Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana panelu sterowania klimatyzacją (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296428)

Majecki 23-05-2019 20:59

Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
Witam,

Mój ford wyposażony jest seryjnie w dużą nawigację Denso. Z racji wymiany tego klocka na "chińczyka z androidem" muszę dołożyć panel sterowania klimatyzacją z wersji bez nawigacji (ten z dwoma pokrętłami po bokach i pomarańczowym wyświetlaczu na środku).

Czy po podpięciu tego panelu zamiast modułu zintegrowanego w Denso, wszystko powinno działać bez problemu, czy nie koniecznie?

Obecnie objawy mam takie, że po podpięciu panelu z pokrętłami działa on tylko przy pierwszym uruchomieniu zapłonu. Gdy wyłączę zapłon i włączę go ponownie, panel już nie działa. Sytuację taką miałem już z dwoma panelami.

Pytanie czy moduł może być niekompatybilny, czy może "chińczyk z androidem" sprawia, że panel po jednym odpaleniu i zgaszeniu przestaje działać?

Problem co prawda dotyczy S-max`a, ale piszę w dziale Mondeo bo jest tutaj większy ruch :)

Pozdrawiam

peteypee 23-05-2019 21:30

Odp: Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
W mdo zdaje sie było nx a w smaxie.jeszcze denso jak w mdo mk3. Zmieniałeś konfiguracje w cc? Nie pamietam ktora to opcja ale to trzeba zmienić. Kabelek i elmconfig albo podjedz do kogoś. Powinno pomoc. Nie mam tylko pewności czy nie trzeba szukać panelu z odpowiedniego rocznika lub numerem.

demis 23-05-2019 22:31

Odp: Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
Witam, kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] zachowanie(działanie tego panela) jest prawidłowe. Sam to przerabiałem w swoim S-maxie po zamianie radia NX nawi na radio z androidem.Konieczna jest zmiana ustawień w BCM na dwóch pozycjach-zmiana na High level CD+ AM/FM Radio i BT/VC High+USB+BTAudio jeżeli jest moduł bluetooth'
Po tych zmianach u mnie moduł klimatyzacji zachowuje się poprawnie.
Dotyczy to modułu po liftingu bo taki mam wstawiony.

Majecki 24-05-2019 07:13

Odp: Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
Dziękuję za podpowiedzi.
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .pee - Prosiłbym o rozwinięcie skrótu "zmiany konfiguracji w cc"

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] -
Czym jest BCM? Mógłbyś opisać jak dokonać tych zmian? (sofotwo czy trzeba coś dłubać?
Czy mój panel się spalił, zepsuł czy jest tylko jakby zblokowany i po wykonaniu tego co opisałeś wyżej będzie działać?
Czy do radia z androidem miałeś w zestawie moduł CAN który wpinałeś na wyjściu z radia a przed ISO?

Chciałem dodać zdjęcie mojego denso ale nie wiem jak :)

demis 24-05-2019 09:57

Odp: Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ,panel jest sprawny,został tylko zablokowany.Po zmianie konfiguracji uruchomi się normalnie i będzie działał.CC to jest centralna konfiguracja w programie ELM Config.BCM to centralny moduł w którym
dokonujemy modyfikacji programowej np. programem ELM Config.
Znajduje się pod schowkiem pasażera (tam gdzie są bezpieczniki)
Moduł can wpięty w gniazdo w dołączonej wiązce dostarczonej z odbiornikiem.

Majecki 24-05-2019 10:37

Odp: Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Dzięki, już jest coraz jaśniej :)
Czy jestem to wszystko w stanie zrobić zwykłym kablem OBDII czy trzeba jakiś inny?
Kojarzysz może co trzeba zmienić w CC o którym pisał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ? Czy same zmiany w BCM wystarczą ?
Ewentualnie wiesz może czy jest ktoś z KRK lub okolic kto byłby w stanie to ogarnąć ?

demis 24-05-2019 11:48

Odp: Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ki,potrzebny kabel np.viaken lub ELm z przełacznikiem, wgrany do laptopa program ELM Config.Po jego uruchomieniu w zakładce Central Configuration :
na stronie 4 (Page 4) po prawej stronie pozycja 2 wybierając zmienić na:
High Level CD+AM/FM Radio
na stronie% (Page 5) po lewej stronie pozycja 6 wybierając zmienić na:
BT/VC Hight+USB+BT Audio
wrócić do zapisz konfigurację skasować błędy (normalne przy konfiguracji) i to wszystko.

AJU 24-05-2019 13:58

Odp: Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
Dodam tylko jeśli nie masz dobrego kabla i nie bawiłaś się w zmiany to ostrzegam iz mozesz uśmiercić auto, więc poszukaj kogoś z okolicy i Ci to ogarnie za browara

Majecki 24-05-2019 16:27

Odp: Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Bardzo chętnie bym skorzystał z takiej opcji, ale niestety nie znam nikogo kto by to ogarniał. Jedyne co to mam znajomego co zajmuje się kodowaniem itd więc kabel ma, ale nie korzystał nigdy z elm config.

AJU 24-05-2019 16:41

Odp: Wymiana panelu sterowania klimatyzacją
 
Sprubuj napisać o prośbę w swojej grupie / województwie o pomoc napewno ktos sie znajdzie z Krakowa a w Katowicach masz tez znana osobe na tym forum zajmująca się Fordami

Jeśli znajomy zajmuje się Fordem to powinien to ogarnąć


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.