Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Belki bagażnika - potrzebny kluczyk (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=338793)

August2021 08-01-2024 19:36

Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
2 załącznik(i)
Czołem braci forumowej, jestem Total nowy, nie łamie proszę mi karku, jeśli coś robię źle.

Potrzebuję Waszej pomocy.

Czy ktoś z Forumowiczów lub znajomych dysponuje kluczykiem do takich belek dachowych?

Kupiłem auto, sprzedający nie znalazł kluczyków.
Chętnie bym dorobił takowy, odkupił jeden... od kogoś, lub zapłacił za raki manewr, zanim wymienię całe wkładki. Tak by było mniej zachodu... Przy maku dziecku każda minuta ma znaczenie ;)

Zdjęcie z boku belek, oraz od spodu. Wygląda na to, że to fordowskim oryginalne. Na wkładkach nie ma żadnego symbolu, żadnego numerka
...

Będę wdzięczny za każdą życzliwość w przedmiotowe materii

Bump:

Bump:

Bump:

krzysztofSJZ 09-01-2024 08:30

Odp: Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
1 załącznik(i)
a to w Bytomiu nie ma fachmanów którzy otwierają takie wkładki? uważam że to najlepszy sposób, dobry ,,klucznik,, powinien dorobić kluczyk bez wzorca to na pewno prosty patent niczym od skrzynki na listy, najlepiej szukaj fachowca w pobliżu, na bank w necie jakiś się ogłasza nawet z dojazdem, przecież otwierają zapominalskim auta jak zostawią i zatrzasną

August2021 09-01-2024 17:44

Odp: Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
Napisałem tego posta by uniknąć wspomnianego przez Ciebie manewru czyli np wymiany wkładek :) o czym pisze w poście powyżej.


Czy ktoś dysponuje kluczykiem do takich belek?

Bump:

Bump:

Antej 09-01-2024 17:57

Odp: Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
Nie ma klucza uniwersalnego.

Są klucze do numeru wkładki.

krzysztofSJZ 09-01-2024 19:28

Odp: Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
Cytat:

Napisał August2021 (Post 3481017)
manewru czyli np wymiany wkładek

przecież nie napisałem że masz wyłamać bo to ostateczność bo to każdy potrafi, goście z różnych ogłoszeń otwierają auta bez kluczyków i nie naruszają ich budowy, wtedy mając całość w ręce łatwo dotną kluczyk, a tak szczerze to taki zameczek początkujący złodziej otworzy agrafką, a wyłamując taki zamek może okazać się że wkładki są niedostępne, lub są inne niż powszechnie stosowane

Bump:
Cytat:

Napisał August2021 (Post 3480915)
Wygląda na to, że to fordowskim oryginalne

a próbowałeś w ogóle u Forda w salonie po VIN dowiedzieć się być może jak to ori uchwyty gdzieś są fabrycznie zapisane numery kluczyka???

August2021 09-01-2024 21:43

Odp: Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3481021)
Nie ma klucza uniwersalnego.

Są klucze do numeru wkładki.


Przepraszam za czepliwy ton z góry, ale wystarczy przeczytać co napisałem. Na wkładce nie ma żadnych numerów.

Co innego bagażniki thule - tam w Toyocie mam nr, tak samo Taurus.

Tu nie ma nr.

- w serwisie nie pytałem, dopytam, acz cena pewnie ASO wska :)

Antej 09-01-2024 22:14

Odp: Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
Nie cytuj całych postów zwłaszcza gdy odpowiadasz bezpośrednio na nie.

Cytat:

Napisał August2021 (Post 3481052)
Na wkładce nie ma żadnych numerów.

Czy to coś zmienia w sensie mojej odpowiedzi?

August2021 10-01-2024 11:41

Odp: Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
W połowie - jeśli dobrze rozumiem tekst czytany. zmienia.
Nie zmienia, bo nadal mam problem.

Dziwne, bo do w niektórych japończykach klucz jest ten sam. Stąd pytam, a nuż ktoś miałby z okolic pasujący.

Jak pojadę do Forda to myślisz,że jak będą dopasowywać? Po numerach których nie ma na wkładce? Czy po Vinie pojazdu ktory może mieć tyle wspólnego z pojazdem co ja z cytowaniem wybranej części wypowiedzi ;)

Antej 10-01-2024 11:48

Odp: Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
Cytat:

Napisał August2021 (Post 3481097)
Po numerach których nie ma na wkładce?

To że Ty ich nie widzisz nie znaczy że ich nie ma.

krzysztofSJZ 10-01-2024 16:33

Odp: Belki bagażnika - potrzebny kluczyk
 
Cytat:

Napisał August2021 (Post 3481097)
Czy po Vinie pojazdu ktory może mieć tyle wspólnego z pojazdem co ja z cytowaniem wybranej części wypowiedzi

jak kupiłes auto sprowadzone z Niemiec to masz dużą szansę że w dokumentach będzie wpis, niemiaszki są dość skrupulatni i wpisują co powiedzmy domontowali i jest szansa że polski serwis odnajdzie numer, jak kiedyś kupiłem Mondeo z hakiem ale bez kluczyka dotarłem do numeru który był wybity na wkładce i z zewnątrz był niewidoczny, koledzy dopomogli swoją wiedzą jak dobrać się do wkładki, po odczycie znalazłem gościa który po tym numerze sam dorabiał kluczyk, a tak w ogóle dopytywałeś ślusarzy dorabiających klucze??? jakoś nie wierzę że w tak dużym mieście nikt nie potrafi otworzyć tego zameczka masz przykład 1 z brzegu
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump: takie zameczki to początkujący złodziejaszki drutem otwierają


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.