Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] turbina, smarowanie, czyszczenie układu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=89923)

Lofbirr 27-01-2010 21:07

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
a mi dzis chlop zrobil - przeczyscil wsystkie przewody i to cale sitko. w sumie szok bo okazalo sie ze sa jeszcze mechanicy ktorzy za 150 pln robocizny beda grzebac caly dzien przy samochodzie :o (oprocz tego wymienil mi gumowe przewody te grube (okazalo sie ze jeden byl pekniety, zmienil klocki i olej, autentycznie sam jestem w szoku, na dodatek skierowal mnie tam nomen omen znajomy z forda)

ps: czy orientuje sie ktos co to moze byc za przekaznik po lewej stronie foki kolo kompa przed zderzakiem ?

Jester 28-01-2010 07:08

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
Wczoraj przeprowadziłem eksperyment i niestety - bez immo rozrusznik nie kręci :-(
A po bardzo szybkim włożeniu i przekręceniu rozrusznik kręcił, ale auto nie odpalało...

dario200 28-01-2010 08:57

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
Tak jak podejrzewałem.

damiasek 28-01-2010 10:44

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1346209)
Wczoraj przeprowadziłem eksperyment i niestety - bez immo rozrusznik nie kręci :-(
A po bardzo szybkim włożeniu i przekręceniu rozrusznik kręcił, ale auto nie odpalało...

No to jak kręciło to da się podpompować olej. Czyli kręci przed weryfikacją immo a po nie. A po szybkim włożeniu i przekręceniu jak zaczyna kręcić rozrusznik to sam przestaje czy kręci do momentu odpuszczenia kluczyka.

Pozdrawiam
Damian

Jester 28-01-2010 11:00

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
Kręci tak długo jak kluczyk jest poz 3 (rozruch). Do tej pory "udało" mi się tak zrobić tylko dwa razy.
W zasadzie to po przekręceniu do poz 2 poczekałem aż zacznie migać kontrolka immobilisera. Może jak przekręci się na 3 od razu to kręci? Jak nie zapomnę to sprawdzę dzisiaj.

mkaminski100 28-01-2010 16:54

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
Jester, ale powiedz mi jaka jest roznica czy odpalisz silnik z podlaczonym turbo czy bedziesz krecil rozrusznikiem, zeby je przeplukac? Gdyby turbo sie zapowietrzalo to czy odlaczysz spust oleju czy nie to turbo sie odpowietrzy.

Jester 28-01-2010 17:33

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
Samo powietrze słabo napędza turbinę. Jak pójdzie jeszcze paliwo to gazów jest więcej.
Co do odpowietrzania to po prostu widać kiedy można przestać.
Poza tym szybkie przekręcenie kluczyka też nic nie dało. Rozrusznik milczał.

maureliusz 28-01-2010 20:20

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
jedno mnie zastanawia... przecież jak zmieniam olej, to nie odpowietrzam turbo? Czy, aby napewno trzeba robić te magiczne sztuczki? Może wystarczy poprostu skręcić i odpalić silnik. Przecież olej w turbinie i tak wciąż będzie.

Jester 29-01-2010 07:50

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
W zasadzie tak. Olej powinie wciąż być w przewodzie doprowadzającym. Wychodzę z założenia, że lepiej dmuchać na zimne. No ale jak się nie da to trudno.
Odłączenie powrotu powinno być łatwiejsze, a daje informację czy i jak turbina jest smarowana.

maureliusz 30-01-2010 15:46

Odp: turbina, smarowanie, czyszczenie układu
 
2 załącznik(i)
Zaglądałem pod maskę i znalazłem takie przewody jak w załącznikach. Czy to jest ten przewód 1 czy przewód 2 ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.