Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wycieki na głowicy po 21k km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309270)

mskgs 27-05-2020 08:22

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Cytat:

Napisał KasmarCK (Post 3251932)
Kolego jest. Przeprowadziliśmy na forum stosowne śledztwo w tym temacie. A dodatkowo jednemu koledze w ASO to potwierdzili.
Różnią się tylko podejściem do NOx. W tym modelu zastosowano NOx Trap a ten z PSA neutralizuje tlenki azotu przy pomocy SCR.

Coś w tym może być, przepraszam. Prześledziłem tamten wątek i zrobiłem też swoje śledztwo. ;-) Faktycznie wg źródeł w internecie oba te silniki mają tą samą pojemność oraz ten sam skok i średnicę tłoka, co już może sugerować, że to to samo. Angielskie wiki też twierdzi, że to te same silniki (nie wiem na ile to wiarygodne). Jeżeli chodzi o autoblog, to dla mnie to nie jest i dla nikogo nie powinno to być jedyne wiarygodne źródło jeżeli chodzi o tego typu techniczne tematy. Zbyt wiele razy widziałem tam bzdury i błędy merytoryczne.

KasmarCK 27-05-2020 10:25

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Cytat:

Napisał mskgs (Post 3253473)
Coś w tym może być, przepraszam. Prześledziłem tamten wątek i zrobiłem też swoje śledztwo. ;-) Faktycznie wg źródeł w internecie oba te silniki mają tą samą pojemność oraz ten sam skok i średnicę tłoka, co już może sugerować, że to to samo. Angielskie wiki też twierdzi, że to te same silniki (nie wiem na ile to wiarygodne). Jeżeli chodzi o autoblog, to dla mnie to nie jest i dla nikogo nie powinno to być jedyne wiarygodne źródło jeżeli chodzi o tego typu techniczne tematy. Zbyt wiele razy widziałem tam bzdury i błędy merytoryczne.

E tam, no co Ty, nie ma za co przepraszać :) W takim razie witamy Cię w grupie śledczej pod roboczą nazwą "1.5 ecoblue" ;)

Mu5hr00m 27-05-2020 18:28

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
jak sprawa wygląda @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ?
Ja podczas wymiany oleju pod koniec stycznia zauważyłem u siebie (MK4 st-line) olej na sprężarce od klimy
https://i.imgur.com/2dezslg.jpg
Pojechałem do serwisu, tam po diagnostyce stwierdzili że to wyciek z silnika i uszczelnili pokrywę silnika. Jak będę miał chwilę to podjadę na kanał, zdejmę osłonę i zobaczę czy naprawili to czy nie...

edmun 28-05-2020 13:16

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Gdyby to zdjęcie zmieściło się na moim ekranie 4k to może bym wiedział o czym mówimy :D

Valsacer 28-05-2020 14:10

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
A więc tak... z nieoficjalnych informacji od znajomego z innego salonu dowiedziałem się, że małe wycieki są dopuszczalne więc trzeba jeździć dalej i obserwować :D centrala już tydzień nie odpowiada. W tym czasie doszło ~2k km i wycieki już przypominają wodospad. Za 7k km przegląd. Już teraz bez wątpienia straciłbym dowód podczas rutynowej kontroli.

Bump:
Cytat:

Napisał karloss (Post 3252121)
A te tłuste plamy nie pochodzą od korka wlewu oleju, albo bagnetu? Nie ma tam powyżej wlewu na pokrywie zaworów? Przyznam że nie znam tego silnika, ale w swoim zdarza mi się chlapnac olejem przy sprawdzaniu oleju a potem mam podobny efekt po zdjęciu maskownicy silnika.

Nie pochodzą z korka wlewu oleju. Początkowo ten obstawiliśmy, że to może być przyczyną, ale szybko to wykluczyliśmy.

AdoKrycha007 28-05-2020 14:18

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Cytat:

Napisał Valsacer (Post 3253897)
W tym czasie doszło ~2k km i wycieki już przypominają wodospad.

no więc nie masz się co przejmować, teraz na gwarancji wymienią uszczelke i tyle, jak koledze wyżej.

Valsacer 28-05-2020 14:27

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Cytat:

Napisał Woytas (Post 3252838)
Krótko i na temat , głupoty w tym ASO Ci wciskają , nie ma prawa nic lecieć , parować, przeciekać czy inne bzdury

Dokładnie. Dobrze o tym wiemy. Samochód robi sporo kilometrów więc od razu wyszedłem z założenia, że ten wyciek jedynie się powiększy, a może dodatkowo w tym czasie dojdzie coś innego?

KasmarCK 02-07-2020 20:43

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Cytat:

Napisał Valsacer (Post 3253904)
Dokładnie. Dobrze o tym wiemy. Samochód robi sporo kilometrów więc od razu wyszedłem z założenia, że ten wyciek jedynie się powiększy, a może dodatkowo w tym czasie dojdzie coś innego?

Kolego i już coś wiadomo, jak zakończył się ten temat ?

konieczko5 03-07-2020 11:59

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Cytat:

Napisał Valsacer (Post 3253897)
A więc tak... z nieoficjalnych informacji od znajomego z innego salonu dowiedziałem się, że małe wycieki są dopuszczalne więc trzeba jeździć dalej i obserwować :D

Nie, nie są. Jedziesz na policję i prosisz o zabranie dowodu rejestracyjnego bo cieknie olej. Potem żądasz naprawy i zwrotu kosztów przeglądu.

Valsacer 20-07-2020 12:46

Odp: Wycieki na głowicy po 21k km
 
Aktualnie wygląda to tak... na przeglądzie po 30k km, który był w zeszły czwartek dokręcono śruby bo podobno były luźne, wyczyszczono silnik i póki co jest ok. Przed przeglądem cała góra od przodu była dosłownie zalana :)
To to nic... kierownik działu serwisowego uparcie twierdził, że małe wycieki czy z silnika czy z amortyzatorów to nic złego, a nawet normalne bo przecież nadal to wszystko spełnia swoją funkcję... ktoś ma jeszcze jakieś pytania? :D Ponadto podobno centrala forda zlewa sprawę jeżeli chodzi o tego typu wycieki - mi nawet nie odpisali po krótkiej konwersacji :)
Z tym dowodem to nie jest zły pomysł :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.