Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] EGR - automat (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=281619)

maniekdrums 30-05-2018 23:24

EGR - automat
 
Witam!

2 dni temu pojawił się w moim Mondku problem..
Wyskoczył komunikat "Skrzynia biegów, konieczna obsługa". Auto przeszło w tryb awaryjny i ani nie przyspieszało, ani skrzynia nie zmieniała biegów. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy, ale tylko na kilka minut...

Po podpięciu komputera wyskoczył błąd P1335 - "parametry z czujnika położenia przepustnicy EGR (...) nieprawidłowe napięcie"

Czy ktoś miał podobny problem, oraz czy za błąd skrzyni, faktycznie odpowiada w tym przypadku tylko EGR??

Czy ewentualne czyszczenie EGR załatwi sprawę??

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź!!!

klocolus 31-05-2018 01:40

Odp: EGR - automat
 
Odepnij egr i zobacz czy dalej będzie wyskakiwał błąd skrzyni. Mi przez zwarcie w egr świrowała elektronika w aucie, miałem błąd skrzyni i kupę błędów komunikacji między modułami.

Jeżeli pomoże (tryb awaryjny silnika zostanie ze słabym przyspieszeniem ale skrzynia wróci do normy) to egr do wymiany, czyszczenie nic nie da.

maniekdrums 31-05-2018 08:03

Odp: EGR - automat
 
Po odpięciu kostki przez pewien czas było spoko, a później znowu komunikat o skrzyni...
ogólnie problem występuje najczęściej przy puszczeniu medalu gazu, jeżdżąc w mieście. Jak np dojeżdżam do świateł, czasami pojawia się szarpnięcie i wyskakuje komunikat, a czasami wyskakuje bez dodatkowych objawów.
Na trasie jest ok, wczoraj przegnałem go po autostradzie i było wszystko git, jak wróciłem do miasta to po chwili znowu tryb awaryjny....

klocolus 31-05-2018 14:59

Odp: EGR - automat
 
To w takim razie problem z egr pewnie nie ma związku ze skrzynią, są to niezależne problemy. Masz jakieś konkretne błędy skrzyni?

Gregi86 31-05-2018 20:36

Odp: EGR - automat
 
a moim zdaniem to wlasnie EGR,
w momencie gdy zwalniasz przy swiatlach powinien sie zamknac zawor EGR ale prawdopodobnie tego nie robi i z powodu obrotow swiruje skrzynia

maniekdrums 01-06-2018 12:46

Odp: EGR - automat
 
Nie sprawdziłem jeszcze błędów skrzyni.. zrobię na początku tygodnia.. a czy orientujecie się czy czyszczenie EGR powinno wystarczyć, aby rozwiązać problem? I przy okazji, jaki to może być koszt?

atari 01-06-2018 13:06

Odp: EGR - automat
 
spr kable pod maska, moze jakis zwierzak sie dostal i pogryzl

maniekdrums 01-06-2018 13:31

Odp: EGR - automat
 
Już sprawdziłem, wszytki jest ok!!

Ogólnie czy z kostka czy bez, problem jest cały czas.... jak zwalniam i obiekty spadają, auto wskakuje w tryb awaryjny....

atari 01-06-2018 13:51

Odp: EGR - automat
 
spr jeszcze raz bledy, ze skrzyni nic nie ma? jakim kablem i programem to spr?

maniekdrums 01-06-2018 16:37

Odp: EGR - automat
 
Błędów skrzyni jeszcze nie sprawdziłem, napisałem wyżej ze „zrobię to na początku tygodnia”

„Wszystko jest ok” z kablami - żaden zwierzak się nie dostał...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.