Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2012-2017] Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291797)

mateuszq 04-02-2019 08:27

Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
Witam,

Od pewnego czasu jestem właścicielem samochodu Ford Fiest Trend 1.25 z 2016 roku.

Mam pewien problem z tylnimi kołami samochodu, mianowicie ciągle ucieka mi z nich powietrze. Na komputerze pokładowym wyświetla się komunikat mówiący o awarii kół. Problem brzmi dość prosto ale dwukrotna wizyta u wulkanizatora nie przyniosła skutku, czyli problemem raczej nie są dziurki w oponie a raczej jakaś ich nieszczelność (nie znam się na tym totalnie). Piszę do Państwa, ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem, jeśli tak to jak sobie z nim poradził? Chciałbym, również prosić o informacje czy warto udać się z takim problemem do autoryzowanego serwisu czy może wybrać jakiś nieautoryzowany salon? Może warto spróbować wymienić opony na nowe (aktualne nie były wymieniane od nowości, przejechane 32tys)? Czy znacie Państwo godne polecenia nieautoryzowane serwisy Forda na terenie Warszawy lub okolic?

Danielo_82 04-02-2019 09:23

Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
No proszę Cię.. Co to za wulkanizator co nie potrafi uszczelnić albo chociaż zlokalizować nieszczelności?

ołowiany 04-02-2019 09:24

Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
Zmień wulkanizatora. Być może masz felgi uszkodzone.

mateuszq 04-02-2019 09:43

Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
W sumie dobra sugestia, tak zrobię w pierwszej kolejności :D A co do drugiej części pytania, czy polecacie jakieś sprawdzone nieautoryzowane serwisy forda na terenie Warszawy?

kriski 04-02-2019 09:45

Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
Spróbuj poszukać uszkodzeń w felgach. Tak jak powiedział przedmówca "ołowiany".
Sam miałem taki problem w jednym kole. Felga od nowości miała malusieńką dziureczkę od wewnątrz, i była to wada fabryczna...powietrze uciekało bardzo powoli. Możesz spróbować sam zlokalizować. Zdejmij koło, napompuj do 3,5 , woda z płynem do naczyń w atomizerze i spryskujesz kawałek, po kawałku oponę, ranty, wentyl i felgę wewnątrz...musi gdzieś uchodzić...no i umyj całe koło wcześniej :) . Co do naprawy, to wykonałem stożkowy otworek na głębokość ok 3mm i dałem do zaspawania punktowego. Felga była aluminiową oczywiście.

mateuszq 04-02-2019 09:55

Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
Dzięki kriski. Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Faktycznie w moich felgach też może tkwić problem. Po sprawdzeniu dam znać :)

aprox99 04-02-2019 09:59

Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
Wulkanizator powinien wymienić wentyle na nowe. Czy ci faktycznie uchodzi powietrze czy tylko komputer tak sygnalizuje? bo żeby w dwóch naraz i to na jednej osi

kriski 04-02-2019 10:12

Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - jak po sygnalizacji na komp pokładowym dopompujesz, to problem znika, aż znowu zejdzie ?

arturek 04-02-2019 10:24

Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 3089830)
Wulkanizator powinien wymienić wentyle na nowe.
Czy ci faktycznie uchodzi powietrze czy tylko komputer tak sygnalizuje? [..]

Witam

Biorąc pod uwagę, że wentyle są razem z czujnikami
to takie eksperymenty nie są tanie

Tak można było robić do 2014, bo zwykły wentyl kosztuje kilkanaście złotych

Po drugie - czy uchodzi powietrze, to można sprawdzić manometrem,
bez wymiany czujników

Trzy: alternatywne rozwiązanie - założyć zwykłe wentyle = bez czujników
i obserwować czy schodzi powietrze => wtedy wiemy, że winne czujniki


klasyczny wentyl = bez czujników
https://www.moto-akcesoria.pl/13066-...ny-tr412s-.jpg


wentyl z czujnikiem ciśnienia
https://ford.sklep.pl/pol_pl_Czujnik...DB-18887_1.jpg

Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3089823)
No proszę Cię.. Co to za wulkanizator co nie potrafi uszczelnić albo chociaż zlokalizować nieszczelności?

Kolega bardzo łatwo feruje wyroki
Miałem taki przypadek, że wulkanizator długo szukał i sam widziałem, że nigdzie nie widać nieszczelności
Mnie uchodziło ok 0,6 atmosfery / miesiąc

pozdrawiam
Arturek

weuek 04-02-2019 10:31

Odp: Uciekające powietrze z opon pomimo wulkanizacji
 
Cytat:

Napisał arturek (Post 3089839)
zwykły wentyl kosztuje kilkanaście złotych

Raczej groszy. A w detalu ~złotówkę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.