Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wycieki płynu chłodniczego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286638)

FiestaLatina 27-09-2018 06:52

Wycieki płynu chłodniczego
 
Witam,
zakupiłem Fusiona 1.6 benzyna i mam następujący problem.
Przy zakupie było mało płynu chłodzącego.
Wieczorem dolałem, stan utrzymywał się przez 2 dni, sprawdziłem stan po czym okazało się że uciekł 1 litr płynu.
Dolałem znów kolejny litr, przez 2-3 dni było ok, było widać delikatny ubytek po czym na 4 dzień zauważyłem po nocy plame pod autem.
Zbiornik pusty a gdy się nachyliłem kapało gdzieś z tyłu silnika (niebieskie krople płynu) i spływało po skrzyni biegów.
Dolałem wody demineralizowanej i pojechałem do mechanika. Cały wyciek zdążył wyparować, nie bylo już śladu, auto u mechanika odpalane, gaszone, jeżdzone. Sucho.
Co może być przyczyną? Obawiam się że nagle w trasie strace cały płyn i zagrzeje silnik.

Z objawów które dają do myślenia :
-wentylator załącza się zawsze po zgaszeniu silnika i chodzi około 1-2 minuty nawet jeśli na dworze teraz było dość chłodno
-przy odpalaniu słychać w kabinie gdzieś zza liczników przelewającą się wodę

Auto jest przed wymianą rozrządu, mechanik wspominał o pompie wody, że może przez nią być problem aczkolwiek wyciek z tyłu co ma wspólnego z pompą...

Jakieś sugestie?

Skolmi 27-09-2018 07:18

Odp: Wycieki płynu chłodniczego
 
W tamtych okolicach mogą puszczać węże do nagrzewnicy. Twoje obawy są słuszne.

FiestaLatina 27-09-2018 08:11

Odp: Wycieki płynu chłodniczego
 
Tylko jakim cudem raz leci a raz nie... Jak to można dogłębniej sprawdzić?

MIRON 27-09-2018 19:23

Odp: Wycieki płynu chłodniczego
 
Mozliwe ze Pompa wody, kruciec obok pompy wody , pojemnik wyrownawczy pekniecie obudowy . Taka diagnoza. Inne w przypadku ubytku płynu to masakra dla silnika.

KRUKER 27-09-2018 21:07

Odp: Wycieki płynu chłodniczego
 
Termostat/obudowe termostatu obejrzyj w tych silnikach tam czesto cieknie.
Ciecz wiadomo zawsze ujscie sobie znajdzie i w takiej sytuacji moze wygladac ze cieknie np pompa polozona nizej a to na nia plyn kapie gdzies z gory itp itd....

ppioro 05-10-2018 23:56

Odp: Wycieki płynu chłodniczego
 
Witam

Też miałem wyciek płynu. Trochę trwało zdiagnozowanie przez warsztat gdzie cieknie.
Konieczna była wymiana "pająka" - takie rozgałęzione, trochę karbowane przewody płynu chłodzącego. Wchodzi to do bloku silnika od strony kabiny. Ciekło tylko wtedy, gdy silnik się nagrzewał lub stygł. W tych przewodach w króćcach jest metalowa rurka. To połączenie uległo rozwarstwieniu.

timbersher 06-10-2018 06:53

Odp: Wycieki płynu chłodniczego
 
U nie powstały drobne pęknięcia w zbiorniczku wyrównawczym od spodu. Przez dłuższy czas nie mogłem dojść skąd bo dziwnie obciekało i uciekało tylko po nagrzaniu. Po wymianie problem znikł. Ciężko było zlokalizować bo obciekało i plamy pojawiały się w 3 miejscach.

LEŚNICZY 10-10-2018 18:09

Odp: Wycieki płynu chłodniczego
 
Pękający zbiorniczek to norma w FUZJI :razz: Wymieniłem i spokój :)

Brumm 11-10-2018 11:15

Odp: Wycieki płynu chłodniczego
 
Cytat:

Napisał LEŚNICZY (Post 3040261)
Pękający zbiorniczek to norma w FUZJI :razz: Wymieniłem i spokój :)


Witam
Też mam problem z wyciekającym płynem. Myślałem na początku, że może wycieka przez pompę wody i na paskach rozpryskuje płyn.

Mam widoczne jakieś pęknięcia na zbiorniczku, ale jak go wyciagnąłem nic nie cieknie. Po jakimś czasie widoczny płyn jest na kielichu pod zbiorniczkiem więc chyba na 100% uszkodzony jest zbiorniczek wyrównawczy bo raczej pało prawdopodobne żeby płyn się tam dostał z pompy wody.

A może mi ktoś jeszcze powiedzieć jak odpowietrzyć mojego Fusion 1,4 benzyna 2007 rok. Wiadomo wyleje mi się tyle płynu ile w zbiorniczku i trochę z węża więc tylko doleje, ale chciałbym odpowietrzyć.

KRUKER 12-10-2018 12:22

Odp: Wycieki płynu chłodniczego
 
Powinien sam sie odpowietrzyc podczas pracy silnika. I jak juz popracuje, wtedy robisz ewentualna dolewke.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.