Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Zaprogramowanie świateł skandynawskich (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=249407)

kuba1961 18-08-2016 19:52

Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Czy w Fusion-e z 2006 r można zaprogramować automatyczne uruchamianie się świateł po uruchomieniu silnika. Jest to wersja z automatycznym uruchamianiem się światem o zmierzchu.

pawel182 21-08-2016 11:20

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Światła skandynawskie to nie tylko automatyczne uruchamianie. To troszkę inna instalacja - światła te świecą z mniejszą mocą.

kuba1961 24-08-2016 16:08

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Może źle się wyraziłem. Chodzi mi o automatyczne zapalanie się świateł po uruchomieniu silnika.

besmirch 24-08-2016 22:47

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Cytat:

Napisał kuba1961 (Post 2647635)
Może źle się wyraziłem. Chodzi mi o automatyczne zapalanie się świateł po uruchomieniu silnika.

Wymagana jest dodatkowa instalacja - Sterownik swiatel dziennych (ok 200PLN u elektryka z montarzem). U mnie dziala jestem zadowolony.

Juzek 25-08-2016 08:38

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Jemu nie chodzi o dzienne tylko o skandynawskie - światła mijania świecą pełną mocą tuż po odpaleniu auta

Tapnięte z Szajsunga MkIV

kuba1961 26-08-2016 20:03

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Kiedy miałem Focusa i Mondeo serwis mógł mi włączyć lub wyłączyć samoczynne zapalanie się świateł mijania po uruchomieniu silnika. Czy tak funkcja jest możliwa w Fusione.

charon 08-09-2016 13:52

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Nie ma takiej funkcji.

ced105 19-10-2016 09:32

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
ja mam wersję z czujnikiem zmierzchu i deszczu, więc wystarczyło zaślepić ten czujnik, zostawić przełącznik w pozycji AUTO, i same się włączają :)

Kiedyś miałem plan aby zastąpić przeciwmgielne światłami dziennymi i skorzystać z tego czujnika, bo sama funckja w Polsce jest bezużyteczna, ale brak chęci i kasy na takie rzeczy, i zostawiłem tak jak wyżej ;)

Pzdr.

Ced

kuba1961 17-11-2016 20:50

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Zakleiłeś czujnik więc zablokowałeś czujnik wycieraczek. To chyba słabe rozwiązanie.

MaRo88PL 16-07-2022 22:21

Automatyczne światła
 
Panowie, jak to jest z tymi automatycznymi światłami w Fordzie Fusionie - w instrukcji auta prawie nic nie ma na ten temat ...

1) Czy można jakoś regulować czułość czujnika?
2) Czy można ustawić to w trybie auto tzw. "tryb skandynawski"?
3) Czy jest możliwość ustawienia w tym trybie tak, że np cały czas włączone są dzienne, a gdy się ściemni to przechodzi w zwykłe mijania?

pankrakus 17-07-2022 09:50

Odp: Automatyczne światła
 
Witam

A czy w czasie produkcji auta były światła dzienne => chyba nie można aktywować funkcji której nie przewidział producent => światła dzienne

Nawet we współczesnych Fordach nie ma opcji regulacji czujnika naświetlenia / jasności

Pozostaje "walka" ze światłami tzw. skandynawskimi

pozdrawiam

slawomirro 21-07-2022 18:43

Odp: Automatyczne światła
 
Cytat:

Napisał pankrakus (Post 3417789)
Witam

A czy w czasie produkcji auta były światła dzienne

Były w opcji, ale w wybranych krajach. Montowano je fabrycznie w miejscu halogenów i chyba to była przeróbka dealerska.

W schematach elektrycznych Forda jak byk widnieje "przekaźnik świateł dziennych" i widać fragment instalacji tychże świateł.
W bezpiecznikach też mamy opisane wręcz puste miejsce F11 i F19 jako światła dzienne i włącznik świateł dziennych.

MaRo88PL 16-08-2022 09:49

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
To może inne pytanie w tym temacie.
Czy jest możliwość takiej ingerencji w sygnał podawany z czujnika na szybie, aby komputer zawsze "widział" że jest ciemno i automatycznie załączał światła (strzelam w tym momencie - zwarcie do masy / plusa przez rezystor?), ale z zachowaniem prawidłowego działania funkcji czujnika deszczu?

Ewentualnie czy ktoś stosował / słyszał o innej przeróbce w instalacji, tak aby wykorzystać pozycję AUTO na przełączniku świateł to uruchamiania i gaszenia świateł wraz z uruchomieniem silnika?

Antej 16-08-2022 20:30

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
zasłoń dłonią czujnik, jak światła zapalą się,to rozbierz czujnik i zaklej element fotoczuły

MaRo88PL 17-08-2022 05:52

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Czy nie będzie to miało wpływu na działanie czujnika deszczu? Nie jestem pewien (nie mam dostępu do schematów tego układu) ale to chyba ten sam czujnik za to odpowiada?

Antej 17-08-2022 05:53

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Nie cytuj całych postów zwłaszcza gdy odpowiadasz bezpośrednio na nie.

Dwa czujniki, jedna obudowa, zaklej właściwy.

slawomirro 18-08-2022 14:22

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3421302)
Dwa czujniki, jedna obudowa

Rozbierałeś kiedyś ten układ, czy tak Ci się wydaje?

Antej 18-08-2022 14:43

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Dziwne pytanie, może kolega rozwinie je.

Oczywiście że rozbierałem, przerabiałem i montowałem w autach w których nigdy ich nie było.

#14 był nie bez powodu, spełnienie tego warunku jest konieczne.

slawomirro 18-08-2022 15:27

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Antej (Post 3421494)
rozbierałem, przerabiałem

Świetnie.
Pomoż proszę, który element należy zaślepić, a który nie, by światła automatycznie paliły się w słoneczny dzień, a czujnik deszczu równocześnie działał podczas deszczu.
Dla pomocy mam zdjęcie czujnika ze zdjętą obudową.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Antej 18-08-2022 15:55

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Jeden z tych dwóch czarnych mieniących się elementów widocznych na zdjęciu.
Szansę trafienia 50:50
Nigdy nie pamiętam który, zwykle jednak mam szczęście, zacząłbym od pionowego.

adam1965 13-09-2022 19:51

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
Witam czy w roczniku 2010 można ustawić w Forscan automatyczne włączanie świateł mijania po odpaleniu silnika?
Mam auto z niemiec i opcję świecenia postojowych po otwarciu pilotem drzwi

adam1965 14-09-2022 19:28

Odp: Zaprogramowanie świateł skandynawskich
 
3 załącznik(i)
Sam sobie odpowiem. Nie da się w moim aucie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.