowiednim obciążeniu lub gdy nagle depniesz do podłogi.
A swoją drogą nie deptaj mu jak silnik jest zimny, turbina tego nie lubi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.