Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   Serwis auta a coronavirus (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307818)

Lza 01-04-2020 13:44

Serwis auta a coronavirus
 
Cześć, zbliża się termin obowiązkowego (żeby zachować gwarancję) serwisu samochodu w ASO. Jednak trochę nie chciałbym tego teraz robić - wiadomo jaka jest sytuacja, w zasadzie nawet chyba nie wolno pojechać z autem na serwis. (a nawet jak wolno, to wolał bym to odłożyć na bezpieczniejsze czasy)

Auto i tak od 3 tygodni stoi i pewnie nie ruszy, nawet nie wiadomo jak długo jeszcze.

Ktoś już przerabiał temat, jak wygląda sprawa serwisowania i zachowania gwarancji w tak dziwnych okolicznościach?

rychu.zychu 02-04-2020 00:30

Odp: Serwis auta a coronavirus
 
Serwisy[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dostosowały ofertę serwisową do zaistniałej sytuacji :D :D :D :

Cytat:

Wszystko całkowicie bezpiecznie !!!

- Wszystkie samochody, podczas transportu, jak i podczas serwisu, zabezpieczone są folią ochronną na kierownicę i fotel kierowcy, a nasz personel używa rękawiczek ochronnych.

- Wykonujemy usługę Ford Video Check, dzięki której klient może zobaczyć nagranie z omówionym stanem technicznym auta i podjąć decyzję w domu odnośnie zakresu naprawy.

- Przed przekazaniem auta klientowi samochód poddajemy bezpłatnej dezynfekcji i ozonowaniu.

- Dodatkowo oferujemy możliwość odpłatnej usługi wymiany filtra kabinowego.

- Kierowcy, odwożący auta, ubrani są w kombinezony ochronne, rękawice i maski.
https://www.autoplaza.com.pl/sites/a...i/img_0988.jpg

https://www.autoplaza.com.pl/sites/a...i/img_0986.jpg

stew66 02-04-2020 08:49

Odp: Serwis auta a coronavirus
 
Pięknie to wygląda w teorii, nie wiem jak z serwisem auta, ale ja byłem na pierwszym przeglądzie lakierniczym w ASO, i po moim zapytaniu Pani w informacji jak będzie wyglądał przegląd pod kątem bezpieczeństwa epidemicznego, dostałem odpowiedź, że będzie folia na kierownicę, na fotel itp. po czym przychodzi facet z serwisu prosi o kluczyki i zabiera auto. Jak się okazuję, żadnych folii nie było (widziałem przez szybę), żadnej dezynfekcji auta w środku, Pan serwisant bez rękawiczek, jak dla mnie porażka i brak podstawowych zasad higieny w obecnej trudnej sytuacji z jaką musimy się wszyscy zmagać. Na szczęście w bagażniku miałem swój płyn do dezynfekcji, i zrobiłem to co należało zrobić, czyli dezynfekcje wewnątrz auta. Reasumując, teoria swoje a życie swoje.

rychu.zychu 02-04-2020 10:43

Odp: Serwis auta a coronavirus
 
Znalazłem jeszcze coś takiego na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :

Cytat:

Mam umówiony przegląd gwarancyjny samochodu. Czy mogę jechać do innego miasta na przegląd? Czy w epidemii grozi mi utrata gwarancji? Wojtek

Bernatowicz: Nie grozi mu utrata gwarancji, bo może się powołać na okoliczność stanu wyższej konieczności. Pytanie, czy powinien ryzykować przejazd do innego miasta w celu dokonania przeglądu? Prawdopodobnie, w momencie zatrzymania przez policję byłoby to uznane za przemieszczanie się w określonym celu, więc nie poniósłby z tego tytułu konsekwencji. Pytanie, czy warto to robić teraz, gdy przegląd możemy zrobić później?

Lza 02-04-2020 14:33

Odp: Serwis auta a coronavirus
 
Dzięki za odpowiedzi. Do przemyślenia więc. Właśnie byłem na stronie najbliższego mi ASO. Oferują tam odbiór auta i odstawienie pod dom po serwisie. Biorąc pod uwagę, że auto po przeserwisowaniu i tak będzie stało nie używane pewnie do końca pandemii, to może się na to zdecyduję. (ewentualne wirusy zdążyły by "wymrzeć") Tylko nie wiem czy ta oferta jest dodatkowo płatna i dotyczy tylko obszaru miasta Krakowa, czy okolic też.. będę musiał podpytać ASO.

Marek 17-04-2020 10:14

Odp: Serwis auta a coronavirus
 
Siedzę właśnie w Dacia Renault Długołęka. Wszyscy w maseczkach,na wejściu płyn i rękawiczki. Na podłodze bezpieczne odstepy wyznaczone. Szeroko rozstawione stoliki dla oczekujących.
Na koniec ozonowanie gratis.
Na zewnątrz piękna pogoda więc można pospacerować po parkingu.
Jakoś nie czuje zagrożenia. Sam mam rękawiczki nitrylowe i maskę. O płynie do dezynfekcji nie wspomnę...

W samym aso w miarę pusto...

Antej 17-04-2020 10:22

Odp: Serwis auta a coronavirus
 
przypominam że oznowanie żeby miało sens wymaga min. 10 minut pracy urządzenia i 20minut odstania auta po pracy

ozonator wpisał się w zestaw czynności przy aucie na szczęście mam wersję 12V/230V

Lza 19-04-2020 08:39

Odp: Serwis auta a coronavirus
 
Moje autko też już po serwisie. Skorzystałem z odbioru i odstawienia pod dom auta przez pracownika serwisu - bardzo wygodna opcja, jak na razie bezpłatna, nawet dla osób spoza Krakowa (mieszkam 20 km od miasta) Powinni taką opcję zostawić jak już się skończy cyrk z wirusem. Nie trzeba tracić czasu na odstawianie i odbieranie auta i/lub czekanie na serwis. (Ja akurat nie za bardzo mógłbym sobie pozwoić na czekanie 2h w serwisie, więc zazwyczaj zostawiam auto rano i odbieram wieczorem.) Ozonowanie też było w komplecie z serwisem.

Przy takiej pogodzie jak jest teraz to i tak zbędne - jeśli ktoś może zostawić auto na kilka dni na słońcu, to temperatura wewnątrz wysterylizuje wszystko.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.