Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Mondeo MK3 Wymiana drzwi przód kierowca (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=246192)

Pesko 18-06-2016 22:20

Mondeo MK3 Wymiana drzwi przód kierowca
 
Witajcie,
mój Mondeo 3 (rocznik 2001) miał niemiłe spotkanie z Golfem. Konkretnie dostałem w drzwi, lewy przód. Wiem, że wiąże się to z przezbrojeniem stąd moje pytanie. Czy ktoś miał z podobnym przypadkiem do czynienia lub posiada instrukcję? (interesuje mnie najbardziej kwestia demontażu starych drzwi, uszczelki szyby i drzwi, klamka, przełożenie wkładki, lusterko, głośnik itp.). Już dużo inwestowałem w to auto, dlatego kupiłem drzwi używane. Na Allegro nowe widziałem po ponad 350 zł, kupiłem za 70 zł z tej aukcji [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - chyba powinny być ok. Będę wdzięczny za wskazówki.

Marek 19-06-2016 17:29

Odp: Mondeo MK3 Wymiana drzwi przód kierowca
 
Cytat:

Napisał Pesko (Post 2613470)
Czy ktoś miał z podobnym przypadkiem do czynienia lub posiada instrukcję?

W instrukcję wątpię choć zapewne jakieś obrazki ze schematem znajdziesz. Wymieniałem drzwi w mk2 i w półtorej godziny było po robocie. Położyłem jedne obok drugich i na spokojnie przekładałem graty do nowych.

Juzek 19-06-2016 18:03

Odp: Mondeo MK3 Wymiana drzwi przód kierowca
 
Jak u siebie przekladalem to po odkreceniu starych i przykreceniu nowym zmieniłem jedynie boczek i parapet. Reszty nie ruszalem

Generalnie przy przekladaniu ważna jest sekwencja rozbiórki i uzbrajania drzwi. Czemu nie kupiłeś z polifta?

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Marek 20-06-2016 04:44

Odp: Mondeo MK3 Wymiana drzwi przód kierowca
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 2613794)
zmieniłem jedynie boczek i parapet. Reszty nie ruszalem

Kolega zakupił gołe i raczej przydadzą mu się graty ze starych :)

Juzek 20-06-2016 04:58

Odp: Mondeo MK3 Wymiana drzwi przód kierowca
 
No to tak jak pisałem. Rozbiórka starych (uważając na spinki i klipsy ) a potem montaż w odwrotnej kolejności.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

kalikst 13-09-2016 09:22

Odp: Mondeo MK3 Wymiana drzwi przód kierowca
 
Dzięki, też skorzystałem z waszej sugestii, żeby po części karoserii udać się do autoszrotu. Miałem problem z klapą bagażnika w samochodzie żony. Samochód jest całkiem sprawny, ale nie opłaca się w niego dużo inwestować. W punkcie demontażu, który poleciliście bez problemu znalazłem pasujący element. Na pewno będę dalej polecał znajomym. Jeszcze raz dzięki.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.