Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Tuning (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   [Ogólne] Chiptuning 1,5 Ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=228063)

mayor 25-06-2018 18:35

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Są ale tylko do Focusa, bo są dwie wersje 150 i 182KM, a w przypadku Mondeo jest tylko wersja 160 KM więc gotowego, mocniejszego softu nie ma.

totek2 25-06-2018 21:01

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Do mk5 spokojnie chip na ok 200KM idzie.

analyzator 27-06-2018 09:11

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Cytat:

Napisał camillos (Post 2997255)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] czy dobrze rozumiem, że są nowe metody wgrania mocniejszego sterownika bez zabawy w power boxa i jednocześnie bez ryzyka utraty gwarancji?

nic o tym nie wiem ale mogę zapewnić, że jakieś ryzyko dla gwarancji zawsze istnieje przy czymkolwiek poza boxem

totek2 27-06-2018 09:12

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
To i przy boxie istnieje. Zapomnisz wypiąć przed odstawieniem auta np.

TuneFORCE 28-06-2018 06:26

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Ryzyko zawsze istnieje ale ja nie spotkałem się z tym, żeby komusi zabrali gwarancje za program...gorzej jak ktoś wgra gotowca, albo jakiś soft robiony w garażu, bo wtedy jak się coś upali albo rozleci w silniku to wtedy widać gołym okiem, że był robiony jakiś mod.
My dostrajamy aut na hamowni, a Focusy 1.5EB robimy bez prucia sterownika, bo da się to obejść. Mam na koncie kilkadziesiąt 1.5EB, w tym kilka z forum.

totek2 28-06-2018 07:09

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Cytat:

Napisał TuneFORCE (Post 2998727)
gorzej jak ktoś wgra gotowca, albo jakiś soft robiony w garażu, bo wtedy jak się coś upali albo rozleci w silniku to wtedy widać gołym okiem, że był robiony jakiś mod.

niezły tekst :)
jak gołym okiem chcesz zobaczyć zmiany w sofcie?

heko 28-06-2018 19:38

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
...oj sporo można zobaczyć :P

totek2 28-06-2018 21:05

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Panowie, nie róbcie ludziom wody z mózgów. Nikt softu do sterownika młotkiem nie wstukuje...

TuneFORCE 28-06-2018 21:12

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Jak się tlok stopi od zdruconego moda to nie trzeba do programu patrzeć ;)
Najmniej znający się na robocie rzeczoznawca wszystko szybko zobaczy

leszcz 29-06-2018 18:51

Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost
 
Cytat:

Napisał TuneFORCE (Post 2998727)
Ryzyko zawsze istnieje ale ja nie spotkałem się z tym, żeby komusi zabrali gwarancje za program

Ostatnio mi kolega opowiadał ciekawą historię : autko (na gwarancji )trafiło do ASO na naprawę po drobnej stłuczce . Po zrobieniu blacharki itd , auta nie chcieli oddać bo wg nich coś było nie tak z turbiną . Właściciel miał sraczkę (bo miał CHIPA) ,że odbiorą mu gwarancje . Udało się jakoś koledze (co wiedział że można jakoś pomóc) przemycić do warsztatu i wgrać oryginalny PCM . Na drugi dzień jeszcze raz na prośbę klienta auto odpalono i przesłuchano .Mina ponoć bezcenna . Auto odzyskane i pojechało podkreślam na hamownię celem wgrania owego CHIPa na powrót .

pozdr T


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.