Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Wymiana liczników i programowanie immo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181294)

dar66 20-12-2012 21:08

Wymiana licznika
 
Witam. Mój prolem i związane z nim pytanie to samodzielna wymiana licznika w C-Maxie Chodzi o t czy można to wykonać samodzielnie bez potrzeby jakiegoś programowania, czy jest to wogóle możliwe? Sama wymiana jest dośc prosta natomiast nie wiem czy nie trzeba czegoś tam ustawiać. Poprzedni właściciel coś kombinował ponieważ w aucie którym teraz jeżdżę (1,6 TDCI) założył licznik z obrotomierzem od benzyny ze skalą do 8tys obr/min , natomiast w dieslu jest do 6 tys obr/min. Chciałbym tylko wymienić licznik właściwy dla diesla i tyle, bez jakiś tam liftów itp. Pytanie moje jest takie czy można to zrobić samodzielnie?

tedi_k 20-12-2012 21:51

Odp: Wymiana licznika
 
W FF2/C-maxie licznik zawiera immobiliser. W związku z tym jego wymiana wymaga użycia komputera serwisowego w celu dopisania kluczyków do IMMO oraz doprogramowania nowego IMMO do sterownika silnika.
Wymiana "pod domem" bez specjalistycznego sprzętu nie do wykonania.

Janusz Z 30-12-2012 12:11

Re: Wymiana licznika
 
Witam. A czy w c-max mk1 też tak jest. U mnie nie gaśnie wogóle podświetlenie licznika kilometrów i po nocy rozładowuje mi akumulator. Myślałem żeby odpiąć cały licznik możę się zresetuje tylko nie wiem co z tym IMMO ???

tedi_k 30-12-2012 16:03

Odp: Wymiana licznika
 
Wątek zgodnie z prefixem dotyczy MK1, więc po co pytasz? Odpięcie i wpięcie licznika niczym się nie różni od opięcia aku, więc po co sobie życie komplikować????

betap 30-04-2013 11:53

Wymiana liczników i programowanie immo
 
Witam,
własnie stoję przed dylematem wymiany liczników w c-max 1 - od jakiegoś czasu z elektroniką w mim fordzie dzieją się cuda ( problem z odpalaniem, tryb awaryjny itd itd ) padło na liczniki -

1) czy w warunkach "domowych" da się zaprogramować immo do nowych liczników - od czego się zabrać ?

2) a może jest to jakiś fachowiec, który we Wrocławiu lub okolicach jest w stanie zaprogramować immo do nowych liczników ?

z góry dzięki za odpowiedz,

tedi_k 30-04-2013 15:36

Odp: Wymiana liczników i programowanie immo
 
Nie da się sensownie "przełożyć IMMO". Tylko wymiana całych zegarów z ich doprogramowaniem do samochodu. Jak "fachowiec" mówi co innego, to wyjdzie Cię to co najmniej 2x drożej - najpierw "spartolenie" przez "fachowca" a potem właściwa wymiana.
Zapraszam do mnie. I tak włącznie z trasą wyjdzie sporo taniej niż w ASO, które będzie deliberowało 4 godziny jak to się robi, potem stwierdzi, że "licznik jest z Kugi i się nie da"... itp.
U mnie operacja trwa 0,5 godziny, dają się założyć wszelkie liczniki od FF2/C-maxa/Kugi (poliftowe). Jak bardzo będziesz chciał, to przedliftowy także założę - twój gust, Twoje auto.
Oczywiście licznik od diesla do diesla a od benzyny do benzyny (poznać po obrotomierzu). Typ silnika nie ma znaczenia. Licznik może być angielski - prędkość będziesz miał w milach/godz (:diabel2:) ale przebieg w kilometrach. Co przywieziesz to się założy i doprogramuje.

wrzoch 30-04-2013 17:40

Odp: Wymiana liczników i programowanie immo
 
Ja i zapewne każdy inny, który odwiedził tedi_k w tym właśnie celu potwierdzi, że wszystko działa jak trzeba.
Mam założony licznik od Kugi w C-Maxie MK1 i wszystko działa jak trzeba.
Dodatkowo przybyło spalanie chwilowe, Ford Eco Mode i informacje z radia na ekranie licznika.

Jak masz kluczyk dorabiany przez klonowanie przypadkiem, to się postaraj o inną pastylkę immo do niego, bo klonowanych kluczyków niestety nie da się dopisać.

mayak 30-04-2013 20:01

Odp: Wymiana liczników i programowanie immo
 
jakbyś miał wątpliwości nt. wymiany zegarów, to tu jest lektura: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - warto! :)

betap 01-05-2013 08:37

Odp: Wymiana liczników i programowanie immo
 
Panowie,
dziękuję za odpowiedz tedi_k do Ciebie mam najbliżej a więc pewnie do Ciebie się wybiorę

- jeszcze jedno czy mogę to mojego c-max MK2 - kupić takie liczniki z forda kuga ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
?

wrzoch 01-05-2013 09:08

Odp: Wymiana liczników i programowanie immo
 
Cytat:

Napisał betap (Post 2005549)
- jeszcze jedno czy mogę to mojego c-max MK2 - kupić takie liczniki z forda kuga ?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
?

No przecież masz napisane, że każdy. Benzin do benzin, a Diesel do Diesel - wot cała filozofia.
Nawet taki możesz sobie kupić:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
z dużym wyświetlaczem.

300 za mały to trochę więcej niż średnia. Spokojnie za 250 dało się kupić, a nawet w porywach za 200 taki jak pokazałeś. Te z dużym wyświetlaczem są rzadsze i droższe, ale moim zdaniem warto dołożyć.

Pytaj o przebieg - powinien być mniejszy lub równy Twojemu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.