Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307819)

kapi10 01-04-2020 13:25

Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
Witam. W mondku na rozgrzanym silniku w trakcie jazdy obroty 3 tys potrafi wyrzucic plyn przez otwor w zbiorniczku pod spodem kolo nadkole cale zlane a jadac tak do 2 tys jest oki. Na biegu jałowym dodajac gazu tak do 3 tys tez potrafi lekko wyrzucic plyn a do 2 tys jest oki poziom płynu dochodzi do max. A na wolnych obrotach normalnie go wciaga opada i biore wtedy popuszczam korek i powietrze idzie i plyn sie podnosi dojdzie do max dokrecam korek i znow opada i jak dochodzi do minimum znow popuszczam korek leciutko powietrze ucieka i plyn sie podnosi do gory i moge sobie tak robic caly czas.Korek od zbiorniczka kupiony nowy z oryginalu nowa pompa wody nowy termostat z tym ze podstawa temostatu zlozona na starym oringu ale jakies uszczelnienie dane tak stwierdzil mechanik wycieku nigdzie nie widac pod ta podstawa termostatu. kupilem tester glowicy na zimnym i cieplym silniku wynik negatywny. Mechanik twierdzi ze to uszczelka pod glowica lub peknieta tuleja i nie wiem czy dac do mechanika zeby sciagał glowice

lukas156 01-04-2020 14:54

Odp: Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
Miałem podobnie z płynem, i była to uszczelka pod głowicą.
Tyle że test na spaliny wyszedł pozytywny, ale dopiero po kilkunastu minutach od zapalenia samochodu.

kapi10 01-04-2020 21:08

Odp: Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
test robiony 4 razy na zimnym silniku na rozgrzanym silniku i nawet bylo gazowane do 4.5 tys obrotow test negatywny jedyne co zauwazylem to strasznie sie plyn pieni. Do zbiorniczka ida dwa cienkie weze jeden od chlodnicy drugi od obudowy termostatu i ten co idzie od chłodnicy to z niego tak jak by szla ta piana tak mi sie wydaje

danek7902 01-04-2020 23:16

Odp: Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
Puchną wężę i dlatego płyn znika ze zbiorniczka, po odkręceniu wypuszczasz ciśnienie , węże wracają do swojej objętości i płyn wraca. Miałem dokładnie to samo w escorcie i była to uszczelka. Podjedz jeszcze do kogoś innego zrobić na innym przyrządzie i innym płynie zrobić test co2.

rychu.zychu 02-04-2020 00:05

Odp: Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
Kolego @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] te sensacje masz od wywalenia ( wyprogramowania ) EGR ?

kapi10 02-04-2020 07:30

Odp: Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
Tak kolego mi sie wydaje ze to sie stalo po wyrzucenia egr wypragromaowaniu

rychu.zychu 02-04-2020 09:34

Odp: Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
Zaślepił ci chłodnice EGR ?

kapi10 02-04-2020 11:10

Odp: Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
nie zaslepiony egr wogole tylko wyprogramowany i tyle

rychu.zychu 02-04-2020 17:10

Odp: Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
Sprawdź , czy chłodnica EGR jest szczelna.

kapi10 02-04-2020 21:02

Odp: Płyn chłodniczy wyrzuca na wysokich obrotach 1.8TDCI
 
test nie wykazal zadnych spalin w ukladzie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.