Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Podszybie przód montaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308317)

Fury 20-04-2020 18:39

Podszybie przód montaż
 
Witam Szanownych Klubowiczów.
Jestem pierwszy raz na Waszym forum dlatego proszę o wyrozumiałość.

Jestem użytkownikiem Forda C-Max MK 2 z 04.2004 ( przed liftingiem).
Silnik 1.8 benzyna.
Mam problem z górną osłonką podszybia zewnętrznego (plastyk pod wycieraczkami) z przodu.
Dolny fragment szyby w miejscu gdzie wystają taśmy do podgrzewania szyby jest zakończona przyklejona plastykową uszczelką ( profil U z dodatkowym rowkiem)wsuniętą na kant szyby. Wspomniana uszczelka podpiera od dołu osłonę górną podszybia.
Jest tam dużo luzu dlatego osłona jest luźna. Nie widzę innych możliwych punktów mocowania ( spinek, kołków, śrub). które pozwoliłyby na sztywne umocowanie górnej osłony podszybia zewnętrznego.

Moje pytania są takie:

1. Czy przykleić górną osłonę do plastykowej uszczelki ( klejem do szyb)?
2. Czy czegoś " tam " brakuje?

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Pozdrawiam

Waldekpoznan 20-04-2020 19:05

Odp: Podszybie przód
 
Nie wiem czy o to chodzi ale od dołu podszybie powinno być spięte takimi blaszkami
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Fury 20-04-2020 19:23

Odp: Podszybie przód
 
Witam i dziękuję za szybką odpowiedź.
Dokładnie takie spinki (5 szt) są stosowane do mocowania górnej osłonki z podszybiem dolnym od strony silnika. Pytanie co mocuje osłonę podszybia od strony szyby. Możliwe, że te same spinki są wciskane w rowek przymocowanego ( przyklejonego ) do dolnej krawędzi szyby plastykowego profilu U z rowkiem, nie wiem tylko w jaki sposób byłyby one montowane do osłonki podszybia, która jest w tym miejscu gładka i jest nasunięta na profil U od góry.

Waldekpoznan 20-04-2020 19:37

Odp: Podszybie przód
 
Od strony szyby w listwe podszybie jest na wcisk.A osłona nie powinna być gładka tylko powinna mieć pióro.

Fury 20-04-2020 19:57

Odp: Podszybie przód
 
Witam ponownie Szanownych Forumowiczów.

Sprawa mocowania górnej osłonki podszybia ( pod wycieraczkami) została rozwiązana.

Podsumowując.
Aby prawidłowo zamontować górną osłonę przedniego zewnętrznego podszybia ( Ford - C-max MK 2 04.2004) należny:

1. Przykleić do dolnej krawędzi szyby przedniej ( jeśli jest zerwany) plastykowy profil U z dodatkowym rowkiem ( ok. 1 mm szerokości - rowkiem do góry). Polecam przykleić go do szyby klejem do szyb samochodowych stosując odpowiedni podkład pod ten klej.

2. Na dolnej stronie osłonki podszybia jest dodatkowa pionowa ścianka biegnąca przez całą długość osłonki ( wcześniej myślałem, że jest to ścianka wzmacniająca lub usztywniająca stąd mój błąd). Ściankę tą należny wcisnąć w rowek profilu U wcześniej przyklejonego do szyby.

3. Od strony silnika osłonkę należy spiąć spinkami jakie proponuje kolega Waldekpoznan
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Sprawa jest rozwiązana. Temat można zamknąć

Dziękuję i pozdrawiam :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.