Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] wymiana turbiny 1.8tdci 2009 rok (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295128)

kery8 22-04-2019 11:07

wymiana turbiny 1.8tdci 2009 rok
 
Witam wszystkich
Zakupiony ford focus 2009 po fejsie 1.8cdti Hatchback i mimo 115 koni nie idzie tak jak powinien , ale pewnie to turbina? gwizdże jak oszalała, i moje pytania
Czy kanał jest niezbędny do wymiany turbiny ,bo przeczytałem że się przyda, ale czy da rade bez kanału?
Znalazłem coś na forum, ale temat 10 lat temu, może w miedzy czasie ktoś wymieniał, prosze o dorady , może krok po kroku,
Autko fajne , blacharka zdrowa jak na 10 lat tylko ta moc ,

hindus 22-04-2019 12:25

Odp: wymiana turbiny ford focus 1.8 2009 rok
 
Jak gwizdze to może dziura w dolocie?

ministerq 22-04-2019 13:26

Odp: wymiana turbiny ford focus 1.8 2009 rok
 
Bez kanału będzie to problematyczne. Musisz wejść pod auto, chociażby po to żeby zdjąć, a następnie z powrotem założyć spływ oleju.

kery8 22-04-2019 13:28

Odp: wymiana turbiny ford focus 1.8 2009 rok
 
jutro przyjdę z pracy, to po południu do garażu i zobaczę, ale kurcze turbina oczywiście gdzieś z tyłu , nawet jej nie widać , ale to nic damy radę, ale najpierw sprawdzę doloty itp, tylko czy musi być dojście z dołu, bo nie mam kanału i to mnie może zatrzymac gdyby okazało sie że turbo do wymiany, widze że w miedzy czasie kolega pisze że przydał by sie np, kanał .
A czy gwizd powoduje utrate mocy, przy założeniu ze doloty szczelne?

ministerq 22-04-2019 15:38

Odp: wymiana turbiny ford focus 1.8 2009 rok
 
Gwizd najczęściej to niedokrecone szpilki kolektora wydechowego, albo dziurawa uszczelka kolektora wydechowego. Przed ewentualną wymianą sprawdź luzy wirnika. Zobaczy ile jest oleju po stronie zimnej turbiny.

kery8 23-04-2019 18:09

Odp: wymiana turbiny 1.8tdci 2009 rok
 
byłem na warsztacie u znajomego, wszystko wskazuje na turbinę, pierwsze namiary to turbina po regeneracji 770zł, plus 300 wymiana.

mn92 23-04-2019 20:54

Odp: wymiana turbiny 1.8tdci 2009 rok
 
Mimo wszystko najpierw sprawdziłbym szczelność elastycznej rury dolotowej z intercoolera do kolektora (takie kolanko umieszczone obok zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego). U mnie ta rura pękła dwa razy i za każdym razem był spadek mocy i świst. Nowa rura ok. 50 zł i auto jeździ jak nowe ;)

kery8 24-04-2019 15:04

Odp: wymiana turbiny 1.8tdci 2009 rok
 
Dzięki za info, idę do garażu pooglądać temat

kery8 25-04-2019 15:34

Odp: wymiana turbiny 1.8tdci 2009 rok
 
Witam , nowe fakty.
Tak od początku auto kupione z firmy przez komis turbina już gwizdała , ok cena super wszystko gra, myślę wymiana turbiny i tyle.
W międzyczasie zdobyłem nr tel do osoby z tej firmy i gość mówi że oni właśnie oddali turbinę do regeneracji i po wymianie nic sie nie zmieniło czyli nie ma takiej mocy jak przy spr. turbinie i gwizd identyczny, mechanik powiedział im ze koniecznie spr szczelność, oczywiscie wiadomo miedzy turbo a silnikiem, i nie ma rady ide to zobaczyć, trzeba to spr, łącznie z intercoolerem i tyle

kery8 25-04-2019 21:40

Odp: wymiana turbiny 1.8tdci 2009 rok
 
Dzięki za dorady okazały się trafne, jest nadzieja że to nie turbo, sprawdziłem szczelność , czyli kompresor i przez czujnik do obwodu i wyszła nie szczelność dmucha prawy górny róg kolektora wydechowego ,ale musi sie odbijać tylko od wydechowego a nie szczelnosć będzie od ssącego, bo w sumie co ma szczelność dolotu do kolektosa wydechowego?
Jak wymienię uszczelkę to dam znać czy temat zamknięty.
Wymieniał ktoś samą uszczelkę? pod ssącym ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.