Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Ogrzewanie przedniej szyby (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=122916)

szyru 14-02-2011 17:33

Ogrzewanie przedniej szyby
 
Mam pytanko dotyczące funkcji jak w tytule. Od niedawna mam używanego mondka i zastanawiam się czy owo ogrzewanie w nim jest. Jest przycisk (obecny również w wersjach bez ogrzewania przedniej?) ale po jego wciskaniu dioda nie zapala się. To może szyba? Chyba też nie, ponieważ co kilka milimetrów widać na niej takie włosowate druciki od góry do dołu na powierzchni całego okna.

Mógłbym sprawdzić gdyby był śnieg czy lód, ale w moich stronach jak na złość wiosna :D

Jest jakiś sposób?

MĄKA 14-02-2011 17:37

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
nie no jak masz spilarki to znaczy że szybka jest grzana, moze to poprostu przepalona doida w właczniku

gloomy 14-02-2011 17:39

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
po prostu odbierz kumpli po kulturalnym posiedzeniu w knajpie i wyłącz klimatyzacje .... jak już szyby zaparują włącz ogrzewanie szyby i albo będzie efekt albo coś szlak trafił...

jvc 14-02-2011 18:30

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Ewentualnie gotujemy wodę ,przelewamy do garnka i kładziemy na podszybiu w środku. Dwie minuty i szyby zaparowane, włączamy ogrzewanie i sprawdzamy czy wszystkie paski grzeją i odparowują lub czy w ogóle szyba grzeje, w moim przypadku prawie połowa nie grzała (wymiana na gwarancji)

mascom 14-02-2011 18:39

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Nie wiem jak w mk4 ale w pozostałych modelach szyba przednia działa jedynie na uruchomionym silniku.

piotras.w 14-02-2011 18:43

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
''Jest przycisk (obecny również w wersjach bez ogrzewania przedniej?)'' tego troszkę nie rozumiem.
A sprawdzałeś na uruchomionym silniku?

szyru 14-02-2011 20:46

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Piotras: pytanie może trochę dziwnie zadane. Chodziło mi o to czy w wersji bez ogrzewanej przedniej szyby jest na konsoli przycisk do tego. Pytanie może się głupie wydaje, ale na wszelki wypadek pytałem.

Oczywiście zawsze włączałem przycisk przy uruchomionym silniku :) Z tą parą to sprawdzę. Ewentualnie czy coś mogło się rozłączyć przy szybie?

TOMAS 14-02-2011 20:50

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Ale jeśli się nie mylę to mk4 miało w standardzie podgrzewaną przednią szybę. Jeśli masz przycisk a w szybie nie masz zatopionego ogrzewania tzn że szyba nie oryginalna

Strzeszku 14-02-2011 21:24

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Sprawdź bezpiecznik w obwodzie szyby. Może To jego wina.

piotras.w 15-02-2011 17:40

Odp: Ogrzewanie przedniej szyby
 
Za podgrzewaną przednią szybę odpowiadają bezpieczniki F34 i F35 oba 40A i przekaźnik R6( za zasilanie cewki tego przekaźnika odpowiada bezpiecznik F33) wszystko w skrzynce w komorze silnika.Zasilanie na przełącznik idzie bezpośrednio ze skrzynki pod schowkiem dla pasażera.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.