Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] światła do jazdy dziennej Fabryczne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=205438)

piti000 25-05-2014 19:30

światła do jazdy dziennej Fabryczne
 
Witam
Zauważyłem że niektóre modele Mondeo mk4 PRZED LIFTEM posiadające ksenony mają standardowo światła dzienne (w kloszu lampy świeci żarówka halogenowa), a niektóre modele tego nie mają. Moje pytanie brzmi czy można uskutecznić tą opcje programowo?
Czy ktoś ma w swoim Mondku takie rozwiązanie?

grodek75 25-05-2014 20:08

Odp: światła do jazdy dziennej Fabryczne
 
Cytat:

Napisał piti000 (Post 2216876)
Witam
Zauważyłem że niektóre modele Mondeo mk4 PRZED LIFTEM posiadające ksenony mają standardowo światła dzienne (w kloszu lampy świeci żarówka halogenowa), a niektóre modele tego nie mają. Moje pytanie brzmi czy można uskutecznić tą opcje programowo?
Czy ktoś ma w swoim Mondku takie rozwiązanie?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

To oczywiście jedynie przykład ktory ja mam akurat u siebie założony.
Takich modułów jest na rynku sporo.
Aha i nie jest to oczywiście standard, tylko przeróbka.
Niezgodna z przepisami dodajmy żeby nie było niejasności.

kael82 25-05-2014 20:35

Odp: światła do jazdy dziennej Fabryczne
 
No właśnie czasami mijam auta, gdzie świecą tylko "długie" światła i się zastanawiam, o co kaman:?: Ciekawe rozwiązanie z tym modułem - nie powiem... Być może się nawet na niego zdecyduję w jakiejś niedalekiej przyszłości.

piti000 25-05-2014 21:01

Odp: światła do jazdy dziennej Fabryczne
 
Moduł może fajny ale nie do końca legalny, ciekawi mnie jak to rozwiązał Ford że wszystko jest zgodne z przepisami RD i czy różnica w autach z dziennymi i bez jest tylko w oprogramowaniu, czy jakieś dodatkowe ustrojstwo montują. przeszukałem różne fora i nic :(
W Focusie mam dodatkowe ledy w atrapie zderzaka ale w Mondeo nie chce dodatkowych lampek montować

Edi 26-05-2014 05:42

Odp: światła do jazdy dziennej Fabryczne
 
Jak dla mnie to odpada ten moduł, w mk3 ktoś to lepiej rozwiązał za pomocą przekaznika w skrzynce bezpiecznikow, to i tu powinno sie dac tak zrobić . Niestety ja też nie mam świateł do jazdy dziennej i tylko pezekaznik bym mógł sobie zmienić a nie coś takiego

grodek75 26-05-2014 10:24

Odp: światła do jazdy dziennej Fabryczne
 
Cytat:

Napisał Edi (Post 2217052)
Jak dla mnie to odpada ten moduł, w mk3 ktoś to lepiej rozwiązał za pomocą przekaznika w skrzynce bezpiecznikow, to i tu powinno sie dac tak zrobić . Niestety ja też nie mam świateł do jazdy dziennej i tylko pezekaznik bym mógł sobie zmienić a nie coś takiego

W MK3 tak samo robiono to za pomocą tego typu modułu zewnętrznego nazywanego SD-2. Nie było w Fordzie nigdy takiej opcji fabrycznie.
Jedyna fabryczna opcja świateł dziennych w Fordach to tzw. światła skandynawskie, czyli tak naprawdę włączone mijania na stałe z nieświecącą tablicą rejestracyjną i deską rozdzielczą.
Jeżeli widziałeś kiedykolwiek coś takiego fabrycznie w Fordzie to wrzuć przykład - chętnie obejrzymy.

p.saw 26-05-2014 14:28

Odp: światła do jazdy dziennej Fabryczne
 
Cytat:

Napisał grodek75 (Post 2217168)
Jedyna fabryczna opcja świateł dziennych w Fordach to tzw. światła skandynawskie, czyli tak naprawdę włączone mijania na stałe z nieświecącą tablicą rejestracyjną i deską rozdzielczą.

W focusie MK2 FL fabryczne światła skandynawskie to włączone mijania (poz. wyłącznika"0") z mniejszą mocą (przewód oporowy) oraz załączone pozycyjne i tablica. Wyłączyć pozycyjne i tablicę można było przez wyjęcie bezpiecznika F110. Dodatkowo światła podnosiły się lekko do góry. Zastosowałem ten zabieg i jeździłem tak 2 lata. Przy sprzedaży pokazałem ten patent nowemu właścicielowi, stwierdził, że rewelacja i kazał zostawić gdy zaproponowałem, że włożę z powrotem bezpiecznik.:pomysl:
Badanie techniczne przechodził bez problemu a w ASO stwierdzili, że fajny pomysł. Zresztą szeroko opisywany na forum FCP.
Ciekawe, czy w mondeo jest to możliwe?

Edi 26-05-2014 14:39

Odp: światła do jazdy dziennej Fabryczne
 
Taki przekaznik robił któryś z chłopaków na forum i świeciły tylko faktyczie mijania, dopiero jak przekreciles przełącznik świateł to zapalaly sie tył i deska rozdzielcza na allegro też był ten patent sprzedawany koszt z tego co pamiętam chyba z 70 zł i sam przekaznik wymienialo sie tylko. Napewno na forum jeszcze gdzieś to jest

piti000 26-05-2014 20:28

Odp: światła do jazdy dziennej Fabryczne
 
Cytat:

Napisał grodek75 (Post 2217168)
W MK3 tak samo robiono to za pomocą tego typu modułu zewnętrznego nazywanego SD-2. Nie było w Fordzie nigdy takiej opcji fabrycznie.
Jedyna fabryczna opcja świateł dziennych w Fordach to tzw. światła skandynawskie, czyli tak naprawdę włączone mijania na stałe z nieświecącą tablicą rejestracyjną i deską rozdzielczą.
Jeżeli widziałeś kiedykolwiek coś takiego fabrycznie w Fordzie to wrzuć przykład - chętnie obejrzymy.

Vin do autka z dziennymi, produkcja na kraj wiec to nie skandynawskie, a wg specyfikacji po rozkminieniu vinu ma światła do jazdy dziennej WF0GXXGBBG9M54210

Pejotwroc 26-05-2014 21:06

Światła do jazdy dziennej czyli skandynawskie. Też mi vin pokazuje że mam światła do jazdy dziennej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.