Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Chwilowe obroty na czerwonym polu 2.0EB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314166)

Ramon82 25-10-2020 15:56

Chwilowe obroty na czerwonym polu 2.0EB
 
Cześć,

Proszę o Waszą opinię nt. następującego zjawiska - ostatnio jadąc autostradą chciałem trochę przegonić mojego "potworka" (80% to jazda typowo miejska) i podczas dynamicznego przyspieszania przeciągałem obroty pod czerwone pole ale jeszcze tuż przed czerwonym polem czyli tak do 6,5 tyś/obr. Przy zmianie biegu podaj z 4 na 5 w, momencie wciśnięcia sprzęgła obroty samoistnie wzrosły do prawie 7,5 tyś czyli znacznie na czerwone pole (nigdy wcześniej się tak nie działo a wiadomo podczas zmiany obrotów obroty lekko spadają a nie wzrastają). Działo się tak przez około 5 sekund po czym obroty spadły - i tu moje 2 pytania do Was:

1. czy mogłem w jakiś sposób uszkodzić silnik przez tak wysokie obroty?
2. co może być przyczyną pojawienia się w ogóle takiego zjawiska? - gdzieś czytałem, że może to być od "padającego" potencjometru w pedale przyspieszenia - jak myślicie?

Dodam, że auto ma 155tyś przejechane i jak na razie (minęły już z 2 tygodnie) problem nie powrócił choć za często auta od tamtego czasu "nie przeganiałem".

Z góry dzięki za sugestie.

woro_woro 25-10-2020 16:05

Odp: Chwilowe obroty na czerwonym polu 2.0EB
 
Miałem taki sam problem z dieselem. Okazał się błahy: przy butowaniu powrót pedału przyspieszenia blokowany był przez dywanik gumowy. Nie zmieniałeś dywaników?
No i nic nie zepsułeś :) Po to jest odcięcie przy 7k, żeby się nic nie psuło.

kacza1982 25-10-2020 16:08

Odp: Chwilowe obroty na czerwonym polu 2.0EB
 
Może to być manipulator gazu (żeby nie używać odpowiednich słów) po prostu się zacina na chwilę, choć jeżeli podczas normalnej jazdy nic się nie dzieje to bym się nie przejmował. Ogólnie powinno się tak dziać podczas podjazdów pod górkę i redukcji - wtedy silnik podnosi obroty, aby dostosować się do niższego biegu.


Ps. Ciekawe ile jechałeś na 4 biegu przy 6500 obrotów hehe, w Polsce raczej nie polecane

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Ramon82 25-10-2020 17:47

Odp: Chwilowe obroty na czerwonym polu 2.0EB
 
Woro-woro - dywaniki mam cały czas te same, oryginalne, welurowe ale przyznam ciekawy, trop. Uspokoiłeś mnie z tą "odcinką".

Kacza1982 - powiedzmy, że była to autostrada w DE ;), albo biegi mi się pomyliły i chodziło z 3 na 4 :).

Dzięki Wam za sugestie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.