Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Montaż czujników cofania (parktronik) oraz zbliżeniowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170341)

Peterson2141 25-11-2012 19:05

Montaż czujników cofania (parktronik) oraz zbliżeniowych
 
Witam

Czy ktoś z kolegów przerabiał temat montażu czujników cofania oraz zbliżeniowych w przednim zderzaku?
Interesuje mnie co wchodzi w skład instalacji oraz jak wygląda sprawa z podłączeniem do istniejącej instalacji.
Miałem czujniki w Scorpio i jakoś mi teraz łyso bez nich.
Na forum znalazłem samo rozmieszczenie w zderzakach ale nie spotkałem się z opisem jak to zrobić od zera.
Jeśli ktoś posiada wiedzę w tym temacie to będę zobowiązany.
Pozdrawiam

bartixr 25-11-2012 19:33

Odp: Montaż czujników cofania (parktronic) oraz zbliżeniowych
 
wycinasz otwory pod czujniki tak aby biły na wprosta nie w asfalt albo w niebo, 2 (na rogach zderzaka) lub 4 sztuki (rogi przód), tak aby nie kolidowały ze wzmocnieniem pod zderzakiem.
zasilanie z lamp pozycyjnych, wyświetlacz/ syganlizator w wygodnym Ci miejscu i jazda.

Peterson2141 25-11-2012 19:41

Odp: Montaż czujników cofania (parktronic) oraz zbliżeniowych
 
bartixr ty piszesz o uniwersalnych czujnikach. Ja skłonny byłbym do założenia wykorzystując oryginalne podzespoły i rozwiązania. Co do rozmieszczenia czujników na zderzakach to uważam za najmniejszy kłopot. Interesuje mnie gdzie jest wpięty jakiś moduł lub sygnalizator? Czy występują jakieś sygnalizatory świetlne czy też dźwiękowe i gdzie to wszystko jest ukryte i podłączone.
W Scorpio miałem podłączony sygnalizator świetlny tak że widziałem go we wstecznym lusterku oraz dodatkowo piszczał sygnałem przerywanym z narastającą szybkością wprost proporcjonalnie do zbliżania się do przeszkody.
Interesuje mnie to jak jest to podłączone w Galaxy i jakie elementy wchodzą w skład instalacji. Tak aby można było skompletować części i podłączyć to samemu .

wascidar 25-11-2012 20:13

Odp: Montaż czujników cofania (parktronic) oraz zbliżeniowych
 
2 załącznik(i)
Ja instalowałem w zderzaku przednim i tylnym, ale zestaw uniwersalny był z internetu.
Przy zderzakach zrobiłem złącza czujniki-reszta instalacji tak, aby można spokojnie je zdejmować bez cięcia kabli. Całą instalację poprowadziłem w prawych progach. Zasilanie mam od świateł cofania i dodatkowy przycisk na konsoli środkowej, a wskaźnik nad lusterkiem wstecznym :

Stefano 25-11-2012 20:26

Odp: Montaż czujników cofania (parktronic) oraz zbliżeniowych
 
Cytat:

Napisał Peterson2141 (Post 1910918)
bartixr ty piszesz o uniwersalnych czujnikach. Ja skłonny byłbym do założenia wykorzystując oryginalne podzespoły i rozwiązania. Co do rozmieszczenia czujników na zderzakach to uważam za najmniejszy kłopot. Interesuje mnie gdzie jest wpięty jakiś moduł lub sygnalizator? Czy występują jakieś sygnalizatory świetlne czy też dźwiękowe i gdzie to wszystko jest ukryte i podłączone.
W Scorpio miałem podłączony sygnalizator świetlny tak że widziałem go we wstecznym lusterku oraz dodatkowo piszczał sygnałem przerywanym z narastającą szybkością wprost proporcjonalnie do zbliżania się do przeszkody.
Interesuje mnie to jak jest to podłączone w Galaxy i jakie elementy wchodzą w skład instalacji. Tak aby można było skompletować części i podłączyć to samemu .

Potrzebny ci moduł Parktronic, czujniki do niego i podświetlany inteligentny przycisk na konsoli po prawej stronie radyjka, najlepiej wszystko z oryginalną wiazką, mozna to później diagnozować przez gniazdo OBD2.
Znajdziesz na Alledrogo...

Peterson2141 26-11-2012 06:35

Odp: Montaż czujników cofania (parktronic) oraz zbliżeniowych
 
Stefano czy ten modul obsluguje tyl i przod? Znasz moze symbol tego modulu?

wojtekn 26-11-2012 09:38

Odp: Montaż czujników cofania (parktronic) oraz zbliżeniowych
 
Peterson2141 prosze bardzo. :)

FINIS 1111381 lub YM21-15K866-AA

Peterson2141 26-11-2012 18:15

Odp: Montaż czujników cofania (parktronic) oraz zbliżeniowych
 
W którym miejscu jest zamontowany moduł? Czy istnieje szansa że instalacja częściowo znajduje się w samochodzie?

wojtekn 27-11-2012 09:23

Odp: Montaż czujników cofania (parktronic) oraz zbliżeniowych
 
1 załącznik(i)
Gdzie on dokładnie jest to szczerze nie pamiętam.
Czy instalacja jest częściowo przygotowana to masz 50/50 % szans. Dobry elektryk by musiał się temu poprzyglądać.
Jedynie, co ci mogę jeszcze zapodać to takie foto. ;)

Peterson2141 27-11-2012 19:49

Odp: Montaż czujników cofania (parktronic) oraz zbliżeniowych
 
Zaczyna mi się rysować jakiś obraz całości. Moduł prawdopodobnie znajduje się pod fotelem kierowcy. Poszperam jutro może znajdę jakieś wolne kable do wpięcia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.