Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=273138)

kumpel Fordzika 29-11-2017 11:23

zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Temat raczej do Kolegów Koneserów olejowych :)
Tak się drapie po łysinie, bo czas zmiany oleju w grudniu, czy aby nie przejść z Motula Specyfic 913D na Ravenol FDS 5W30 no niby ten drugi w pełni syntetyczny :) :)
Ktoś z Was jeździ na tym oleju. Jak on się sprawuje po przebiegu 10 tys km, bo niestety Motul Specyfik już po 8 tys km w silniku nie ten sam :(
Jak to sprawdziłem ?
Po przebiegu 8 tys km (przed wyjazdem do Chorwacji) spuściłem 3 litry z silnika i dolałem świeżynki 3l i praca silnika w tym samym garażu w tych samych warunkach akustycznych, na tak samo gorącym silniku jakby weselsza :), miększa, jak na nowym oleju po prostu ;)

Ktoś tu kupował, oryginał ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
zgodnie z tym wszystko na bańce ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ps.
gdzie konkretnie kupowaliście tego Ravenola FDS jakiś namiar, link gdzie jest w sprzedaży w oryginalnej wersji bym prosił. Lokalny dystrybutor z oficjalnej stronki Ravenola nie ma w ofercie FDS 5W30 masakra jakaś w tym Polandzie

Matych 29-11-2017 12:52

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Taaaa.Miałem kiedyś kolegę co twierdził że na Benzynie V-power kosiarka mu lepiej pracuje.A świstak siedzi ........

weuek 29-11-2017 13:00

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Sądziłem, że już dawno zostało ustalone, że w pełni syntetyczny olej zgodny z normą FORD WSS M2C 913 x nie istnieje. Nie szukaj Świętego Graala. :-)

kumpel Fordzika 29-11-2017 13:01

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
A widzisz, a ja w sezonie latam na benzynie V-Power Racing motocyklem i powiem Ci, że niebo, a ziemia :) Hamownia pokazała 2 KM więcej niż na zwykłym paliwie, a poza tym zupełnie inaczej, lepiej się wkręca w obroty 13-15 tys i co ważniejsze zupełnie inaczej, łagodniej schodzi z obrotów. W silniku samochodowym działa ta sama fizyka, tyle, że w silnym motocyklu silnik mam miedzy udami, a kolektory wydechowe wydechowe przebiegają pod moim rowem tam gdzie się plecy kończą, więc na jakich materiałach jadę czuję i widzę od razu. W samochodzie niestety człowiek oddzielony puszką, obudową, nadwoziem rozłożony na wygodnym fotelu i delektuje się ciszą, ale fizyka, termodynamika dalej ta sama :)
Kolegi kosiarka też zagląda w te rejestry na obrotomierzu ?? :D
Temat dla lubiących się mieszać w olejach markowych, więc nie marudźmy, że ktoś woli jeździć na beelee czym niech jeździ sobie

Bump:
Cytat:

Napisał weuek (Post 2894454)
Sądziłem, że już dawno zostało ustalone, że w pełni syntetyczny olej zgodny z normą FORD WSS M2C 913 x nie istnieje. Nie szukaj Świętego Graala. :-)

No nie szukam, nie szukam, z rękoomn na sercu nie szukam. Lubię Motula oleje, ale ciut rozczarowany tym Specyfikiem 913 D jestem.
Ten Ravenol ma kosmiczne wprost parametry na papierze mimo, że kosztuje tylko 165 zł < no wierzyć się nie chce, bo cena jest bardzo sensowna, no kusi coś :)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Może być nawet full mineral :D, aby to był olej który trzyma parametry do 10-12 tys km, tak abym zmieniając go w zimę w Grudniu na przykład jeszcze latem na wakacjach mógł sobie pocisnąć po autostradach :)

slawek-kali 29-11-2017 14:42

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
A jak te 3 litry spusciles jestem ciekawy.. normalnie odkrecasz korek spustowy i w kolka sekund większość zleci.

kumpel Fordzika 29-11-2017 15:18

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Najpierw chciałem oddessssać dużą strzykawką, ale cholera przez pochwę bagnetu wężyk nawet sztywny nie dawał się dopchać do lustra oleju w misce olejowej, więc podniosłem u kolegi oponiarza auto. Poluzowałem korek i delikatnie odkręcałem z dociskiem do misy, Zaczęło się sączyć to po prostu silnie opartym nadgarstkiem o spód misy olejowej trzymałem korek w otworze spustowym aby mieć kontrolę nad tym co wylatuje powolutku, bo jak bym go wyjął to bym się potem w strumieniu oleju nie połapał z wkręceniem go. Spuszczałem na oko, do wiaderka, kumpel trzymał wiaderko i zerkał, też na oko czy już czy nie już. Wiaderko 7 litrowe, małe. Potem do bańki po oleju zlałem z wiaderka używając lejka na której jest podziałka. Wyszło, że zleciało 3 litry. Uffff fart był, bo tyle miałem w 1 litowych bańkach gdyż kupowałem wcześniej 5+3 L w jakiejś promocji.
Tak to było Panie Sławek :) dla chcącego nic trudnego, chociaż łatwo nie było :D. Wprawę mam, ale nie polecam, bo generalnie czynność dla kogoś z hoplem na punkcie olei :D
ps.
jechałem na południe Europy, w upały, wiec co ma olej stać w garażu, lepiej niech się świeży kręci w silniku na autostradzie, byłem trochę zdygany upały i olej 5W30 :)

daaro 29-11-2017 17:24

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Czyżby w 1,6 tdci 115 nie można odessać oleju przez bagnet?

kumpel Fordzika 29-11-2017 17:27

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Mi się w moim 1,8 TDCi nie udawało. Może za mało determinacji chałupniczym sprzętem. Bankowo takim zawodowym odsysaczem co jest na stanowiskach wymiany oleju to da się odessać. Tylko chyba bez kontroli ile tego się odsysa.

daaro 29-11-2017 17:42

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Według schematu silnika jest rurka od bagnetu w kształcie"S"

Autopros 29-11-2017 19:18

Odp: zmiana z Motul 913 D na Rvenol FDS
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2894454)
Sądziłem, że już dawno zostało ustalone, że w pełni syntetyczny olej zgodny z normą FORD WSS M2C 913 x nie istnieje. Nie szukaj Świętego Graala. :-)

Tutak bym się sprzeczał. RAVENOL FDS 5W30 spełnia normę WSS-M2C913-D i jest olejem w pełni syntetycznym, na bazie PAO.
Trzeba pamiętać, że Niemcy są jedynym krajem w Europie, gdzie przepisy jasno precyzują który olej można nazwać syntetycznym, a który nie. Np. Mobil ESP 5W30 u nas ma na etykiecie napis "Fully Synthetic", a w Niemczech ma "SHC Synthese Technologie". Stąd niemieccy producenci, jak Ravenol czy Liqui Moly mają mnóstwo olejów z dopiskami HC-Synthese, Synthetic Technology, itp. Inni producenci, nie mając obwarowań bez stresu twierdzą, że ich oleje na bazach po hydrokrakingu to oleje w pełni syntetyczne.
Wracając jednak do tematu jakości oleju, to kiedyś znalazłem fajny, specjalistyczny test sprawdzający wytrzymałość filmu olejowego. Mobil i ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, Motul wypadły słabo. Z europejskich produktów rewelacyjnie wypadł marnie w Polsce dostępny Agip, a najlepiej wyszedł amerykański Royal Purple. Niezbyt zaskakujące, bo Amerykanie
Z mojej własnej praktyki warsztatowej wnioskuję, że niezależnie od tego, czy olej będzie na bazie HC, czy PAO, to i tak najważniejsza jest po prostu jakość produktu i dodatków zawartych w danym oleju. Tutaj przez lata wyklarowało mi się przekonanie do Liqui Moly, Texaco i Valvoline. Ravenol również uważam za najwyższą półkę, ale ich oleje silnikowe są stosunkowo drogie, stąd rzadko je stosuję. Co innego świetnie skatalogowane oleje do skrzyń automatycznych i inne przekładniowe.
Testuj, tylko przed zalaniem innego oleju zrób płukankę silnika, bo im lepszy olej tym lepsze właściwości czyszczące. Wlejesz najlepsze co można, a po 10 000 km napiszesz że to nic nie warte, bo silnik brzydziej pracuje, a olej po prostu nie będzie już miał jak starych osadów dyspergować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.