Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Drgania - dwumasa czy półoś (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285243)

FOREST_JG 24-08-2018 15:20

Drgania - dwumasa czy półoś
 
Witam

Ford S-max 2011r 2.0 diesel automat


Od pewnego czasu w niskich zakresach obrotów podczas przyspieszania czuć drgania. Nie czuć tego na kieronicy, ani na pedale, ale jakby na budzie. Podejrzenie padło że to dwumasa, ale dzisiaj będąc na kanale zauważyliśmy że jest spory luz na lewej półosi.
Możecie cos podpowiedzieć. Czy luz w tym miejscu to norma czy to może być powodem tych drgań ??

wmisiuk 24-08-2018 17:06

Odp: Drgania - dwumasa czy półoś
 
Półoś 500-600 w dobrym zamienniku lewa i blisko 900 prawa z robocizną. Ostatnio miałem to samo tylko u mnie ta droższa czyli prawa . Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FOREST_JG 26-08-2018 12:18

Odp: Drgania - dwumasa czy półoś
 
Dzięki za info.
Powiedz jeszcze proszę czy to musi robić jakiś spec od skrzyni ?? Wygląda jakby półoś była zintegrowana ze skrzynią - jakby bez wyjęcia skrzyni nie było opcji wymiany półosi - dobrze to widziałem ? ?

wmisiuk 26-08-2018 12:19

Odp: Drgania - dwumasa czy półoś
 
Każdy mechanik ci to ogarnie ...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

FOREST_JG 27-08-2018 13:48

Odp: Drgania - dwumasa czy półoś
 
Polećcie proszę jakiś dobry zamiennik bo oryginał dzisiaj wycenili ma na około 2300 lewa i około 2800 prawa

wmisiuk 27-08-2018 14:17

Odp: Drgania - dwumasa czy półoś
 
Półoś BRV

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

makinen 27-08-2018 23:49

Odp: Drgania - dwumasa czy półoś
 
Tu masz o kole dwumasowym.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Raczej nie masz tych objawów.

FOREST_JG 28-08-2018 09:24

Odp: Drgania - dwumasa czy półoś
 
Dzięki piękne za podpowiedzi - Też jestem coraz bardziej przekonany do tego ze to ta półoś.

Nie wiem co teraz tylko kupować. Kolega powyżej poleca BRV natomiast na forum znalazłem złe opinie na temat półosi tej firmy.

wmisiuk 28-08-2018 09:33

Odp: Drgania - dwumasa czy półoś
 
Cytat:

Napisał FOREST_JG (Post 3023249)
Dzięki piękne za podpowiedzi - Też jestem coraz bardziej przekonany do tego ze to ta półoś.

Nie wiem co teraz tylko kupować. Kolega powyżej poleca BRV natomiast na forum znalazłem złe opinie na temat półosi tej firmy.

Może nie tyle co polecam tylko ja bynajmniej coś takiego wrzuciłem ... 3 tys km zrobione i jest wszystko dobrze. Dziś większość to lepsza bądź gorsza chińszczyzna wiec nie ma co się zbytnio spuszczć. No chyba ze ktoś ma ochotę na najwspanialsz oryginał za 3x więcej funduszy to cudowny wybór .

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Deryll 31-08-2018 06:46

Odp: Drgania - dwumasa czy półoś
 
A ja proponuję poszukać używaną, pochodzi dłużej jak ta nowa chińszczyzna.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.