Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] czy to objawy zimnych lutów? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270130)

smidek 28-09-2010 19:44

Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum jak i Focusa FX z 2005 roku.
Już kilkakrotnie zauważyłem następujący problem:
podczas jazdy zapalają się wszystkie kontrolki, wskaźniki zegarów spadają na zero, a na wyświetlaczu przebiegu i radio pojawiają się tylko kreski. Po wyłączeniu silnika i ponownym rozruchu w większości przypadków wszystko wraca do normy. Kilka razy jednak w dalszym ciągu paliła się czerwona kontrolka wykrzyknika w zębatce lub pomarańczowa silnika. Co gorsze dwukrotnie po takim zachowaniu silnik nie zapalił - po włożeniu kluczyka wszystkie kontrolki zaświeciły, a po przekręceniu przygasły, usłyszałem tylko cichy tik i brak reakcji. Po wyciągnięciu kluczyka i ponownym rozruchu wszystko było ok.
Proszę o pomoc. Co to może być, ile może kosztować naprawa i co powinienem zrobić? Zaznaczam, że sam nie chcę grzebać w aucie.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Jacek 28-09-2010 23:14

Odp: Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
Jedź do elektryka niech sprawdzi akumulator i ładowanie (alternator).

Walut 29-09-2010 12:50

Odp: Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
jeżeli zapaliły się kontrolki czek i czerwona zębatka z wykrzyknikiem to musiał zostać ślad na komputerze , takie gdybanie to nie pomoże , wiem po sobie bo szukałem kwadratowych jaj a po odczytaniu błędów okazało sie gdzie mam łapy włożyć

marekki_2004 29-09-2010 14:01

Odp: Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
takie wariacje przezywałem kiedyś w służbowym fiacie - okazało się że był nadpalony przewód masowy akumulatora. Najpierw wariowały wszystkie kontrolki i wskaźniki aż wreszcie kiedyś go już nie odpaliłem - przewód się całkowicie przepalił. Jedź do elektryka....

smidek 30-09-2010 17:23

Odp: Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
jak myślicie, ile taka kontrola może kosztować w Fordzie?

PS.

Dziś spaliła mi się żarówka z przodu. Czy to może mieć związek z opisanym problemem?

storky 30-09-2010 22:10

Odp: Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
Cytat:

Napisał smidek (Post 1515483)
jak myślicie, ile taka kontrola może kosztować w Fordzie?

PS.

Dziś spaliła mi się żarówka z przodu. Czy to może mieć związek z opisanym problemem?


A po co do Forda? Aku i napięcie ładowania można sprawdzić samemu miernikiem, albo gdziekolwiek oprócz serwisu. Błędy z kompa również.

smolar76 01-10-2010 12:28

Odp: Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
Miałem to samo,zegary mają jakąś wadę fabryczną ,ja zapłaciłem 200 pln i wszystko działa jak należy.więc sprawdź zegary..

Sender 02-10-2010 09:55

Odp: Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
Sprawdzić czy nie ma nalotów na klemach akumulatorach. Nie ma dokładnego połączenia na stykach. masa albo "+". jeżeli okaże się że te rzeczy są ok. to można się spodziewać już końca akumulatota. brak przejścia w celach. miałem takie anomalie ale w innym aucie !
pozdrawiam.

smidek 10-10-2010 21:19

Odp: Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
Dzisiaj sytuacja się powtórzyła. Podczas jazdy wszystkie kontrolki zaświeciły, a zegary spadły do zera. Po ponownym starcie świeciła się pomarańczowa silnika, tak kilka godzin i znów jest wszystko OK. W sobote jadę do Forda w Krakowie to sprawdzić, ciekawe co wyjdzie.

gervee 10-10-2010 21:24

Odp: Wszystkie kontrolki świecą, wskaźniki na zero, silnik nie zapala
 
Ściągnij fajki ze świec i sprawdź czy w dołkach świec nie masz wody/płynu chłodniczego (stąd może być pomarańczowa kontrolka silnika). Jeśli rocznik 2005 benzyna 1.6 to akumulator mógł paść. Ja swój wymieniłem bo zdarzyło mi się kilka razy nie odpalić (ale może to wina alternatora/regulatora napięcia, że nie ładował akumulatora).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.