Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137349)

lukasz.m 11-08-2011 10:54

Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
1 załącznik(i)
Mam pytanie czy ktoś już trenował zmianę modułu BT/ Voice na taki , który posiada wejście USB ?
Zakupiłem taki moduł w ASO oraz wszystkie potrzebne kable i wtyczki (cały komplet) . Po zamontowaniu modułu wszystko działa z jednym istotnym wyjątkiem , a mianowicie nie słychać nic w głośnikach podczas rozmowy telefonicznej natomiast drugi rozmówca doskonale nas słyszy! Generalnie oddałem auto do ASO i niestety po zmianie softu (twierdzili ,że to jest powód dlaczego telefon nie działa prawidłowo) nie byli w stanie mi pomóc. Może ktoś wie co trzeba zrobić aby to wszystko działało (coś dokupić , coś przeprogramować) , proszę o pomoc w tej kwestii.

Strzeszku 13-08-2011 00:54

Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
Dużo łatwiej będzie Ci pomóc jeśli podasz oznaczenia modułów. Być może zamieniłeś stary moduł na nieodpowiedni model.
Czy problem z dźwiękiem pojawia się*tylko i wyłącznie przy rozmowie tel? Czy jest dźwięk przy odsłuchu muzyki z pena podłączonego do usb?

lukasz.m 13-08-2011 08:18

Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
Generalnie problem jest tylko podczas rozmowy telefonicznej , natomiast podczas słuchania muzyki jest wszystko ok. Sprawdzę te numery i podeślę to może coś będziesz mi w stanie pomóc w tej kwestii. Moduł dobierałem w ASO ale nie po nr VIN , ponieważ program filtrował tylko ten , który mam czyli BT/ Voice control (bez USB) .

lukasz.m 18-08-2011 14:50

Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
1 załącznik(i)
Moduł , który zakupiłem w ASO ma numery 8M5T 19C112 BS .
W załączniku zdjęcie.

Strzeszku 18-08-2011 17:20

Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
Czy moduł, który miałeś oryginalnie też ma na początku oznaczenie 8M5T czy może jakieś inne. Z tego co mi wiadomo są duże problemy przy zamianie modułów o różnych oznaczeniach. Przy zmianie modułu 7Mxx na 8Mxx trzeba wymienić soft w nawigacji. Zakładam, że masz to zrobione prawidłowo, choć spece z aso mogli coś zepsuć.
Dla pewności sprawdź jeszcze jak masz ustawioną*głośność w czasie rozmowy. Nie podejrzewam, żebyś miał wyciszone radio, ale zawsze jest to prawdopodobne:)

lukasz.m 19-08-2011 14:02

Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
1 załącznik(i)
Sprawdzałem jeszcze raz , radio nie jest wyciszone i nadal nic nie słychać , natomiast żeby tego było mało to po zmianie softu(podobno to zrobili w ASO) w navi nie słychać również muzyki z USB (przed zmianą softu muzyka grała) . Moduł jaki mam od nowości ma nr. 7S7T-19G488-BE (w załączniku foto). Nie mam pojęcia co z tym fantem dalej robić , czy ktokolwiek jest w stanie uruchomić to urządzenie aby poprawnie działało?

Strzeszku 19-08-2011 15:47

Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
Jest tak jak myślałem. Masz moduł 7Sxx, który zamieniłeś na 8M, więc jest mała niezgodność w oprogramowaniu.
Są dwie możliwości rozwiązania tematu:
1. Zmienić oprogramowanie nawigacji na takie, które obsługuje nowe moduły. Nie rób tego w aso, bo oni się kompletnie nie znają. Znam tylko dwóch gości którzy mogą się podjąć takiej zabawy. Jeden jest w Białymstoku, a drugi w Kielcach.
2. Moduły mają inaczej wyprowadzone wyjście audio, co jest bardzo mało prawdopodobne, a wręcz niemożliwe.

lukasz.m 22-08-2011 09:11

Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
Jeśli masz jakiś kontakt do tych osób , które byłyby w stanie coś poradzić to będę wdzięczny . Interesuje mnie czy muszę im podstawić całe auto ? Bo to troszkę daleko jak dla mnie .

Strzeszku 22-08-2011 15:37

Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
Zerknij tu:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie masz innego wyjścia niż podstawić auto do serwisu.

komarkutno 09-11-2011 21:12

Odp: Moduł BT z USB do Navi Blaupunkt NX
 
Cytat:

Napisał Strzeszku (Post 1698269)
Jest tak jak myślałem. Masz moduł 7Sxx, który zamieniłeś na 8M, więc jest mała niezgodność w oprogramowaniu.

2. Moduły mają inaczej wyprowadzone wyjście audio, co jest bardzo mało prawdopodobne, a wręcz niemożliwe.

Dziś zmieniłem moduł 7s7t-19g488 na 8m5t-19c112 i cisza w głośnikach. rzeczywiscie moduły mają inaczej wyprowadzone wyjście audio, moduły bez usb do navi nx mają wyjscie mono a aux jest bezpośrednio podłączone do navi , a moduły z usb mają wyjście stereo i aux jack jest podłączone do bluetooth , można to łatwo obejść trzeba przeciąć kable przed kostką aux odciętą kostkę podłączamy pod piny w module blurtooth 37,38,i 19 a z blutooth z pinów 5,6 ,i 23 puszczamy sygnał do odciętych poprzednio przewodow , oczywiscie wszystkie muszą miec ekran. po takim zabiegu głos w głosnikach powrócił usb śmiga aż miło.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.