Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Wymiana nastawnika turbiny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297328)

manieczq7 17-06-2019 01:49

Wymiana nastawnika turbiny
 
Witam. Nastawnik turbiny w moim aucie szwankuje i muszę go naprawić. I teraz pytanie takie, czy konieczne muszę turbine wyciągać czy sam nastawnik wystarczy? Bo mechanik mówił, że można wyciągnąć nastawnik, ale i tak trzeba to ustawiać razem z turbina.

poadam 17-06-2019 08:37

Odp: Wymiana nastawnika turbiny
 
a jakie masz objawy ? poszarpuje, dławi się przy dodawaniu gazu ?
(odpowiedzi na twoje pytanie nie znam)

manieczq7 17-06-2019 11:52

Odp: Wymiana nastawnika turbiny
 
Dlawi się przy dodawaniu gazu od zera ciężko ma się zebrać, dopiero po odpuszczeniu i ponownym dodaniu gazu jest ok.

poadam 17-06-2019 12:29

Odp: Wymiana nastawnika turbiny
 
mam takie same objawy , diagnoza w dwóch warsztatach, rozregulowana turbina.
(coś z podciśnieniem, nie potrafię powtórzyć)
Trzeba wyciągnąć i na stół do regulacji, sugerują też aby przy okazji jak już będzie wyjęta zregenerować, bo wyjmowanie turbiny to sporo roboty.

manieczq7 17-06-2019 12:56

Odp: Wymiana nastawnika turbiny
 
Ja mam opcje regeneracji turbiny ale nastawnik osobno do naprawy w innej firmie, sam nastawnik do naprawy najtańsza opcja ale czy to pomoże w pełni albo wymiana na używana turbine z S-Maxa 25 tys przebiegu.

poadam 27-06-2019 17:23

Odp: Wymiana nastawnika turbiny
 
witam, chciałem tylko opisać jak u mnie zakończyła się historia z szarpaniem i dławieniem przy dodawaniu gazu. Przed przystąpieniem do regeneracji i regulacji turbiny, postanowiliśmy wymienić Czujnik kopiowania turbiny, i problemy z szarpaniem ustały.

manieczq7 30-06-2019 19:56

Odp: Wymiana nastawnika turbiny
 
Czyli wychodzi na to, że u mnie właśnie trzeba nastawnik wymienić, tylko teraz kwestia tego czy muszę turbine cała wyciągnąć czy da radę sam nastawnik.

radkor 30-06-2019 20:12

Odp: Wymiana nastawnika turbiny
 
Cytat:

Napisał manieczq7 (Post 3147841)
tylko teraz kwestia tego czy muszę turbine cała wyciągnąć czy da radę sam nastawnik

Przecież dostałeś już odpowiedź:
Cytat:

Napisał manieczq7 (Post 3143408)
I teraz pytanie takie, czy konieczne muszę turbine wyciągać czy sam nastawnik wystarczy?

Cytat:

Napisał poadam (Post 3143521)
Trzeba wyciągnąć i na stół do regulacji

Nastawnik trzeba skalibrować z turbiną.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.