Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] brak ogrzewania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=81091)

hudybyk 03-03-2010 07:41

Odp: brak ogrzewania
 
nie zaszkodzi sprawdzić bezpieczniki, ale ja bym skłaniał się bardziej w kierunku zepsutego zaworu,
w nagrzewnicy nie ma się praktycznie co zepsuć, jedynie może być zamulona albo przeciekać, ale jeżeli ogrzewanie przestało działać praktycznie z dnia na dzień to bardziej podejrzewał bym o to zawór

pysiu5 03-05-2010 14:48

Odp: brak ogrzewania
 
a tu wymiana zaworu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pinyoman 04-05-2010 13:46

Odp: brak ogrzewania
 
sprawdź sobie węże doprowadzające płyn do nagrzewnicy. jeżeli są cały czas zimne to na 100% zawór nagrzewnicy. naprawić się nie da, więc zostaje tylko wymiana

olo75 22-12-2010 22:21

Odp: brak ogrzewania
 
Witam, jestem nowy na tym forum, jakiś czas temu zakupiłem Forda KA-97 i mam następujący problem z ogrzewaniem. Mianowicie;dmucha tylko ciepłe powietrze do kabiny ale mało tego wentylator działa tylko na 4 biegu, na pozostałych cisza. Auto ma klimatyzację i nie wiem jak ją sprawdzić czy wszystko z nią ok. Jakieś sugestie w powyższym temacie? Będę wdzięczny.

vic86 22-12-2010 23:59

Odp: brak ogrzewania
 
czytaj całe wątki od początku do końca no i funkcja szukaj było milion razy:
a) kostka w nogach pasażera wypalona odpowiedzialna jest za działanie tylko 4 biegu. Małe rezanko lub wymiana kostki i będzie śmigać na wszystkich
b) co do ciepełka to do wymiany zawór nagrzewnicy ale warto sprawdzić. Najczęściej to pada.

MarekWu 02-01-2011 16:56

Odp: brak ogrzewania
 
Witam, za ogrzewanie odpowiada elektrozawór pod plastikowym podszybiem, ma on dwa położenia otwarty lub zamknięty (posiada również, mały by-pass), a psuje się sterowanie tym zaworem, tranzystor na płytce przy regulatorze temperatury. Regulator którym kręcicie w kabinie ciepło-zimno to potencjometr, a sygnał sterujący zaworem to sygnał o impulsie prostokątnym. Zmieniając nastawy temperatury zmieniacie wypełnienie impulsu prostokątnego. Do zaworu dochodzą dwa kabelki- stały plus po stacyjce i sterowanie masą czyli pojawia się masa na jakiś czas i na jakiś czas znika.
Polecam zdjąć wycieraczki, wymontować podszybie, zdjąć kostkę z zaworu podłączyć do niej malutką żaróweczkę 1,2W 12V taką od podświetlenia kontrolek i deski rozdzielczej. Włączyć zapłon i ustawić regulator w pozycji środkowej i obserwować żarówkę powinna się zapalać i gasnąć co kilka i na kilka sekund. Poprzekręcać w skrajne położenia ciepłe i zimne powietrze, zapali się na stałe a w drugim położeniu na stałe zgaśnie.
Co do obrotów wentylatora to wada tej instalacji elektrycznej- przewody do rezystancji są zbyt małej średnicy (ta rezystancja znajduje się koło lewej nogi pasażera) czarna kostka z czterema kablami). Pomaga wywalenie kostki wtykanej i wlutowanie tych kabli w gniazdo na stałe. Rezystory są przekręcone jednym wkrętem na śrubokręt gwiazdkowy.

olo75 13-01-2011 21:05

Odp: brak ogrzewania
 
wymieniłem elektrozawór, i dmucha tylko zimne.Przed wymiana jak się okazało nie było w ogóle tego elektrozaworu tylko poprzez krućce spięte przewody na stałe i grzało non stop. Prawdopodobnie podczas wymiany zapowietrzyłem układ. Jak go najlepiej odpowietrzyć?
W zbiorniku wyrównawczym płyn na poziomie a przez górny wąż wlewa się gorąca woda.
p.s. układ odpowietrzony wszystkie gumowe przewody "gorące" natomiast za elektrozaworem (w stronę podszybia) zimne.
Czyżby nowy elektrozawór na starcie wadliwy? Może ktoś poradzić co w tym temacie?

Agnesqa 14-01-2011 08:59

Odp: brak ogrzewania
 
Nie raz było na forum, wystarczy poszukać.

Jeżeli kupiłes elektrozawór na allegro to całkiem możliwe, ze do wymiany. Lepiej dać ta stówke i mieć problem z głowy.
Sprawdź czy prad dochodzi do elektrozaworu na tej wtyczce, która wpinasz. Jezeli nie, to padła Ci płytka sterująca, która jest w panelu sterowania ogrzewaniem.

mickelk 19-01-2011 11:32

Odp: brak ogrzewania
 
Jeżeli do nagrzewnicy dochodzi prąd, ale nie ma masy do znaczy że poszła mi płytka do kontroli ogrzewania? miałem zwarcie na płytce z oświetleniem, probówka mi zeszła ;/ i przez chwile coś śmierdziało, po tym też nie działa podświetlenie (żarówki są dobre) no i ciągle bucha ciepłe powietrze.. nagrzewnice wyciąłem podłączyłem po akumulator i działa

Agnesqa 19-01-2011 17:02

Odp: brak ogrzewania
 
Cytat:

Napisał mickelk (Post 1580496)
Jeżeli do nagrzewnicy dochodzi prąd,

nie do nagrzewnicy tylko do elektrozaworu, to do czego wchodza Ci gumowe weże, te które powinny byc ciepłe/gorace
wyciągasz wtyczke z elektrozaworu i testem na żarówke sprawdzasz czy świeci, na właczonym silniku, jak pokrętło dmucvhawy ustawisz na zimne powinna gasnąć, jak na ciepłe powinna sie swiecic


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.