Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181318)

Magiczny_Rzeszow 30-04-2013 18:00

Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Witam. Posiadam Forda Fucusa Ghia rocznik 1999, kombi. Alarm od jakiegoś czasu zaczął mi wariować-samoczynne załączanie się, wyje i mrugają kierunkowskazy. Alarm jest fabryczny (czujniki ruchu w słupkach itp), pilot jest razem z kluczykiem i immo, czarny, 3 przyciski (otwieranie, zamykanie/ryglowanie, otwieranie klapy bagażnika). Chciałbym go odłączyć na STAŁE. Na forum znalazłem tylko info, że jakiś moduł jest w schowku przy nogach pasażera. Proszę o podopowiedź, jak wyjąć schowek, i co od czego odłączyć tak aby dezaktywować alarm a jednocześnie nie stracić centralnego zamka.
Proszę o pomoc.

moons 30-04-2013 19:37

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Zostaw moduł w spokoju, zdejmij osłony słupków i wypnij czujniki ruchu. To one pewnie wariują, Jeśli po wypięciu czujników będzie nadal wariował, to masz większy problem, najpewniej któryś zamek niedomaga.
Pozdrawiam

Magiczny_Rzeszow 30-04-2013 19:49

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
no właśnie chciałbym mieć pewność, że alarm jest odłączony na stałe. Moduł komfortu a centralka alarmu to dwie różne rzeczy? nie można w jakiś sposób po prostu odpiąć tego alarmu od zasilania?

moons 30-04-2013 20:18

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
moduł i centralka alarmu to jedno i to samo, nie da się odpiąć samego alarmu. na 95% masz skopane czujniki. Odepnij nawet jedną i alarm przestanie reagować na dźwięki w środku auta. Ewentualnie kup używki i po sprawie. Pasują nie tylko od Forda ale i Jaguara.
Pozdrawiam

Magiczny_Rzeszow 30-04-2013 21:11

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Nie rozumie Twojego toku myślenia. Po co mam grzebać odpinając kilka czujników skoro mogę to zrobić raz a porządnie wypinając alarm z centralki?

moons 30-04-2013 22:05

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
A ja nie rozumiem dlaczego nie czytasz tego co napisałem. Alarm jest w centralce od centralnego zamka, centralny zamek i alarm to jedno pudełko, więc jak to chcesz odłączyć????
Za schowkiem jest jeden! moduł z zielona nalepką i w nim jest centralny zamek i alarm. Ile razy mam jeszcze to napisać żebyś zrozumiał. Odchyl schowek przed pasażerem ściskając go do środka i zobaczysz na słupku "A" przymocowany moduł z zieloną nalepką. To jest alarm i centralny zamek w jednym. Jak odłączysz ten moduł to nie będzie alarmu ale i nie będzie centralnego zamka.
Pozdrawiam

Magiczny_Rzeszow 01-05-2013 16:11

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
odpiąłem dzisiaj klemy z aku bo już dostaje szału. Teraz podczas zamykania auta (dwukrotne naciśniecie zamykania) auto zamyka się i rygluje ale nie ma sygnalizacji kierukowskazami....można to jakos zmienić?

Magiczny_Rzeszow 03-05-2013 16:51

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Problem rozwiązany przy pomocy jednego z elektryków którzy bywają na sekcji podkarpackiej. Odpięta syrena i krańcówka na bagażniku, fukcje centralnego zachowane:)
Pozdrawiam

maciejkonpa 07-11-2013 19:32

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Witam

Mam podobny problem, jednak odciąłem kabel od syreny w bagazniku, znajde też tam krańcówki?

Magiczny_Rzeszow 08-11-2013 10:24

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Cytat:

Napisał maciejkonpa (Post 2103567)
Witam

Mam podobny problem, jednak odciąłem kabel od syreny w bagazniku, znajde też tam krańcówki?

A po co odcinać kabel od syreny? Skoro wystarczyło wypiąć wtyczke fabryczną?:) Tam znajdziesz krańcówke od klapy bagażnika. U mnie zepsuta okazała sie krańcówka w zamku pod maską:)

foczkaford 26-05-2017 21:06

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Cytat:

Napisał moons (Post 2005471)
A ja nie rozumiem dlaczego nie czytasz tego co napisałem. Alarm jest w centralce od centralnego zamka, centralny zamek i alarm to jedno pudełko, więc jak to chcesz odłączyć????
Za schowkiem jest jeden! moduł z zielona nalepką i w nim jest centralny zamek i alarm. Ile razy mam jeszcze to napisać żebyś zrozumiał. Odchyl schowek przed pasażerem ściskając go do środka i zobaczysz na słupku "A" przymocowany moduł z zieloną nalepką. To jest alarm i centralny zamek w jednym. Jak odłączysz ten moduł to nie będzie alarmu ale i nie będzie centralnego zamka.
Pozdrawiam

Heja moons dzieki za info dla kierowcy forda z Rzeszowa, rowniez ja chcialbym sie
dopytac o pare rzeczy nie zaczynajac nowego watku w zwiazku z alarmem ...
bo w tematach motoryzacji i elektroniki jestem zupelnym lajkonikiem.
Mianowicie mam ford focus mk2 trend benzyna 1.6 z 2008r z "chyba"
fabrycznym alarmem i pilotem zdalnego sterowania.
Kilka lat wczesniej mialem skode favorit bez alarmu, centralnego zamka , pilota ani
wszelakich innych bajerow, otwieranie drzwi robilem poprzez obrot mechanicznego
zamka w drzwiach, podobnie zaplon auta.
Reasumujac chcialbym teraz aby moj fordzik byl obslugiwany jak ta stara skoda:
- absolutnie zadnych alarmow, syren, wyjcow, migajacych kierunkowskazow, czujnikow,
bezsensowne go pobierania przez alarm pradu z akumulatora, samoczynnego
uruchamiania alarmu w nocy, upierdliwego kodowania kluczyka po rozladowaniu
lub wymianie akumulatora itp itd.
-wszelkie otwieranie drzwi chcialbym wykonywac poprzez fizyczny obrot kluczyka
w drzwiach kierowcy (nie uzywajac pilota)
- pozostale funkcje innych podzespołów auta chcialbym aby byly bez zmian

Generalnie z tego co pisales w skrzynce (tam gdzie sa bezpieczniki nad nogami pasazera) wystarczy wyjac kostke z zielona nalepką i bedzie ok, pytanie tylko
ktora dokładnie bezpiecznik/kostka (bo tam jest ich kilka) a nalepek tam nie mam :(

foczkaford 15-08-2017 17:07

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Podbijam temat odlaczenia na stale alarmu w ff mk2 :(

krzys1968 15-08-2017 20:01

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
A jesteś pewny, że masz alarm? Jak masz lampkę oświetlenia z przodu, bo w niej są czujniki jak jest alarm. A najlepiej sprawdź opuszczając szybę zamknie auto z pilota i pochwiki włóż rękę do środka jak się wyjec uruchomi to masz. A jak nie to masz standardowe zabezpieczenie. Ale nie musisz nic odłączać otwierając drzwi kierowcy kluczykiem i zamykając je to nie uruchamiają się kierunki.

foczkaford 18-08-2017 06:31

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
No wlasnie wyje jak otwieram dzwi kluczykiem przekrecajac zamek w dzwiach a nastepnie
otwierajac dzwi (nie naciskajac zadnego guzika na pilocie zdalnego sterowania).

Wyje jak zamykam auto pilotem przy kluczyku siedzac w srodku w aucie.

Wyje jak podlaczam nowy akumulator.

Jak zamykam auto kluczykiem to miga mi w srodku auta niebieska diodka,
a oba swiatla kierunkowskazow tez migaja przy zamykaniu auta kluczykiem
od pilota.

Wiec jakby nie patrzeć alarm jest ... i chce sie pozbyc go w moim ff mk2 facelift
poprzez wymontowanie na stale kostki modulu z alarmem.

Chce aby ff byl jak moja stara skoda co opisalem wyzej,
teraz juz aut nie kradna (trudno takie sprzedac, sa ograniczenia w handlu
uzywanymi czesciami) wiec i alarmy sa niespecjalnie potrzebne.

Nienawidze wspolczesnych samochodow z ta cala masa elektroniki czujnikow
pikaczy bzykaczy asystentow i innych wodotryskow uszczesliwiajacych na sile klienta.
Era normalnych prostych aut skonczyla sie wraz z XX wiekiem.

: Popatrzylem jeszcze w papierach, moj fokus mk2 ma m.in. w wyposazeniu:
- immobiliser
- centralny zamek sterowany pilotem kluczyka
.

dabi1990 18-08-2017 06:47

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
A ja dodam swoje 2 grosze, alarm nie jest tylko zabezpieczeniem przed kradzieżą auta, ale także pomaga podczas uszkodzenia np na parkingu, w moim przypadku kobieta która uszkodziła mi auto, zostawiła za szybą kartkę z numerem telefonu tylko dlatego bo zaczął wyć alarm i przestraszyła się, że ktoś zobaczył ten incydent

foczkaford 18-08-2017 07:07

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Heja dabi1990 jestem tego w pelni swiadomy, tzn. ze nie bedzie syreny, centralnego zamka, jakish dodatkowych bajerow typu czujniki uderzeniowe, czujniki ruchu,...
i o to mi wlasnie chodzi.
Moj fordzik mk2 facelift i tak jest porysowany, z tyl prawy ma lekko wgnieciona
karoserie, zderzaki porysowane a na lakierze sa plamy i odbarwienia po ptasich
odchodach (taki urok ciemno niebieskiego lakieru).

Potencjalny zlodziej (czy tez babska) beda i tak sie trzymac od mojego autka
z daleka, ze wzglesu na sam wyglad jest niesprzedawalny :) autko ma byc wolem roboczym i basta.

dzwiedziu 18-08-2017 07:52

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
A masz 100% pewności że to fabryczny alarm, a nie dokładany?

foczkaford 19-08-2017 17:15

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Cytat:

Napisał dzwiedziu (Post 2845507)
A masz 100% pewności że to fabryczny alarm, a nie dokładany?

Auto kupilem jako po-leasingowe (jestem 2gi jego właściciel) w PGD, z floty aut kilkudziesięciu wiec fabryczny alarm jest (wersja trend ff mk2 fl)
W zasadzie kupcy flotowi nie bawia sie w doposażenie aut, kupuja wszystko od dealerów jak leci hurtem.



W [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] trochę o tym jest.

Wygląda na to ze fabryczny immobiliser ff mk2 jjest w gem, czyli nie da sie go usunąć wyjjmujjac
jakas kostke lub bezpiecznik :(

No ale to moje domysly jako amatora.

Proszę o wypowiedź jakiegoś speca od alarmow w ff mk2.
Może komputerem w aso da sie ta funkcje alarmu w gem wylaczyc, ewentualnie w gre wchodzi
wymiana calego gem na jego wersje bez alarmu.

foczkaford 08-09-2019 20:19

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Heh wlasciwie odpisuje sam sobie co nieco w tym temacie, a nuz komus sie przyda.

Fabryczny alarm w ff mk2 da sie deaktywowac w G E M - prawdopodobnie przez
podpiecie komputera i czary mary mechanik a.
Znajomy wzial moje auto do mechanika, w zakładzie mechanicznym
zamontowano mi nowy akumulator, jako ze po wymianie akumulatora auto wyje,
a teraz juz tego efektu nir ma okazalo sie ze po prostu alarm nie działa, auto otwieram
mechanicznie kluczykiem.

Wiem ze mechanik "dodal cos od siebie" i normalnie jego postepowanie skonczyloby
Sie reklamacja, ale ja mam to po prostu gdzieś - zycie jest za krotkie na uzeranie sie,
auto takze jest stare i ogolnie aut juz sie nie oplaca kraść (trudno upchnac, na czesci
tez sa ograniczenia).

tomek8888 15-01-2020 18:03

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
Odkopuję wątek, okazało się że mój Focus ma alarm (nie wiedziałem o tym, sprawdziłem po VINie).
Czy alarm ma swój bezpiecznik w skrzynce?
Gdzie znajduje się syrena? Po dźwiękach wnioskuję że gdzieś z tyłu po lewej stronie auta.
Focus wersja 3-drzwiowa.

Samochód wariuje, np.otwieram klapę bagażnika kluczykiem, po otwarciu wyje tak długo, dopóki nie włożę kluczyka w stacyjkę i nie przekręcę, migają kierunkowskazy.

Po wymianie akumulatora podobna sytuacja.

Póki co chcę odciąć chociaż syrenę by nie wyła, bo nie jest niczym przyjemnym obudzić pół osiedla o 5 rano.

tomek8888 07-04-2020 15:17

Odp: Fabryczny alarm - jak odłączyć na stałe?
 
2 załącznik(i)
Odkopuję wątek, bo sobie poradziłem.
Oryginalna syrena alarmu znajduje się w bagażniku, z lewej strony.
Podłączony jest do niej jeden kabelek.
Numer części 96BB-13832-AB, syrena jest produkcji Denso.

Wypiąłem wtyczkę i zaizolowałem. Wreszcie święty spokój.
Na zdjęciu syrena, oraz miejsce jej montażu w Foce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.