Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Szarpanie silnikiem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286561)

sky4me 25-09-2018 11:06

Szarpanie silnikiem
 
Witam

Nie mogę rozwiązać problemu z szarpaniem silnika tzn po puszczeniu gazu czuć drgania , szarpnięcie , jak wył tempomat to czuć najbardziej te drgania .
Wymieniłem dolną poduszkę skrzyni , tuleje , prawą poduszkę olejową , lewa jest w stanie idealnym , świece cewki wymienione, dwumasa i sprzęgło było wymienione 20 tys km temu , dodam że czasami 1 bieg wchodzi ciężko przy redukcji . Szarpanie występuje takie same na benzynie i gazie .

Wiem ze mam do wymiany tylne tuleje wahacza przedniego . Czy to może być przyczyną ?

Jaryska 25-09-2018 12:34

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Może silnik ma za niskie wolne obroty, lub różne cisnienie w cylindrach.

Petru23 02-10-2018 21:49

Odp: Szarpanie silnikiem
 
mam podobnie ale w mniejszym stoponiu. Dodatkowo wywala mi niekiedy błąd EGR. Mech (łukawski z Kielc) od razu powiedział, ze do wymiany egr i będzie po problemie. Ale najpierw go przeczyszcze.
takze... sprawdź egr.

mesyasz159 10-10-2018 06:01

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Kupilem auto od handlarza i drugi problem w ciagu tygodnia. Ford Focus cmax 2005 rok 1.8 benzyna.

Faluja obroty delikatnie i szarpie silnikiem delikatnie. Wczoraj wywalilo blad od egr-a. Co robicie z tym zaworem w benzynach ?

- wymiana na nowy jest droga bo to 500 zl
- zaslepienie rozwiazuje problem ale wywala na stałe check silnika wiec nie przejdzie przegladu
- kupno uzywki to loteria
- czyszczenie pomaga na kilkaset kilometrów

Pomozcie prosze.

Minkowsky 10-10-2018 10:31

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Tez to mialem. Kilka dni temu mechanik wymienil cewki i zawor egr (koszt 350zl). Lecz objawy szarpania jakie byly takie sa..

mesyasz159 10-10-2018 13:31

Odp: Szarpanie silnikiem
 
EGR wymieniałeś na nowy ? Jaki to jest koszt ?

Czy ktoś samodzielnie wymieniał lub czyścił zawór EGR ? Wyjąłem obudowę filtra powietrza oraz odpiąłem od przepustnicy gumową rurę, ale poległem dalej, ponieważ sam zawór jest otoczony wężami, których boję się odczepić.

ChceMiecCMAXa 10-10-2018 13:44

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Cytat:

Napisał mesyasz159 (Post 3040166)
EGR wymieniałeś na nowy ? Jaki to jest koszt ?

Czy ktoś samodzielnie wymieniał lub czyścił zawór EGR ? Wyjąłem obudowę filtra powietrza oraz odpiąłem od przepustnicy gumową rurę, ale poległem dalej, ponieważ sam zawór jest otoczony wężami, których boję się odczepić.

Może spróbuj " przepalić " zawór EGR? [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zawór EGR otwarty jest do 3 000 obrotów, powyżej się zamyka całkiem i już tylko czyste powietrze ssane jest do komory spalania.
Wpisz w google: fordclubpolska zawór EGR, i przestudiuj wyszukane tematy.

Minkowsky 10-10-2018 19:17

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Tak jak napisalem, sam zawor egr jako część kosztowal 350 zl

sky4me 11-10-2018 01:39

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Wyciągnąłem zawór egr ( u mnie nigdy nie było żadnych błędów z egr ) ku mojemu zdziwieniu zawór był w bardzo dobrym stanie czyli powierzchowny nagar ( nigdy nie czyszczony ) i przeczyscilem go , ale różnicy żadnej nie widać . Szarpanie tak jak było tak jest . Myślę , że problem leżeć może w pcm bo wymienić na chybił trafił części to nie mam ochoty . A każdy mechanik ma inne zdanie i oczywiście chcieliby od razu remont silnika . Pomysły mi się wyczerpały na diagnozowanie przyczyny szarpania .

ChceMiecCMAXa 11-10-2018 07:52

Odp: Szarpanie silnikiem
 
Cytat:

Napisał sky4me (Post 3040423)
Wyciągnąłem zawór egr ( u mnie nigdy nie było żadnych błędów z egr ) ku mojemu zdziwieniu zawór był w bardzo dobrym stanie czyli powierzchowny nagar ( nigdy nie czyszczony ) i przeczyscilem go , ale różnicy żadnej nie widać . Szarpanie tak jak było tak jest . Myślę , że problem leżeć może w pcm bo wymienić na chybił trafił części to nie mam ochoty . A każdy mechanik ma inne zdanie i oczywiście chcieliby od razu remont silnika . Pomysły mi się wyczerpały na diagnozowanie przyczyny szarpania .

Może jakość paliwa kiepska?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.