Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] fotele vignale -czy warto (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320660)

fixmax 29-05-2021 22:39

fotele vignale -czy warto
 
Zastanawiam się nad sensem wymiany foteli na vignale, potrzebuję kilka odpowiedzii czy warto. Mam skórzane titanium, elektryczne ,grzane przednie i tylne, zastanawiam się nad vignale z wentylacją, tu pierwsze pytanie, czy to chłodzenie naprawdę działa ,czy wciąż to tylko marketing, miałem mk4 i tam to był w zasadzie tylko gadżet.
Kolejna sprawa czy szukać takich z masażem, nie mam pojęcia czy jest sens, czy to nie kolejny gadżet ?

Matych 29-05-2021 23:57

Odp: fotele vignale -czy warto
 
Pytanie w stylu dać więcej cukru do herbaty:lol:Co to znaczy warto?Przeciętny użytkownik na 5 lat używa 10 razy te funkcje-myślę że warto jeśli mieszkasz w Agierii lub Egipcie

fixmax 30-05-2021 11:13

Odp: fotele vignale -czy warto
 
To tak jakby powiedzieć że po co podkręcać 180 konny silnik , skoro z maximum mocy się rzadko korzysta.
Nie chodzi mi o teorie tylko opinie kogoś kto ma, lub kogoś kto dłużej użytkował takie fotele.
Co do cukru - tak lubię dużo cukru ,tylko nie za każdy cukier warto dopłacać.
Funkcji chłodzenia na pewno będę używał we wszystkie gorące dni, jeśli faktycznie działa.
O masażu nie mam opinii, kto wie ,kilka razy w roku robię długie trasy, mógłby się przydać.

Matych 30-05-2021 11:23

Odp: fotele vignale -czy warto
 
Skoro sam dobie odpowiadasz to sam podejmij decyzję.Ja w mondeo nie mam,ale jeżdzę innymi samochodami które mają te funkcje i mie używam poza wentylacją bardzo rzadko.Jeśli miałbym za to dopłacić to nigdy w życiu,chyba że pakiet z czymś potrzebnym,a już na pewno nie dokładałbym ,ale to moja opinia i o gustach się nie dyskutuje.

wlodek.ww 30-05-2021 11:29

Odp: fotele vignale -czy warto
 
Rok temu miałem okazję korzystać z wentylowanych foteli w Mondeo i po parunastu minutach jazdy - szybko z tego zrezygnowałem. Wentylowanie było jak dla mnie zbyt intensywne i bałem się czy nie nabawię się ponownie jakiś problemów z nerkami (z którymi mam od czasu do czasu kłopoty). Cały czas czułem chłodny powiew na plecach i nie było to zbyt komfortowe. Jak dla mnie tradycyjna klimatyzacja jest zupełnie wystarczająca. Co do masażów się nie wypowiem bo nie korzystałem ale opinie innych wskazują że rzadko z tego korzystają ...

fixmax 30-05-2021 11:35

Odp: fotele vignale -czy warto
 
Skoro wentylacji używasz to napisz coś więcej, bo podobno ford się szczyci że w fotelach vignale chłodzenie jest najlepsze z możliwych. Miałem mk4 z wentylowanymi i to w zasadzie nic nie dawało. Jeśli tu ma być tak samo to też nie widzę sensu. Dla tego potrzebuję opinii kogoś kto ma lub użytkuje.

Bump:
Cytat:

Napisał wlodek.ww (Post 3346712)
Rok temu miałem okazję korzystać z wentylowanych foteli w Mondeo

To były fotele vignale czy titanium ?

wlodek.ww 30-05-2021 12:08

Odp: fotele vignale -czy warto
 
To były fotele titanium. Ja nie mówię że nie są skuteczne bo jak dla mnie są wręcz aż nazbyt intensywne. Również szukałem wypasionej wersji auta z różnymi dodatkami ale w wielu przypadkach okazywało się się to przerostem formy nad treścią. Dlatego myślę że warto zawsze samemu jakoś przetestować czy dana opcja jest mi naprawdę potrzebna. Ja w moim przypadku zrezygnowałem bo bałem się o moje plecy i nerki. Szczególnie że w większych upałach to chłodzenie foteli było by jeszcze bardziej "groźne" dla mnie.

fixmax 30-05-2021 12:17

Odp: fotele vignale -czy warto
 
Dzięki, ta opinia coś pomoże, zastanawiam się tylko czy nie ma regulacji intensywności chłodzenia. Muszę poszukać w instrukcji.

tedi_k 30-05-2021 12:19

Odp: fotele vignale -czy warto
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3346714)
...w fotelach vignale chłodzenie jest najlepsze z możliwych. ...

Fotele grzane/chłodzone-wentylowane w MK5 i pochodnych (S-max MK2, nowe Galaxy, Edge) wykonane są w oparciu o ogniwo Peltiera i wymuszony nadmuch.
Rozwiązanie jest bardzo efektywne i bardzo użyteczne.
Zarówno moc grzania jak i chłodzenia da się regulować 3-stopniowo, więc nie do końca rozumiem "obawy o nerki".

BTW - z uwagi na to ogniwo Peltiera i jego sterowanie, przeróbka instalacji z foteli tylko grzanych na grzane/wentylowane-chłodzone jest przedsięwzięciem SILNIE NIETRYWIALNYM!

klocolus 30-05-2021 12:21

Odp: fotele vignale -czy warto
 
Cytat:

Napisał fixmax (Post 3346653)
zastanawiam się nad vignale z wentylacją, tu pierwsze pytanie, czy to chłodzenie naprawdę działa ,czy wciąż to tylko marketing, miałem mk4 i tam to był w zasadzie tylko gadżet.


Ja w mk4 bardzo sobie cenie wentylacje w upalne dni, plecy się duzo mniej pocą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.