Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Nowy Focus ST mk4 co myślicie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292444)

kopson 18-02-2019 16:15

Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Przeglądając prasówkę w sieci trafiłem na artykuł opisujący nowego Focusa mk4 w wersji ST. Jak wam się podoba? Co myślicie o jego silnikach, osiągach, stylistyce i ewentualnej konkurencji?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

edmun 18-02-2019 16:35

Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Co za artykuł.....

"W przypadku wersji benzynowej inżynierom Forda udało się zwiększyc moc maksymalną o 12% oraz maksymalny moment obrotowy o 17%.
W efekcie 2,3-litrowa jednostka generuje więc 280 KM oraz 420 Nm, który dostępny jest w zakresie od 3000 do 4000 obr/min.
Do prędkości 100 km/h benzynowy Focus ST będzie w stanie rozpędzić się w czasie krótszym niż 6 s."

Focus MK3 ST miał 2.0 EcoBoosta. Mustang i RS chodziły na 2.3EcoBooście.
Więc pisanie o MK4 że ma 2.3 EcoBoosta i że inżynierowi "zwiększyli" moc i moment to jakaś kpina nie podając wyjściowej pozycji do tej porównawczej skali.
Nie no brawo...
250KM z 2.0EcoBoost i nagle 280KM z 2.3EcoBoost... nie no.. jest powód do domu.
Tym bardziej że 2.3EcoBoost w RSie daje 345KM...
No cóż....

Ja rozumiem, że nowe ST nie może zjeść RS'a bo przecież nie zjada się własnych dzieci,
ale pisanie takiego artykułu i jeszcze pogrubianie rzeczy tylko świadczy o portalu i poziomie tego co zostało napisane.


Co do modelu. Nie sądzę, że połknie rywali na śniadanie.
Tak jak MK4 mnie na razie zupełnie nie podnieca i nie myślę o przesiadce z MK3 na MK4, tak bardzo dobrze wiem,
że obecni użytkownicy MK3 ST będą się przesiadać na MK4 tylko z racji lenistwa jak nie będzie się chciało zmieniać przyzwyczajeń.
Jak z MK2RS na MK3RS zmiana była naprawdę diametralna, tak ST3 a ST4 - no cóż... chyba że ktoś naprawdę chce mieć najnowsze to może.
Ale powodów żeby sprzedać, dopłacić, kupić nowe jest za mało. 250 a 280KM w EB to maniacy ST robili sobie spokojnie programem.
A jak się okaże że MK4ST 280KM nie będzie przyjemne do dłubania na więcej, to może się okazać, że sprzedaż nie będzie tak różowa jak się wydaje to specom od marketingu. Widać ile Ford wsadził w marketing MK4, trzy cylindrowego silnika w dodatku z jednym odłączanym.
Sporo wydali na reklamę, oj sporo.

O proszę. Piknęło mi na telefonie.
Obczaj te kocie ruchy:



[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Nie mój klimat, oj nie mój klimat... grafitti na estakadach, "gangsta-rap" i lajki....
no cóż.
Szanowni Państwo - jestem w stanie zrozumieć młodzieżowy styl reklam dla np. Fiesty ST.
Ale dla Focusa ST?
Chyba dział marketingu pomylił kolumny w excelu patrząc na to, kto jeździ Focusami.
Choć kto wie - może oni już wiedzą, że obecni posiadacze Focusów nie będą dolecowym targetem ST MK4 i stąd atak na inną grupę?

mskgs 18-02-2019 20:57

Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Ło matko, ta reklama jest tragiczna. :D
Co nie zmienia faktu, że gdybym chciał kupić ST to pewnie miałbym w poważaniu te reklamy. Ale może jednak większość przyciągają takie głupoty? Dziwne, smutne, niezrozumiałe. ;)

kopson 18-02-2019 21:58

Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Reklama jak reklama - trochę durnowata i tyle. Pomijając to, uważam, że wygląd ST-ka jest korzystniejszy, ciekawszy niż zwykłych, cywilnych odmian mk4, które tak średnio mi się podobają, nawet jeśli nie jest to jakaś diametralna różnica. A fotele Recaro wręcz zachęcają do zajęcia miejsca.
Niestety, obawiam się, że odpowiednio wysoka cena sprawi, że będzie to auto wybitnie niszowe wśród sprzedawanych Focusów i przez to trudno dostępne później na rynku używanych. A szkoda ...
Już bazowe wersje Focusa IV (bez rabatów) mają dość wysoko ustawioną cenę.

MrQ 18-02-2019 22:33

Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Pytanie czy programem ten silnik pójdzie mocą jak RS... 350-400

latar 19-02-2019 07:20

Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Moim zdaniem reklama idealnie wjeżdża w gusta i styl zachodniej czterdziestoletniej młodzieży. Dla starych kapciuchów ze zobowiązaniami Ford przygotował wersję kombi STD;) z automatem.

Obstawiam, że na polskim rynku w 2019 i całym 2020 sprzeda się tego łącznie 19 sztuk. MK4 już jest całkiem drogi. ST Line Byznes 1.5EB 182KM M6 kosztuje 100 patyków. Czuję, że ten, ze względu na akcyzę 18,3%, wyjściowo nie zejdzie poniżej 140k. Dwa, trzy dodatki i dobijamy do 160k a tyle to już jest więcej niż i30N Performance z pięcioletnią gwarancją bez limitu kilometrów. Ja wiem, że pewnie będzie można dokupić FordProtect ale czuję, że w przypadku tej wersji mogą to być dodatkowe 3-4k.

A z wyglądu? Tylko ekspert rozpozna z zewnątrz czy to STLine 1.0EB czy ST.

zombie6 19-02-2019 07:21

Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Ja czekam na ST - jestem zdecydowany na zakup, nie mam zamiaru zwiększać mocy, wystarczy z zapasem.

boncio 19-02-2019 13:04

Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Nie zapominajcie, że ten silnik pochodzi z Mustanga, a nie z RS-a. W RS-ie jednak trochę go zmodyfikowali. Nie wiadomo co tutaj zrobili.
Więc jeśli już patrzeć na tuning, to Mustangów EB.

Odróżni się po kolorze od ST-line ;) A cena pewnie będzie o tyle samo wyższa od zwykłych wersji jak dla mk3.

MrQ 19-02-2019 16:17

Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3096256)
Nie zapominajcie, że ten silnik pochodzi z Mustanga, a nie z RS-a. W RS-ie jednak trochę go zmodyfikowali. Nie wiadomo co tutaj zrobili.
Więc jeśli już patrzeć na tuning, to Mustangów EB.

Odróżni się po kolorze od ST-line ;) A cena pewnie będzie o tyle samo wyższa od zwykłych wersji jak dla mk3.

heko wrzucał wykresy z 2.3 mustang chip 360/520
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

latar 19-02-2019 18:32

Odp: Nowy Focus ST mk4 co myślicie?
 
Turbo jest inne w Mustangu, kilka gratów pewnie też bo mamy Euro 6dTEMP i WLTP. Nijak wykresy z Mustanga nie przełożą się na FF4ST.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.