Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana włącznika świateł (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309204)

tipp-ex 19-05-2020 13:03

Wymiana włącznika świateł
 
Witam,

Jak w temacie chciałbym wymienić włącznik świateł, aby dodać do auta przyciemnianie zegarów i tutaj pojawia się kilka skromnych pytań:

Aktualny włącznik to 10097650
- Na pozycji O mam światła skandynawskie tj automatycznie się włączają po odpaleniu auta
- W pozycji - same pozycje
- mijania - świecą mijania
Ogólnie nie mam możliwości zgaszenia świateł.

Włącznik jaki interesowałby mnie jako nowy to 10107098 - ten włącznik posiada dodatkowo Przeciwmgielne przednie (ja ich nie mam), oraz nowa ikona oznaczona A w kółku.

I tu pojawia się pytanie:

Czy na nowym włączniku, normalnie będę mógł włączyć tylne przeciwmgielne gdy guziki nie są zespolone?
Czy światła skandynawskie nadal będą działać? jeżeli tak to czy dalej będą po guzikiem "O" czy "A w kółku"
i jeżeli skandynawskie będą dalej na "O" to co będę miał pod "A w kółku"?

Mam nadzieję, że w miarę dokładnie opisałem swoje zakłopotanie:) i udzielicie mi informacji
Czy moge spodziewać się iincyh problemów związanych z wymianą?

konieczko5 19-05-2020 13:17

Odp: Wymiana włącznika świateł kilka pytań
 
Zaktualizuj swój profil.
Masz czujnik zmierzchu?

tipp-ex 19-05-2020 13:44

Odp: Wymiana włącznika świateł kilka pytań
 
Zaktualizowany dzięki za przypomnienie:)
Wydaje mi się, że nie mam - Gdzie mogę ten czujnik zlokalizować?
na górze za lusterkiem mam tylko takie dwa pręciki chyba od podgrzewania szyby. Oczywiście zweryfikuję to po 16 jak skończę robotę
U mnie z tego co pamiętam tak wygląda i jest przysłonięte plastikami
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jadja 19-05-2020 20:41

Odp: Wymiana włącznika świateł kilka pytań
 
Wymieniałem już dawno, bez żadnych dalszych działań. Nie mam także przednich przeciwmgielnych. Poza tym wszystko działa normalnie. Włączają się tylne przeciwmgielne, zegary się przyciemniają, a w A jest tak samo jak na 0 (światła skandynawskie) z tą róznicą, że w tym położeniu działa przyciemnianie zegarów. W położeniu 0 - zegary świecą "na full". O ile wiem, położenie A w niemieckiej wersji włącza światła mijania po zmierzchu. Bo jak wiadomo, Niemcy nie muszą jeździć na nich w ciągu dnia.
Tak więc wymienić warto, chociażby dla przyciemniania zegarów. Tym bardziej, że zamiana jest "plug&play". Stary wyłącznik najlepiej jest wypchnąć od tyłu, wyciągając szufladkę zakrywającą gniazdo OBD2. Nie trzeba wtedy nic podważać.

tipp-ex 20-05-2020 11:02

Odp: Wymiana włącznika świateł kilka pytań
 
Dzięki za wymagającą odpowiedz mocno mi rozjaśniłeś temat:) mam chyba ostatnie pytanie bo na desce rozdzielczej mam czujnik światła, który steruje przyciemnianiem konsoli i jej rozjaśnianiem jak rozumiem ? czy ten czujnik też odpowiada za włączanie i wyłączanie lamp czy tylko odpowiada za konsolę i jej ściemnianie ?

jadja 20-05-2020 15:32

Odp: Wymiana włącznika świateł kilka pytań
 
U mnie nie steruje włączaniem i wyłączaniem świateł. Być może byłoby tak, gdyby wyłączyć skandynawskie, ale to tylko przypuszczenie.

tipp-ex 21-05-2020 09:12

Odp: Wymiana włącznika świateł
 
W takim razie już wszystko wiem. Dzięki za pomoc

edmun 22-05-2020 15:52

Odp: Wymiana włącznika świateł kilka pytań
 
Cytat:

Napisał tipp-ex (Post 3251554)
mam chyba ostatnie pytanie bo na desce rozdzielczej mam czujnik światła, który steruje przyciemnianiem konsoli i jej rozjaśnianiem jak rozumiem ? czy ten czujnik też odpowiada za włączanie i wyłączanie lamp czy tylko odpowiada za konsolę i jej ściemnianie ?

Odpowiada za powiadomienie samochodu że jest ciemno.
Jest to zestrojone z oświetleniem nastrojowym pojazdu oraz jasnością deski rozdzielczej.
Co do świateł automatycznych, w trybie skandynawskim dodatkowo odpowiadałoby za dołączenie świateł tablicy rejestracyjnej.
(czyli mając w ustawieniu Auto, w dzień, w trybie skandynawskim, mijania są włączone ale bez oświetlenia tablicy rejestracyjnej)

puncik 30-12-2021 15:57

Odp: Wymiana włącznika świateł
 
A jeżeli "nowy" przełącznik z nie ma regulacji wysokości świateł? https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...4d6adee75a.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

sabaciontko 30-12-2021 16:46

Odp: Wymiana włącznika świateł
 
To jak w poprzednim włączniku nie używałeś tej funkcji , w nowym pewnie będzie Ci zbędna :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.