Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] olej do ecoboosta 1.6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=167155)

jasiuha 07-10-2012 22:11

olej do ecoboosta 1.6
 
Czeka mnie roczny przegląd, mam pytanko czy mogę przy okazji przeglądu zmienić olej z 5w30 (specyfikacja WSS-M2C913-C - FORD FORMULA F 5W-30) jaki zalali na początku na nowy 5w20 (WSS-M2C925-B,WSS-M2C948-B - Ford Castrol Magnatec Professional E 5W-20) specjalnie przeznaczony do silników EcoBoost. Wprowadzili go w 2012, ja kupiłem samochód w 2011 kiedy jeszcze tego oleju nie było więc lali 5w30. Przejechane ma ok 15tys.
W serwisie idą po numerze VIN i leją 5w30 bo tańszy. Czy ktoś już jeździ na 5w20 ?

mr_swistak 08-10-2012 11:07

Odp: olej do ecoboosta 1.6
 
witam
ja mam tego Castrola zalali mi go niecały miesiąc temu na przeglądzie i tylko taki zalecali tak naprawde do tych silników... owczywiście wrażenia żadne - róznice nie do uchwycenia...
a i mam c-maxa ale to chyba nie ma znaczenia

jasiuha 09-10-2012 09:53

Odp: olej do ecoboosta 1.6
 
Dzięki, czyli można lać 5w20.:)

mr_swistak 09-10-2012 14:37

Odp: olej do ecoboosta 1.6
 
chyba nawet trzeba... albo pwinno się...

Dyplomata1961 03-01-2013 19:57

Odp: olej do ecoboosta 1.6
 
Mam co prawda Mondeo z Ecoboostem 1,6 ,ale mam podobny dylemat.Po 2.500 km Ford zaleca wymianę oleju w serwisie.W książce serwisowej nie widzę takiego zalecenia.Zalano mi Castrola Edge 5W30 A5 - " z beczki " - z rabatem 15% policzono 85,- PLN/l.Myślę,że trudno w jakimkolwiek serwisie o droższy olej.
Tymczasem jest na rynku nowy olej MOTORCRAFT spełniajacy normę A5 - 5l można kupić w esklepie forda za 99,- PLN.Tylko czy nie będzie problemu z gwarancją,jeśli przyniesie się na wymianę olej zakupiony na własną rękę?!

hub19836 03-01-2013 20:19

Odp: olej do ecoboosta 1.6
 
Witam,
co prawda używam diesla więc nie jestem ekspertem od ecoboostów ale najważniejszym kryterium jest specyfikacja Forda tzn. WSS-M2C-913-C (instrukcja obsługi str 214). Ja jestem już po dwóch wymianach oleju i na pierwszej zalano Castrol Magnatec Professional A5 5W-30 na drugiej Ford-Castrol Magnatec Professional A5 5W-30.
Ten drugi spełnia juz WSS-M2C-913-D wiec o klasę wyżej. Ogólnie Ford troche nie ładnie sie zachowuje narzucając Castrola który nie ma zbyt dobrych opinii. Na rynku istnieją o wiele lepsze oleje jak Millers, Amsoil, Motul itp. Moje ASO zaleca castrola aby nie mieć problemów z gwarancją. O Edgu słyszałem trochę kiepskich opinii i jeżeli serwis chce zalać to proponuje aby wyraźnie to odnotowali w książce serwisowej co i kiedy zalewali aby uniknąć w przyszłości nieuznania reklamacji :). Olej oczywiście z butelek nie z beczki i wlewany przy mnie. Nie dlatego że z beczki jest czymś gorszym ale po prostu nie mam żadnego zaufania do panów z ASO jaką beczke danego dnia wybiorą i czy maja wybór :)
PS. Negocjowałbym z ceną ok 80pln za litr bo tym razem naprawde przesadzili z 2x.
Pozdrawiam

Jasper 03-01-2013 20:52

Odp: olej do ecoboosta 1.6
 
Do silników EcoBoost Ford zaleca Castrol Magnatec Professional 5W20 spełnaiający normę WSS-M2C948-B. Za wymianę w moim Focusie ASO powiedziało 334zł, w tym oczywiście olej (ten 5W20) i filtr.

Poważnie się zastanawiam czy warto wymieniać olej teraz. Mam przebieg 2000km. W serwisie ASO powiedzieli, że to wyłącznie moja decyzja, bo Ford nie ma co do tego żadnych zaleceń ani wymagań.
Sprawdzałem dzisiaj poziom oleju i na oko olej wygląda na czysty jak nowy.

Jasper

skylla1 03-01-2013 21:03

Odp: olej do ecoboosta 1.6
 
Nie dajcie się nabierać na tę wymianę - to anachronizm z czasów Poloneza. Ford (ani zresztą żaden inny producent aut osobowych) nie zaleca już od dawna tej wymiany ani w instrukcji ani w planach serwisowych ETIS.
Nie zdziwię się, jak wam oleju wcale nie wymienią, tylko dadzą fakturę...

Dyplomata1961 03-01-2013 22:07

Odp: olej do ecoboosta 1.6
 
OK.Ale jak jest z gwarancją.Czy mam prawo przywieźć swój olej w zapieczętowanych butelkach spełniajacy oczywiście normy Forda WSS-...-C,
A5 FX 5W30 , będacy następcą F'a 5W30 (A3).W/g mojej wiedzy obydwa produkowane są w sieci Castrola.Czy serwis ma prawo odmówić zalania takiego oleju,lub zalac z adnotacją , że niby "klientowski".
Swoją drogą czekam na oficjalną odpowiedź z Ford Polska z Warszawy.
PS- 5W20 odradzano mi,że to niby "za rzadki".Ciekawa terminologia i poziom wiedzy:568:

hub19836 03-01-2013 22:19

Odp: olej do ecoboosta 1.6
 
Koledzy,
nie wydaje sie wam że żenujący jest fakt iż w dzisiejszych czasach człowiek nie może podjechać do ASO i w nawet w przypadku podstawowej sprawy jaką jest wymiana oleju otrzymać rzetelniej informacji i pewności jaki olej zalać?

Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.