Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268635)

Pinhead_PL 22-08-2017 18:02

[Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Witam

Zakupiłem C-Max'a biorąc za pewnik że głuchy stukot wydobywający się czasami z silnika to typowy problem z klapkami w kolektorze. Kolektor został zdjęty i niespodzianka, klapek nie ma. Trzpień który je mocuje też zdemontowany.

Pytanie więc co może wydawać taki odgłos jeśli nie klapki ?
Słychać to czasami na wolnych obrotach, poklepie chwilę i przestanie. Za to pod obciążeniem słychać w średnim zakresie obrotów przy częściowym otwarciu przepustnicy. Jadąc ze stałą prędkością gdy akurat słychać to pukanie to mogę albo odjąć albo minimalnie dodać gazu i stukanie milknie.
Przy gazie w podłodze albo jeździe na wysokich obrotach nic nie słychać.

Możliwe aby taki objaw dawały niewyregulowane zawory ?
Może zaworek PCV ? Ale z tego co czytałem forum to one się raczej nie psuja w Duratec'ach a problem z klepaniem,cykaniem,tykaniem itp. jest dosyć powszechny.

zdzisław 19691118 22-08-2017 19:36

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
kolego może panewki

Pinhead_PL 22-08-2017 20:35

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Czy stukające panewki nie powinny przenosić drgania na cały samochód ?
Miałem kiedyś wyrobione panewki w innym samochodzie to odgłos był jakby stukanie młotkiem w blok silnika a to co jest w C-Maxie to dźwięk niemal identyczny jak stukanie plastikowych klapek.
Druga sprawa czy wyrobione panewki nie powodowałyby spadku ciśnienia oleju ?

Lukasp85 23-08-2017 13:23

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Wciśnij sprzęgło jak klepie, jak przestanie, to koło dwumasowe zaczyna się odzywać, ew. coś ze sprzęgłem.
P.s tak ten silnik posiada koło dwumasowe.

Rift 23-08-2017 13:31

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Panewki to łożyskowanie wału nie wiem co mogą mieć wspólnego z pompą oleju i ciśnieniem oleju, która napędzana jest przez łańcuch. Jak klepią panewki to szybkość klepania zwiększa się z szybkością obrotową wału. Znajomemu od cykania panewek do ostrego na@#$$%alania wystarczyło przejechanie 4 km. Osobiście uważam, że tłuczenia panewek nie da się pomylić z niczym innym.

Pinhead_PL 23-08-2017 15:01

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Po wciśnięciu sprzęgła nie ma różnicy. Można robić przygazówki na luzie z wciśniętym sprzęgłem i na chwile odzywa się klepanie przy około 3000rpm.

Z panewkami to jest tak że jak są mocno wyrobione to ucieka (przelewa się) przez nie olej przez co spada ciśnienie w układzie. Miałem tak w VW Golfie 1.8 8V. Postaram się nagrać ten odgłos ale gdybym miał opisać ten dźwięk to jakby plastikowa kulka drgała w plastikowym opakowaniu z tempem zgodnym z obrotami. Głuchy, nie metaliczny, nie przenoszący drgań na karoserię. Dałbym sobie głowę uciąć że to klapki ale to nie klapki bo ich nie ma.

Filmik nie mojego autorstwa ale dźwięk bliźniaczo podobny do mojego, może ciut głośniejszy niż u mnie. Autor filmiku twierdzi że klapki ma wymontowane.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Pinhead_PL 23-08-2017 19:00

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Nagrałem filmik.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przy 2500-3000rpm słychać najlepiej. Takie klepanie / grzechotanie.

CmaXpk 23-08-2017 19:41

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Trudno w ten sposób stwierdzic co to słychac.Może to coś z wydechem?

Lukasp85 23-08-2017 20:29

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Może coś z osprzetu, zrzucić pasek i zobaczyć czy dalej klepie

zbych540 23-08-2017 21:23

Odp: [Duratec] Stukanie w silniku (nie klapki)
 
Spuść olej może coś widać ,najlepiej miskę i kobry odkręć i zobaczysz panewki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.