Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309481)

ROBSON-78 27-05-2020 13:36

Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.
 
Witam wszystkich.
Mam Focusa rocznik 2010 kombi 1.6 benzyna i pojawił się problem,który trwa już chyba od roku.
Przy ruszaniu na 1 lub 2 biegu w zależności jaki odcinek przejadę pojawia się dziwny metaliczny odgłos.Można to porównać do odgłosu gdy przejedziemy po kratce ściekowej na ulicy.
Ten odgłos pojawia się tylko przy ruszaniu po uruchomieniu silnika.
Można powiedzieć że przy ciągłej jeździe ten odgłos pojawia się tylko raz po uruchomieniu silnika i ruszeniu.Gdy stoję np.na światłach z włączonym silnikiem i potem ruszam ten dźwięk się nie pojawia.Tylko po każdym ponownym uruchomieniu silnika i ruszeniu.
Co jeszcze dziwne z zewnątrz tego nie słychać.On dochodzi jakby spod pedału gazu lub nóg kierowcy.Tam mniej więcej to słychac.
Wymieniałem po zakupie auta rozrząd.Wydaje mi się że od wtedy to się zaczęło.
Dosłownie około dwóch tygodni temu wymieniałem sprzęgło z powodu tego metalicznego dźwięku i niestety nie pomogło.
Wymieniany był cały komplet sprzęgła czyli docisk,tarcz i wysprzęglik.Nic nie pomogło.
Proszę was o jakieś sugestie.Może ktoś z was też miał taki problem i udało mu się go naprawić.
Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Robert

hindus 27-05-2020 14:12

Odp: Dziwny przypadek.
 
Poszukaj pod hasłem - test pompy ABS :)

Lukasz2525 27-05-2020 14:42

Odp: Dziwny przypadek.
 
Takie szurnięcie? Test abs'u jak pierwszy raz przekraczasz 20km/h, wałkowane wielokrotnie.

ROBSON-78 27-05-2020 14:52

Odp: Dziwny przypadek.
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 3253610)
Takie szurnięcie? Test abs'u jak pierwszy raz przekraczasz 20km/h, wałkowane wielokrotnie.

To nie jest szurnięcie.To coś jak by przeskoczyło.
Wcześniej tego nie było.

Lukasz2525 27-05-2020 15:31

Odp: Dziwny przypadek.
 
Dla mnie to jest takie szuuur albo zgrzyyyt, ale z tego jak opisałeś pojawianie się tego dźwięku to ewidentnie wynika to co masz wyżej napisane ^. Jeden raz po odpaleniu silnika przy 20 km/h, sprawdź sobie, możw być czuć na pedałach

main34 27-05-2020 18:44

Odp: Dziwny przypadek.
 
Możliwe, że się pojawia po pewnym czasie, ja tak kupiłem Focusa i od roku nic się z tym nie stało, idzie się przyzwyczaić skoro to raz przy 20km/h :)

Lukasz2525 27-05-2020 20:29

Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.
 
Nie pojawia się po pewnym czasie, zawsze pompa abs'u robi test, od nowości samochodu. Ja przestałem już dawno zwracać na to uwagę. Pogłoski też mówią, że jak odpali się samochód i będzie jeździć ileś minut poniżej 20 km/h, to wyskoczy usterka abs'u.

main34 27-05-2020 21:52

Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.
 
Ciężko uwierzyć, żeby pompa tak skrzeczała za nowości tych samochodów ..

Lukasz2525 27-05-2020 22:13

Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.
 
To jest normalny dźwięk pracy abs'u, depnij sobie mocno hamulec na śliskim to zobaczysz, widocznie to jest dźwięk odpuszczania hamulców jak masz pedał w podłodze, nie wiem, już tak nie wnikałem, ale tak pompa abs'u pracuje.

ROBSON-78 29-05-2020 09:10

Odp: Dziwny metaliczny dźwięk przy ruszaniu.
 
Jeżeli to test pompy ABS to czy jest to normalne że dość często jest to głośny dźwięk?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.