Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Podłączenie świateł dziennych pod + na stacyjce (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=293230)

GalaXxXx 07-03-2019 19:51

Podłączenie świateł dziennych pod + na stacyjce
 
Witam,

zdaje sobie sprawę z tego, że takich tematów było już wiele, ale czytając wiele w internecie nadal nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Kupiłem światła dzienne i kierunkowskazy (2w1) LED, w skrócie- potrzebuje podłączyć gdzieś + po zapłonie (stacyjce). Ku mojemu zdziwieniu przez wszystkie bezpieczniki w skrzynce pod maską przepływa prąd bez zapłonu...
Więc... opcja podłączenia + pod bezpieczniki odpada.

Z drugiej strony myślałem o podłączeniu MASY po stacyjne do przekaźnika, rozwiązałoby to problem, lecz obawiam się, że mi sterownik zwariuje, gdyż w instrukcji jest napisane, żeby podłączyć + po stacyjce...

Czy naprawdę jedynym sposobem na podłączenie świateł dziennych "+ po stacyjce" jest przeciąganie kabla do kabiny samochodu? Jeżeli tak to... jak najłatwiej przeciągnąć ten kabel?

Ford Fiesta mk7 2009r. 1.6tdci 90KM.

Pozdrawiam

swampshark 12-03-2019 08:08

Odp: Podłączenie świateł dziennych pod + na stacyjce
 
W skrzynce jest jeden przekaźnik, który załącza się po przekręceniu zapłonu i wylacza sie po kilku sekundach od wyłączenia zapłonu. Najlepiej daruj sobie te badziewne ledy i uruchom dzienne tak jak ford je zainstalował w większości modeli.

AnonimowyAlkoholik 12-03-2019 15:54

Odp: Podłączenie świateł dziennych pod + na stacyjce
 
Bardacha- ale działająca- + po stacyjce pojawia się na czujniku wstecznego skrzyni biegów

GalaXxXx 13-03-2019 20:17

Odp: Podłączenie świateł dziennych pod + na stacyjce
 
Cytat:

Napisał AnonimowyAlkoholik (Post 3105041)
Bardacha- ale działająca- + po stacyjce pojawia się na czujniku wstecznego skrzyni biegów

Gdzie znajduje się czujnik wstecznego skrzyni biegów? Nigdzie nie mogę znaleźć na internecie dokładnej lokalizacji. Patrzyłem pod maskę i ciężko jest mi wywnioskować która to wtyczka...

AnonimowyAlkoholik 13-03-2019 20:19

Odp: Podłączenie świateł dziennych pod + na stacyjce
 
Jedyna wchodząca w obudowę skrzyni biegów...

GalaXxXx 13-03-2019 20:44

Odp: Podłączenie świateł dziennych pod + na stacyjce
 
Cytat:

Napisał AnonimowyAlkoholik (Post 3105621)
Jedyna wchodząca w obudowę skrzyni biegów...

Ale muszę się wczołgać pod auto od przodu czy to widać normalnie jak otworzę maskę? Wiem, gdzie jest obudowa skrzyni biegów, ale niestety od góry tego nie widzę...

AnonimowyAlkoholik 14-03-2019 18:40

Odp: Podłączenie świateł dziennych pod + na stacyjce
 
Przy 14 TDCi widać od góry, czy też tak jest w 1.6- nie wiem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.