Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298734)

sersciuch111 23-07-2019 06:44

Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
Witam,

Jestem świeżym użytkownikiem tego forum i szukam osób, które są w stanie odpowiedzieć mi na parę pytań odnośnie wymiany silnika.
Rozleciał mi się silnik 1.8 tdci 100km i mam zamiar go wymienić.
Stąd też moje pytanie czy w miejsce 1.8 wejdzie mi 2.0 tdci ponieważ jestem w stanie sobie taki załatwić z zaufanego źródła z całym osprzętem. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat to bardzo bym prosił w miarę możliwości o szczegółowe informacje. Gdzieś słyszałem, że w takim przypadku trzeba by było wymienić sterownik komputera,skrzynie biegów, pół osie, instalacje elektryczną. Tyle wiem, jeżeli ktoś coś wie to proszę pisać ;D

Pozdrawiam

lsulima 23-07-2019 07:02

Odp: Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
Silnik wejdzie bez problemów. Sterownik silnika trzeba wymienić napewno. Nie wiem jak ze skrzynią. Ale skrzynia jest tania. Oczywiście trzeba wymienić tez wiązkę silnika. A później wszystko skonfigurować. [emoji846] Uczestniczyłem kiedyś w „uzdrawianiu” takiego przeszczepu.

_harry 23-07-2019 07:03

Odp: Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
Sprzedać, poszukać czegoś 2.0 w dobrym stanie.
Z pytania wnioskuję że sam byś przekładki nie robił? Dodatkowe koszty, nie wiem czy warto.

lsulima 23-07-2019 07:06

Odp: Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
Czasami nie warto. Ale znaleźć przedlifta w stanie dobrym i jeszcze diesla, to tez nie jest prosto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

sersciuch111 23-07-2019 07:24

Odp: Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
Dzięki za tak szybką odpowiedź ;), mechanik by się tym zajął. Zakup innego samochodu aktualnie nie wchodzi w grę. Skrzynia jest tania a i sterownik silnika znajdę we wiarę dobrej cenie więc tym się nie martwię, bardziej się obawialem tym, że będę musiał zrobić dużo więcej różnych kosztownych przeróbek takich jak właśnie te pół osie i przeguby czy coś tam. Specem od mechaniki nie jestem i krąży mi po głowie temat czy ta dwumasa że sprzęgłem z 1.8 nie będzie sprawiać problemów. Tak samo jeśli chodzi o kluczyk, potrzebna będzie pewnie konfiguracja?

Bump:
Cytat:

Napisał lsulima (Post 3155448)
Silnik wejdzie bez problemów. Sterownik silnika trzeba wymienić napewno. Nie wiem jak ze skrzynią. Ale skrzynia jest tania. Oczywiście trzeba wymienić tez wiązkę silnika. A później wszystko skonfigurować. [emoji846] Uczestniczyłem kiedyś w „uzdrawianiu” takiego przeszczepu.

Jak wyglądał kosztorys tej całej konfiguracji nie licząc zakupu silnika?

AJU 23-07-2019 08:51

Odp: Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
No dwumasy ze sprzeglem nie przelozysz, przecież to są 2 różne silniki. Jak już byś chciał się bawić w takie przeróbki to chyba taniej wyjdzie kupic jakiegoś anglika i przełożyć co trzeba do Twojego a później sprzedać resztę na czesci.


Silnik, łapy, skrzynia, wiazka silnika, sterownik, półosie, i kogoś bardzo ogarnietego w kwestii programowania bo pozostaje jeszcze kwestia co z dpfem którego obecnie nie posiadasz a jak zmienisz sterownik to będzie trzeba go wyprogramowac wiec moim zdaniem za duże koszty takiej imprezy

A i jeszcze wspomaganie bo przecież w 2.0 tdci jest elektryczne a w tej chwili masz pompę napędzana paskiem jak dobrze kojarzę

muffintsi 23-07-2019 10:44

Odp: Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał AJU (Post 3155502)
A i jeszcze wspomaganie bo przecież w 2.0 tdci jest elektryczne a w tej chwili masz pompę napędzana paskiem jak dobrze kojarzę

Niezbyt dobrze...

Wspomaganie z pompa elektrohydrauliczna wystepuje w Mondeo MK4 od 04.2012. Do tego czasu nawet w polifcie z DW10C pompa wspomagania napedzana jest standardowo paskiem.

bolek-tarnow 23-07-2019 10:48

Odp: Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
moim zdaniem taniej, łatwiej i szybciej będzie Ci wymienić silnik na taki sam jak miałeś. Poźniej nawet jak będziesz chciał sprzedać auto po swapie to będzie o wiele trudniej.

AJU 23-07-2019 11:41

Odp: Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
Byc moze jest te wspomaganie na pasku, kierowałem się moim autem S-max z 2007 2.0tdci i mam pompę elektryczna

Co nie zmienia faktu że taka przeróbka prawie przewyszy wartość auta

lsulima 23-07-2019 12:10

Odp: Wymiana silnika 1.8 tdci na 2.0 tdci
 
Chyba trochę przesadzacie koledzy. Ja już 3 samochody po takiej wymianie konfigurowałem. Jak by to było takie nieekonomiczne, to by się klienci nie zdecydowali.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.