Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Podczas przyśpieszania traci moc (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287669)

CmaXpk 23-10-2018 15:52

Podczas przyśpieszania traci moc
 
Przy spokojnej jeżdzie tego się nie wyczuwa,natomiast jak trzeba ''depnąc'' to wyrażnie się przydusza,jakby tracił moc.Macie jakieś sugestie?

Petru23 23-10-2018 16:24

Odp: Podczas przyśpieszania traci moc
 
Jako, że walczę z kilkoma problemami że swoim, to coś mi się wydaje że powietrza mu brak. Zaciął się egr na otwarciu?
To jest zależne od obrotów? Od jakiej ich wartości zaczyna się problem? Czy nawet na niskich jak mu depniesz gej gazu w podłogę to tak się dzieje a przy płynnym dodawaniu gazu czuć różnice?
Więcej szczegółów może...

CmaXpk 24-10-2018 06:47

Odp: Podczas przyśpieszania traci moc
 
Kojarzysz''turbodziurę''w dieslach?Podobnie jest u mnie-na postoju dodanie gazu nieco gwałtowniejsze powoduje takie zawahanie przed wejściem na obroty.Natomiast podczas jazdy np 80/h ,przy obrotach 2500,może trochę mniej,i próbie przyśpieszenia zaczyna się dusić,jakby mu czegoś brakowało.

Punia33 24-10-2018 08:55

Odp: Podczas przyśpieszania traci moc
 
Witam

Panowie ja mam podobny problem umnie EGR wymieniony i poprawy nie widać. Podejrzenie padło na przepustnice powietrza mimo braku błędów jednakże problem z zapalaniem był po przeczyszczeniu pomogło ale mechanik stwierdził że i tak berdzie do wymiany. Może i ona powoduje brak mocy przy mocnym depnięciu opóźniając dawkę powietrza co wy na to?

marcin55 25-10-2018 17:53

Odp: Podczas przyśpieszania traci moc
 
turbina do regeneracji pewnie

CmaXpk 26-10-2018 14:11

Odp: Podczas przyśpieszania traci moc
 
??????????????????????????!

Istvan 26-10-2018 15:44

Odp: Podczas przyśpieszania traci moc
 
Cytat:

Napisał marcin55 (Post 3046600)
turbina do regeneracji pewnie

Ta z tyłu???:568:

TheIslander 28-10-2018 20:18

Odp: Podczas przyśpieszania traci moc
 
Dodaj gazu na postoju ~3-3,5 tyś obr. i szybko zdejmij nogę z gazu. Jeśli obroty płynnie nie spadną na jałowe tylko będą spadać powoli, nierównomiernie (mogą na parę sekund się zatrzymać na jakiejś wartości) to może brać lewe powietrze (u mnie tak było). Jakie masz spalanie po mieście? U mnie nie było mocy na niskich wcale i palił 17l/100, do tego potrafił robić przegazówki sam z siebie przy dojeżdżaniu do świateł. Objawy nasilały się wraz z powiększaniem się dziury w wężu gdzieś tam na dole.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Petru23 28-10-2018 22:12

Odp: Podczas przyśpieszania traci moc
 
Mnie chleje właśnie z 17l po Kielcach, co uważam że dużo mimo LPG i automatu.
Jutro poszukam, bo mi coś lekko telepie a co do mocy to ciężko powiedzieć, nie mam punktu odniesienia.
Jak puszczam mu gazu na P to przy około 1000rpm wskazują zatrzymuje się na jakieś 2sek. I telepie dziada przy przyspieszaniu w przedziale 1800-2200/2300rpm. Egr co jakiś czas błędem wali, ale może to rzeczywiście dziura gdzieś.

CmaXpk 29-10-2018 15:44

Odp: Podczas przyśpieszania traci moc
 
Jeśli chodzi o spalanie ,to pokazuje średnie 9,1 l przy jeżdzie w większosci po mieście.Co do samoistnych ''przygazówek'' to też się zdarzały. Islander,o jakiej dziurze w w wężu na dole piszesz?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.