Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=270525)

latar 04-10-2017 15:36

Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
Jak w temacie.

Robiłem kierownicę. Samochód ma 30kkm. Lewa strona mocno oblebiona nadbudowanym osadem. W rękach zestaw z Colourlocka (Strong Cleaner + Leder Versigelung). Pracowałem dużo szczoteczką z zestawu + Strong Cleaner. Wszystko oprócz lewej strony pięknie się zmatowiło i wygląda jak nowe. Na lewej został nadbudowany osad. Podchodziłem z 8 razy (popracowałem a potem 1-2h przerwy). Nadbudowany osad już nie drgał. Postanowiłem go rozgrzać parą, potem przeleciałem lekko APC, potem pojechałem znów Strong Cleanerem. Wygląda jakby rozlał się na większej powierzchni i stwardniał. Jest teraz chropowaty. Strong Cleaner już go nie rusza.

Paskudny widok na filmiku.



Co teraz robić?

Mariusz 04-10-2017 16:10

Odp: Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
Dać kierownicę do ponownego obszycia skórą.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Oto efekt nowej skóry na kierze w moim Mondeo mk3
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

latar 04-10-2017 16:26

Odp: Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
Rzekłbym, że kiera jest nowa, rok używana więc nie bardzo chcę to robić. Na bank detailerzy mają na to sposoby.

Mariusz 04-10-2017 17:33

Odp: Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
Zapewne jest jak piszesz, ale czy nie policzą w podobnej cenie?
Twój wybór.
Ja podesłałem rozwiązanie alternatywne, bo ze swoją też się męczyłem pewien czas i nie przyniosło to zamierzonego efektu.

latar 04-10-2017 17:53

Odp: Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
Ja bym chciał żeby mi ktoś zdradził sposób. Wyjazd do detailera to ostateczność. Jak dla mnie z tej prowincji to prościej logistycznie byłoby chyba oddać do obszycia.

Mariusz 04-10-2017 17:57

Odp: Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
Jakby coś, to masz :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kordyl 04-10-2017 19:14

Odp: Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
A to już się nie wżarło w tą skórę i ją zniszczyło ? Bo faktycznie wygląda kiepsko...

latar 04-10-2017 19:25

Odp: Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
To wyglądało zupełnie inaczej zanim nie zabrałem się za ostatni etap: para + APC. Podejrzewam, że tym APC dobiłem lakier i teraz taki efekt.

gusiak11 04-10-2017 21:49

Odp: Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
Ciekawa sprawa ... czemu akurat taki kawałek jak by reakcja chemiczna z potem?? jakiś krem do rąk?? jak widać po reszcie kierownicy nawet sie nie wypolerowała od kręcenia :)

Na szybko znalezione [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy sie sprawdzi nie wiem, poszukaj informacji o regeneracji skóry może coś znajdziesz.

latar 04-10-2017 22:10

Odp: Jak usunąć nadbudowany bród ze skórzanej kierownicy?
 
Dzięki @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] . Na ciebie liczyłem ;)
A czemu akurat tak? Zimny łokieć. Cała lewa strona od trzymania lewą ręką.
Spróbuję ten krem albo jakiś podobny. Właściwie nie mam już nic do stracenia. Potem zostanie obszycie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.