Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Sprzęgło nie wysprzęgla (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212982)

RobAlx 12-10-2014 10:39

Sprzęgło nie wysprzęgla
 
Witam serdecznie zakupiłem forda galaxy mk2 2004r 1,9 TDI 115 km ze ślizgającym się sprzęgłem , odstawiłem auto do warsztatu mechanik rozebrał stwierdził że trzeba wymienić komplet sprzęgła bez dwu masy . Zakupiłem komplet firmy sasch - docisk , tarcza i wysprzęglik po wymianie auto zaczęło jeździć bez ślizgania ale sprzęgło łapie z 2-3 cm od podłogi i nie zawsze wysprzęgla . Po wymianie płynu hamulcowego ( stary w zbiorniczku zrobił się czarny jak asfalt) i odpowietrzeniu układu było dobrze 2 dni teraz znowu jest czasami problem z wbiciem biegu wstecznego lub jedynki auto potrafi nawet delikatnie ruszać przy wciśniętym sprzęgle , pedał normalny nie opada czasami obserwuje jak by przy puszczaniu sprzęgła zawisł na 1-2s w połowie i odskoczył do góry mechanik twierdzi że to albo wadliwy wysprzęglik albo pompa sprzęgła kazał szukać plam po płynie i sprawdzać czy nie ma ubytku - płyn ma poziom więc ubytków być nie może sam już nie wiem czy jeśli przed wymiana sprzęgło działało tylko się ślizgało to po wymianie może mieć takie objawy i czy tak od razu mogła paść pompa ? Załatwiłem już pompę używaną sprawną tylko nie za bardzo wiem jak się do tego dobrać , może ktoś już miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać .U mechanika jestem umówiony za tydzień ale już mnie trafia jak nie mogę wbić jedynki i ruszyć z pod świateł pompowanie pedałem nic nie daje .
Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestię .

trojaczkileg 12-10-2014 10:57

Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.
 
Jak będziesz miał skrzynie na wierzchu to sprawdź czy nie masz luzu na wałku wychodzącym ze skrzyni.

jedi6667 12-10-2014 11:12

Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.
 
Zmień tytuł tematu bo skrzynia nie jest od wysprzęglania tylko sprzęgło do tego służy.

Napisałeś że wymienione było tarcza, docisk i WYSPRZĘGLIK, chyba chodziło o łożysko oporowe.

Może mechanik źle założył właśnie łożysko oporowe i nie celuje na łapki dźwigni sprzęgła.

RobAlx 12-10-2014 12:43

Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.
 
jedi6667 wysprzęglik czy wysprzęgnik był razem z łożyskiem w komplecie co do mechanika to go nie pilnowałem ale naprawia mi wszystkie auta i nigdy nie było problemu więc nie wiem , rozmawiałem jeszcze z innym mechanikiem i powiedział że na 99% pompa przepuszcza jak się płyn zrobił czarny może spróbuję wymienić i zobaczę .
Trojaczki myślę że jak by to był wałek to przed wymianą też by się tak działo a było dobrze .

jedi6667 12-10-2014 13:26

Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.
 
Czy przypadkiem jakby pompa przepuszczała to po wciśnięciu szprzęgła i wbiciu biegu nie puszczając pedału sprzęgła auto powinno samo ruszać coraz mocniej.

Jednak jeśli wszystko jest nowe bez pompy to tylko ona zostaje winowajcą lub jest jeszcze gdzieś powietrze w układzie.

salom 12-10-2014 13:35

Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.
 
Wymień pompę sprzęgła, a będzie dobrze brało sprzęgło.
Czarny płyn , to ze starości rozpuszczone gumowe tłoczki w pompie, nie spełniają już swojej funkcji.

RobAlx 12-10-2014 14:20

Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla.
 
jedi właśnie tak się dzieje że jak mam problem wbić bieg i wcisnę go na ,,siłę" to nie mogę go go wybić po zatrzymaniu a jak puszczę hamulec to przy wciśniętym sprzęgle auto zaczyna ruszać .
salom czyli potwierdzało by się to co mi powiedział mechanik tylko zaskakuje mnie że przed wymianą nie było takich objawów no ale wtedy wszystko było do wymiany i większe odległości może a teraz jak wszystko nowe jest to bardziej spasowane wszystko sam nie wiem idę zobaczyć czy dam radę to wygrzebać z pod tych pedałów .

gladiator_86 16-10-2014 19:11

Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla.
 
Sory że się podpinam, ale też przymierzam się do wymiany sprzęgła. Czy da się wymienić pompę sprzęgła bez kanału? Czy ona wychodzi w stronę do środka samochodu czy w stronę silnika? Pytam ponieważ mam podobne objawy i być może u mnie winowajcą jest sama pompa i szkoda by było to wszystko rozbierać jeśli sama pompa miała by mi pomóc...

Basra 16-10-2014 19:49

Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla.
 
Witam

Do środka.Wymiana pompy sprzęgłowej, to mała kopalnia.

pozdrawiam

RobAlx 08-12-2014 09:38

Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla
 
No panowie rozkładam ręce wymienione wszystko i sprzęgło bierze jak brało 2-3 cm przy ziemi , po odpowietrzeniu ( idzie sam płyn bez powietrza ) jest niby dobrze ale po jeździe w mieście korki itp zaczyna się to samo - po popuszczeniu pedału sprzęgła podjechaniu paru metrów i wciśnięciu go z powrotem auto rusza i nie można wybić biegu , trzeba całkowicie puścić sprzęgło i wcisnąć inaczej jest problem nawet jak się wyszarpnie na luz to po zmianie świateł nie zawsze chce wejść jedynka i wsteczny .
Nie mam już zielonego pojęcia odpowietrzany był układem hamulcowym (odpowietrznik koła + odpowietrznik wysprzęglika ) przepompowane 50x zero poprawy , odpowietrzone normalnie sprzęgłem + odpowietrznik niby jest ok ale po kilku dniach problem wraca odpowietrzanie płyn idzie czysty bez powietrza i tak w koło .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.