Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262393)

DaroFocus 17-04-2017 17:54

nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
Witam forumowiczów. Mój problem jest następujący:
Auto zakupione w komisie 1.6 Tdci 90 KM 2007r bez filtra cząstek stałych, bez koła dwumasowego, wtryski bosch. Przebieg około 100 tys, silnik jak i stan auta wygląda na taki przebieg, na pewno nie na 300 tys.
Auto odpalone w komisie po podpięciu dodatkowego akumulatora bo ten w aucie bez oznak życia, temperatura otoczenia około 5-6 stopni, wilgotno. Auto odpaliło od razu i równa praca silnika, dym odpowiedni jak to w wilgotne dni-raczej biały. Po rozgrzaniu i jeździe próbnej brak dymu.
Auto kupiłem z podmienionym(inny niż ten padnięty) akumulatorem o pojemności 50Ah - czyli za małym do tego motoru , wróciłem do domu 50km i następnego dnia próba odpalenia:
-auto w garażu temp około 10 stopni, zapłon od razu ale nie równa praca i niebieskawy gryzący dym. Po około 30-45 sekund praca się wyrównała, natomiast dym zniknął dopiero po około 15 min. auto ma moc porównywalną do mojego drugiego focusa z takim samym silnikiem. Pytanie co może być przyczyną takich objawów? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Czujnik temperatury cieczy podmieniany z drugiego mojego focusa o tym samym silniku i objawy nie zniknęły. Dodam że w zakupionym modelu nie zapala się nawet na ułamek sekundy kontrolka od świec a drugim focusie zapala a raczej jest to takie mignięcie.

ministerq 17-04-2017 17:56

Odp: nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
Zużyte świece, zużyte końcówki wtryskiwaczy.

DaroFocus 17-04-2017 18:07

Odp: nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
martwi mnie ten biało niebieski dym, ale on znika całkowicie po rozgrzaniu

ford_user 17-04-2017 21:49

Odp: nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał DaroFocus (Post 2787822)
bez koła dwumasowego,.

Z tego co mi wiadomo to nie było takich egzemplarzy, no chyba że ktoś już sam wymienił koło dwumasowe na zwykłe.

A tak poza tym to też mnie interesuje ten wątek bo mam dokładnie te same objawy co autor, czyli nierówna praca przez kilka sekund i jasny, gryzący dym po rozruchu (raczej nie chodzi tu o olej silnikowy). Chyba też trochę więcej pali mi ropy niż kiedyś. Tyle że mój focus 1,6 tdci 90KM ma 200 tysięcy przebiegu. Czy chodzi o wtryskiwacze? Można to jakoś jednoznacznie stwierdzić bez ich wykręcania?

Trochę podejrzanie mi wygląda te 100 tysięcy i 2007 rocznik jak na diesla, nawet jeśli ktoś mało jeździł.

DaroFocus 17-04-2017 22:09

Odp: nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
Z tego co mi wiadomo to nie było takich egzemplarzy
Właśnie były o kodzie silnika 9HX

Trochę podejrzanie mi wygląda te 100 tysięcy i 2007 rocznik jak na diesla, nawet jeśli ktoś mało jeździł
ciężko to sprawdzić, ale faktycznie mało, choć wygląda na bardzo świeży w porównaniu z drugim moim silnikiem

Ale wracając do tematu czytałem że mogą to być świece żarowe, które powodują takie objawy, z drugiej strony ostatniej zimy w focusie drugim padły mi 4 świece a odpalał bez problemu nawet jak było -20

DaroFocus 19-04-2017 20:16

Odp: nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
Auto u mechanika, powiedział żebym się nie martwił i że wygląda mu to na świece, zapytał czy po rozgrzaniu objawy przechodzą.

DaroFocus 04-05-2017 17:25

Odp: nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
Po wymianie świec jak ręką odjął, równa praca oraz brak dymu. Wszystkie świece w tym akurat przypadku były spalone. Dodam że w drugim fordzie też miałem spalone wszystkie świece a nie przerywał po odpaleniu i nie kopcił na niebiesko.
Jeszcze jedna sprawa w instrukcji do silnika 1.6 HDI/TDCI jest zapis że świece dogrzewają komorę spalania nawet przez parę minut aby wyeliminować toksyczne spaliny na zimnym silniku, ma to miejsce już w okolicy 0 stopni.

rav 75 05-05-2017 05:26

Odp: nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
Dziwne jest to że przy takim przebiegu wszystkie świece padły,a najdziwniejszy jest fakt że nie wyskoczył Ci żaden błąd. U mnie jak padły świece pierwszą oznaką był tryb awaryjny.
Co do dwumasy:silniki o kodzie 9HX,owszem nie miały dwumasy ale w cytrynach i Peugeotach.Było już o tym niejednokrotnie na forum.

Hooch180 05-05-2017 08:31

Odp: nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
Cytat:

Napisał rav 75 (Post 2797124)
Dziwne jest to że przy takim przebiegu wszystkie świece padły,a najdziwniejszy jest fakt że nie wyskoczył Ci żaden błąd. U mnie jak padły świece pierwszą oznaką był tryb awaryjny.
Co do dwumasy:silniki o kodzie 9HX,owszem nie miały dwumasy ale w cytrynach i Peugeotach.Było już o tym niejednokrotnie na forum.

Z tymi błędami to nie jest tak pięknie. Mi od jakiegoś czasu wypada zapłon co czasami wręcz uniemożliwia ruszenie z pod skrzyżowania, lub prawie silnik gaśnie na jałowych obrotach a komputer cały zadowolony i nie widzi niczego złego.

szymi78 13-03-2018 22:23

Odp: nierówna praca i niebieski dym na zimnym silniku
 
Witam.Podepnę się pod temat,mianowicie w mojej Foce 2.0 tdci 133 KM mam te same objawy czyli nierówna praca i niebieski dymek po odpaleniu aż do rozgrzania się silnika,ale wymiana świec iestety nie pomogła. Fakt że już mam nakulane 240 tyś.Może miał ktoś podobny problem w tym modelu?Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.