Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Przyczyna przepalania rezystora dmuchawy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=292145)

GrubyPSK 12-02-2019 01:03

Przyczyna przepalania rezystora dmuchawy.
 
Co może powodować ciągle przepalanie rezystora dmuchawy? Wymieniłem już 2 i mam już kolejny zakupiony na szrocie. Te 2 wymienione spaliły się po około 5 minutach. Przy trzecim Zauważyłem że wpinajac go i uruchamiając nawiew na 1 bieg owszem działa lecz po 15 sekundach rezystor jest strasznie gorący i nie można go nawet dotknąć. Co może być powodem? Gdzie szukać usterki?

CzerwonaMalyna 12-02-2019 01:15

Odp: Przyczyna przepalania rezystora dmuchawy.
 
Cześć,
Możliwe że to sama dmuchawa... Jest juz tak zamulona że z trudem się obraca, co powoduje opór, przegrzewanie i wywala rezystor. Jak zajrzysz nad nogi pasażera zobaczysz spod obudowy dmuchawy w nim jest malutka dziurka. Taka w która akurat zmieści się rurka od wd40. Napryskaj tam jakimś smarem w spraju... Moze zacznie lżej kręcić i nie będzie palić rezystorow. U mnie to pomogło. Wentylator chodzi dużo lżej i ciszej.
Pzdr

GrubyPSK 12-02-2019 15:50

Odp: Przyczyna przepalania rezystora dmuchawy.
 
Czy to normalne że na kostce do której podpinamy rezystor dmuchawy jest następujące napiecie:
- pomarańczowo czarny kabel 12v na każdym biegu
-biało czarny 8,50v na 2 biegu
-niebiesko czarny brak na każdym biegu
-żółto czarny brak na każdym biegu

AbEER 12-02-2019 21:53

Odp: Przyczyna przepalania rezystora dmuchawy.
 
W rezystorze dmiuchawy jest bezpiecznik termiczny coś koło 200*C jak pamiętam.

Przeważnie to on się pali ( jak działa tylko 4 bieg). Wystarczy go wymienić za 1zł.

A powód palenia to pewnie zwiększony opór z silnika.

Tak, ma się grzać.

gruby_foucsmk1 26-10-2023 11:04

Nawiew nie działa rezystor od razu się przepala
 
Siemka ostatnio przestal mi dzialac nawiew najpierw dzialal na 3 biegu teraz w ogóle wymieniłem rezystor i po włączeniu nawiewu od razu poszedl dymek co zrobić w takiej sytuacji? nawiew nie działa w ogóle nawet na 3 sekundy

tomao 26-10-2023 11:09

Odp: Nawiew nie działa rezystor od razu się przepala
 
Musi być gdzieś zwarcie, trzeba sprawdzić wiązki. Sam wentylator raczej nie powinien takiego zwarcia robić, ale testowo można go odłączyć i zastąpić większą żarówką dla obciążenia.

gruby_foucsmk1 28-10-2023 10:41

Odp: Nawiew nie działa rezystor od razu się przepala
 
Cytat:

Napisał tomao (Post 3474212)
Musi być gdzieś zwarcie, trzeba sprawdzić wiązki. Sam wentylator raczej nie powinien takiego zwarcia robić, ale testowo można go odłączyć i zastąpić większą żarówką dla obciążenia.

Jestem w połowie rozbiórki auta dzisiaj się dowiem ocb :wink::wink:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.