Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] brak ogrzewania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81091)

Ark 26-01-2010 20:27

Odp: brak ogrzewania
 
Podpinając się pod temat...
w moim KA 1.3 1998 ogrzewanie jest, ale bardzo słabe. Mimo, że zasłoniłem chłodnicę kartonem ledwo dmucha ciepłe powietrze, sugerujecie przyjrzeć się zaworowi nagrzewnicy czy termostatowi? Zaznaczę, że po przejechaniu ok. 40 km z zasłoniętą chłodnicą wentylator chłodnicy nie włącza się.

admam80 29-01-2010 19:18

Odp: brak ogrzewania
 
zmieniłem termostat, zasłoniłem kartonem i nic. silnik łapie temperaturę szybko ale w kabinie wieje zimnym powietrzem. co robić?? aha płyn chłodniczy też ok.

vic86 29-01-2010 20:41

Odp: brak ogrzewania
 
sprawdź podłączenie przewodów bo może wieje ciepłym ale nie w przewody tylko gdzieś obok

nekromanta00 03-02-2010 18:51

Odp: brak ogrzewania
 
Witam posiadam Ka z 1996r 1,3 benzyna. chcialem wymienic termostat ale niewiem gdzie on jest :) (taka lama ze mnie) gdyby mi ktos wyjasnil gdzie on sie znajduje i jak go wymienic byl bym wdzieczny. moze ktos posiada jakies foty?:?:

rafels 03-02-2010 20:51

Odp: brak ogrzewania
 
Cytat:

Napisał nekromanta00 (Post 1352598)
Witam posiadam Ka z 1996r 1,3 benzyna. chcialem wymienic termostat ale niewiem gdzie on jest :) (taka lama ze mnie) gdyby mi ktos wyjasnil gdzie on sie znajduje i jak go wymienic byl bym wdzieczny. moze ktos posiada jakies foty?:?:

Patrz po wężu od chłodnicy (oczywiście ten górny). To metalowe, do którego dochodzi wąż to obudowa termostatu. Dwie śruby.

Wiolkaaa 20-02-2010 18:13

Odp: brak ogrzewania
 
Witam wszystkich:) ja mam troche inny problem, ale związany równiez z ogrzewaniem, mianowicie u mnie występuje tylko i wyłącznie ogrzewanie nie ma chłodzenia można sobie kręcić pokrętłami i nic daje tylko ciepło mam Ka 1.3.Endura 97 rok. Ktoś miał podobnie albo wie co mu dolega?:)

hudybyk 20-02-2010 20:24

Odp: brak ogrzewania
 
zawór regulacji ogrzewania do sprawdzenia albo płytka sterowania nim (ta za pokrętłem)

magister 23-02-2010 15:28

Odp: brak ogrzewania
 
Witam mam pytanie posiadam Ford Ka 2002 r z klimatyzacja i mam problem związany z brakiem ogrzewania.Czytając poniższe odpowiedzi znalazłem odpowiedz ze to może być wina elektrozaworu który znajduje się na podszybiu lecz problem jest w tym ze w moim fordzie takiego elektrozaworu nie ma.Może ktos wie gdzie moge znaleźć ten elektrozawor ??
Pozdrawiam

hudybyk 23-02-2010 15:54

Odp: brak ogrzewania
 
też mam ka z klimatyzacja i ten elektrozawór jest dokładnie w tym samym miejscu co w wersji bez klimy, a dokładnie to na środku samochodu za silnikiem i plastikową przegrodą, zdejmij plastikowe podszybie a na pewno go znajdziesz :)

ReactOne 03-03-2010 00:10

Odp: brak ogrzewania
 
Podpinajac sie pod temat.
Rownież mampodobny problem.
Slychając podpowiedzi innych, wymienilem dzisiaj termostat, niestety niepotrzebnie. Węze są gorące ale ogrzewania nie ma. Sprawdzałem również czy linki nie są zle zamontowane ale tak jak kolega wyżej napisał, sterowanie jest elektryczne. I tu powstaje moje pytanie: czy jest mozliwe ze to mogą być przepalone bezpieczniki? czy raczej musze patrzec w strone zepsutej nagrzewnicy/zaworu ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.