Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337621)

Oleqq 19-10-2023 19:23

Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
Cierpliwość moja chyba ma się ku końcowi…ledwo rozwiąże jeden problem, pojawia się nowy. Miałem problem ze sprzęgłem, piszczało przy ruszaniu. Wymieniłem dwumasę, sprzęgło, tarczę, miały około 2000km przebiegu. Wysprzęglik nowy. Złożone, odpalam i samochód zaczął głośniej pracować, dochodzą dziwne stuki z silnika. Z nim nie było nic ruszane, jedynie odkręcony czujnik położenia wału. Auto odpala od strzała, nie kopci, dynamika taka jak była. Brzmi to trochę jak wtryski, ale co im mogło się stać przez tydzień? Akumulator odpięty.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wojtekjanus 20-10-2023 08:41

Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
To raczej nie wygląda na hałas od wtryskiwaczy. Skoro robiłeś sprzęgło i dwumasę, to prawdopodobnie tam leży przyczyna. Ale jeśli wtryskiwacze, to zostaw go na wolnych obrotach na dwadzieścia minut, może w ramach samoadaptacji nastąpi poprawa..
Można by zrobić szybciutko próbę przelewową - na okoliczność podejrzenia wtryskiwaczy.
Czy hałas idzie od lewej, czy od prawej strony silnika? Jak to słychać na większych obrotach?

Oleqq 20-10-2023 12:51

Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3473694)
To raczej nie wygląda na hałas od wtryskiwaczy. Skoro robiłeś sprzęgło i dwumasę, to prawdopodobnie tam leży przyczyna. Ale jeśli wtryskiwacze, to zostaw go na wolnych obrotach na dwadzieścia minut, może w ramach samoadaptacji nastąpi poprawa..
Można by zrobić szybciutko próbę przelewową - na okoliczność podejrzenia wtryskiwaczy.
Czy hałas idzie od lewej, czy od prawej strony silnika? Jak to słychać na większych obrotach?

Po złożeniu wszystkiego, odpaliłem go na chwilę, żeby się ustawiła łapa silnika, odpalił normalnie. Postał później z 30 min i jak odpaliłem to te stuki były jakby z większą częstotliwością. Po chwili ucichły i jest tak jak na nagraniach. Odgłosy są jakby z silnika. Też obstawiałem sprzęgło, ale czy wciśnięte, czy nie odgłos jest taki sam. Poza tym, tam chyba nie za bardzo jest co złożyć nie tak. Na większych obrotach jakby cichło, ale to może wynikać z hałasu. Wtryski kodów nie zgubiły, sprawdziłem są takie same. Wczoraj przejechałem z 15km, stał najpierw z 10min. Dojechałem do domu, bez zmian. Dziś odpalam, to samo, tyle, że jeszcze przykopcił na biało, nigdy tego nie robił, ale błędów brak.
Zamówiłem tester do przelewów. Zobaczę co wyjdzie. Już to pisałem, ale gdyby nie był to euroline, już dawno by był na złomie.

Oleqq 20-10-2023 16:55

Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
Chyba odkryłem przyczynę, ale jej nie znalazłem. Otóż, zapowietrza się. Odkręciłem filtr, pusty, zalałem, odpaliłem, zaczęło cichnąć, po chwili wtryski znowu zaczęły klepać. Sprawdzam filtr, pusty… Nic z układem paliwowym nie było robione, jedynie stał podniesiony do góry przez tydzień, ale to raczej nie powód.


Edit.

Pominąłem bak, paliwo z bańki, stuka dalej. Dziś wyskoczył błąd P0325 czujnik spalania stukowego… Możliwe, że to on za to odpowiada? Jak dodaje gazu, to jednak słychać to bardziej.

wojtekjanus 21-10-2023 15:30

Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Oleqq (Post 3473747)
Dziś wyskoczył błąd P0325 czujnik spalania stukowego… Możliwe, że to on za to odpowiada?

Jest to możliwe. Dwa razy spotkałem się z awarią tego czujnika. Zanim go kupisz, sprawdź podłączenie.

Oleqq 21-10-2023 15:42

Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3473810)
Jest to możliwe. Dwa razy spotkałem się z awarią tego czujnika. Zanim go kupisz, sprawdź podłączenie.


Sprawdziłem, kabelki ok, czujnik wyjąłem, wyczyściłem, był w jakimś starym oleju umazany. Nic to nie zmieniło. Jak stukał tak stukał. Tylko, że po odpaleniu jest to dużo bardziej intensywne. Po kilku, kilkunastu sekundach wraca do „normalnego” stukania.

Jak do tej pory spotkałeś się 2 razy, to muszę być niezłym „szczęściarzem”. Czy istnieje możliwość sprawdzenia wtyczki od tego czujnika. W sensie czy na którymś pinie powinno być dane napięcie? Wiązka idzie niedaleko rozrusznika, był zdejmowany, może coś tam się zadziało przy zdejmowaniu/zakładaniu.

Po weekendzie zamówię nowy. Dziwne, że to stało się tak o, po tygodniu stania z odpiętym akumulatorem.

wojtekjanus 21-10-2023 19:43

Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
Czujnik spalania stukowego jest czujnikiem piezoelektrycznym - to on wytwarza sygnał, nie jest zasilany napięciem.

Kiedy zasilałeś filtr z zewnętrznego baniaka, to stał na ziemi, czy zawiesiłeś go wyżej? Zastanawiam się, czy podstawa filtra jest szczelna.

Oleqq 21-10-2023 20:02

Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 3473830)
Czujnik spalania stukowego jest czujnikiem piezoelektrycznym - to on wytwarza sygnał, nie jest zasilany napięciem.

Kiedy zasilałeś filtr z zewnętrznego baniaka, to stał na ziemi, czy zawiesiłeś go wyżej? Zastanawiam się, czy podstawa filtra jest szczelna.

Stał wyżej, na błotniku. Podstawę filtra wymieniłem wcześniej jak był problem z błędami P1211 i P0251. Po wymianie podstawy i przelewów skończył się problem ze sprężynką, gaśnięciem na jałowym zaraz po odpaleniu. Moja radość, że wreszcie jedzie była bardzo krótka. Ciśnienie na pompie po odpaleniu 230, więc takie jak miał wcześniej. Co jeszcze zauważyłem to korekty wtrysków wzrosły, próbę przelewową zrobię jak przyjdzie tester.

P.S. Czy mogę zasilić pompę bezpośrednio z bańki z pominięciem filtra, czy to raczej nie jest dobry pomysł?

wojtekjanus 21-10-2023 21:02

Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
Cytat:

Napisał Oleqq (Post 3473833)
Czy mogę zasilić pompę bezpośrednio z bańki z pominięciem filtra, czy to raczej nie jest dobry pomysł?

Myślę, że na krótką chwilkę - aby sprawdzić, czy to nie bruździ nieszczelny filtr - możesz tak zrobić. Ale zachowaj czystość, niech rurka podająca może nie sięga dna baniaka, niech chwilę paliwo w baniaku postoi w spokoju, bo ewentualnie twarde, ciężkie nieczystości (drobinki piachu, opiłki itp) opadają na dno, to one są najbardziej niebezpieczne.

Oleqq 22-10-2023 06:44

Odp: Dziwne odgłosy z silnika, po wymianie…sprzęgła
 
A jeszcze mam pytanie, czy na odpalonym silniku mogę wypinać wtyczki z wtrysków, żeby zlokalizować ten pukający (o ile stuka jeden)?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.