Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Doposażenie - elektryczna klapa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=265995)

CERES 20-05-2019 09:35

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
z pewnością jest to magistrala CAN i musi być podłączona

WoojO 20-05-2019 10:17

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
Dzięki za info. A gdzie znajduje się moduł CAN? Jak do niego się dostać ze środka?

CERES 20-05-2019 10:42

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
Moduły są połączona równolegle "skrętką". CANów jest pare rodzai. Zależy na jakim ma Twój moduł "gonić". Najlepiej dopiąć CANa do modułu najbliżej tego co montujesz.

WoojO 20-05-2019 10:55

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
Wczoraj rozbierałem wiązkę i jak szedłem po kablach CAN to one łączyły się w pewnym miejscu z innym, podobnie zaplątanym kablem. całość szła do wtyczki po prawej stronie samochodu. Wnioskuję więc że wystarczy znaleźć u siebie kable od CAN które lecą od innego modułu i wpiąć te które lecą od modułu klapy?

CERES 20-05-2019 11:04

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
Tak, ale dany typ CANu do tego samego. Równolegle

kasprzak 20-05-2019 11:26

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
Daj potem znać gdzie się wpinałeś

WoojO 02-06-2019 21:16

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
Hej!
Udało się wreszcie doposażyć klapę w automagika elektryka :D Instrukcja z postu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jest to co potrzebujemy. Tam jest tylko jedna errata uzgodniona z autorem :) Na zdjęciu z wiązkami w kabinie wiązka C2280F powinna mieć tylko pin 16. Pozostały kabel leci do wiązki C2280D do pinu 1, w którym jest już pin 34. Na schemacie jest zaznaczone dobrze. Moje spostrzeżenia:
- wyjęcie fotela wymaga torx 50 i jest dosyć łatwe.
- dostęp do kostki w tunelu środkowym koło fotela kierowcy wymaga tylko zdjęcia plastików. Kostka ma kolor zielony.
- dostęp do bcm jest ograniczony i jak sobie połamiecie ręce w kilku miejscach będzie łątwiej ;)
- oczywiście zapomniałem podpiąć jednej z kostek i jak przywróciłem zasilania to świeciły tylko światła. Auto zdechło. Latałem godzinę i zastanawiałem się jak zreanimować auto... ale rano przypomniałem sobie że właśnie zapomniałem o podpięciu złącza c215 :D polecam sprawdzać wszystko kilka razy... :D
- jak zakładałem graty to nie chciałem zamykać klapy. Po podpięciu całej kabelkologii słyszałem tylko dźwięk zwalnianego zaczepu. Kiedy zamknąłem klapę dopiero wtedy zaczęła się unosić.
- przycisk nad rejestracją wymaga dodatkowych ustawień w forscanie (Deck Lid Key Switch)
- otwieranie z kluczyka klapy nie działa, trzeba pogrzebać w forscanie (tylko to mi zostało)
- trochę pokombinować trzeba by przepychać kable pod wykładziną ze względy na jej przymocowanie po bokach. Nie chce się za bardzo podnieść ale temat jest do ogarnięcia.
- ja miałem wiązkę od kombi z dwoma wtyczkami w podsufitce. Jak przeanalizujecie wtyczki w hb to bardzo szybko złapiecie analogię i po przepinacie sobie kabelki
- szyna can znajduje się we wtyczce od haka w bagażniku :) polecam wypiąć kable i spiąć ze sobą bezpośrednio z pominięciem wtyczki.
- kabelek od przycisku klapy pod kierownicą już miałem i był wetknięty w zaślepkę.
Dzięki wszystkim osobom udzielającym się w wątku :) bez nich dalej jeździł bym bez magi w klapie! :)

Cezar12 12-08-2019 09:16

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2823822)
No i jeszcze zamek...

Czyli najlepiej jest kupić całą elektryczną klapę i wykorzystać co potrzebne...

Można projekt połączyć z dokładaniem kamery, bo wiązka pod kamerę do HB zawsze przychodzi z ASO w wersji pod klapę elektryczną.

Jeżeli mam otwieranie klapy z pilota to ten zamek można wykorzystać razem z otwieraniem elektrycznym czy to zupełnie inny zamek? Proszę o pomoc w tej kwestii

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

mm32 12-08-2019 09:17

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
Jest inny zamek przy elektrycznej klapie.

Cezar12 12-08-2019 09:19

Odp: Doposażenie - elektryczna klapa
 
Cytat:

Napisał mm32 (Post 3162530)
Jest inny zamek przy elektrycznej klapie.

Można linka z aukcja jaki to ma byc ? Albo jakieś nakierowanie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.